Dodaj do ulubionych

niejednorodna wątroba w opisie USG

14.01.12, 20:11
Podczas badania USG wyszło, że mam niejednorodną wątrobę, czy ktoś wie co to może oznaczać?
Edytor zaawansowany
 • tigerness 15.01.12, 01:06
  Niejednorodna echogeniczność wątroby w badaniu USG może odpowiadać wielu jednostkom chorobowym.
  Do często spotykanych j.ch. zalicza się np. zmiany stłuszczeniowe (steatosis), ogniskowy guzkowy przerost, marskość wątroby, naczyniaki jamiste, ropnie.
  Do rzadko spotykanych j.ch. zalicza się np. plamicę wątrobową (peliosis hepatis), gruczolaki wątroby czy torbielakogruczolaki żółciowe.

  Lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób wątroby to hepatolog i moim zdaniem powinnaś do niego trafić.
 • paulag24 15.01.12, 08:35
  dokładny opis brzmi wątroba hyperechogenna, niejednorodna z cechami niewielkiego stłuszczenia. Martwię się, czy to może być rak?lub jakiś przerzut do wątroby?w mojej okolicy niestety nie ma hepatologa:( Proszę doradźcie coś.
 • ammazuko_powrot 15.01.12, 14:26
  To spróbuj do gastrologa, też się na tym zna.
  To nie oznacza raka...
 • tigerness 15.01.12, 14:31
  Myślę, że wskazane byłoby odwiedzić lekarza rodzinnego z wynikami USG, który powinien skierować Ciebie na dalszą diagnostykę, np. na badania krwi i moczu. I nie martwić się na zapas. Często zdarza się, że w jednym badaniu USG wątroba wychodzi hyperechogenna, a pół roku później już jest jednorodna echogenicznie.
  Poza tym w opisie lekarz napisał, że występują cechy niewielkiego stłuszczenia i raczej to słuszczenie jest u Ciebie główną przyczyną niejednorodnej echogeniczności wątroby.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka