Dodaj do ulubionych

kamica żółciowa i stłuszczona wątroba

09.01.12, 20:57
potrzebuję porady. Na początku grudnia miałam atak kamicy żółciowej. Początkowo wzięłam go za ból pleców po przeforsowaniu się. Po domowych konsultacjach zrobiłam usg jamy brzusznej i wynik wskazał na 17 mm kamień leżący swobodnie w pęcherzyku i stłuszczenie wątroby. wszystkie inne narządy ok. Początkowo odetchnęłam z ulgą - wiem co mi jest. Następnie zaczęłam się nakręcać tym stłuszczeniem. Wiadomo - internet - kopalnia wiedzy o chorobach. I już stres bo na pewno mam żółtaczkę typu C. zrobiłam badanie - wszystko ok.Jedyne co to wysoki cholesterol (273 - norma do 200) i bilirubina (1,47, norma 1). Skonsultowałam z lekarzem. P.doktor zapisała ursofalk i lek rozkurczowy - jutro odbieram z apteki bo cena nie pozwoliła mi wykupić leku w grudniu. No i schudnięcie - nadwaga brzuszna.Dolegliwości bólowych nie mam, czuję lekki ucisk w prawym boku zwłaszcza jak leżę. Dzisiaj zaobserwowałam jasny stolec i za diabła nie wiem czy taki miałam wcześniej.Tak samo jak nie umiem określić czy ucisk czułam wcześniej.Mam wrażenie, że kiedy wychodzę na zakupy i zajmuję się czymś innym tego uczucia ucisku nie mam. Nie mam go kiedy chodzę, stoję siedzę po turecku. I już od nowa się nakręcam lekturą internetu. Czy to jest normalny objaw przy kamicy, czy kamień mógł się przemieścić i zablokować odpływ żółci. Na razie moja lekarka ma urlop i sama jestem ze stresem.Myślę o operacji ale dopiero w wakacje (urlop i opieka nad dzieckiem) Ogólnie to zastanawiam się nad wizytą u psychiatry, bo obawiam się, że te lęki związane z chorobą to jakaś depresja. Doszukuję się u siebie ciężkich chorób i zniknęła we mnie radość życia. Boję się każdego błahego objawu. siedzę w necie i tylko szukam odpowiedzi na pytania o czym dane objawy mogą świadczyć.Trochę mi ulżyło ,że to z siebie wyrzuciałam - te lęki i pytania - bo przy rodzinie zgrywam twardziela
Edytor zaawansowany
  • kozica111 09.01.12, 21:37
    Schudnij po prostu i się nie nakręcaj.
  • kasiaania20 09.01.12, 22:18
    Nie nakręcaj się tak bo będziesz mieć jeszcze gorsze problemy z sobą samą- nerwy,drażliwość, histeria, zaburzenia snu, odżywiania ... niewarto

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka