Mrowienie, drętwienie twarzy. Dodaj do ulubionych

• 23.01.12, 20:25
    Witam :)
    Od pewnego czasu odczuwam mrowienie prawej strony twarzy - dokładnie do czubka nosa, połowy ust, również włosy. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii, co może być przyczyną mrowienia.
    Podczas golenia maszynką elektryczną zaciąłem się przy dolnej powiece oka. Zacięcie było widoczne lecz bardzo delikatne. Tego samego dnia zaczęło swędzieć przez co przecierałem co chwile oko. Nie wiem czy może mieć to związek z tym co występuje teraz. Mrowienie zaczęło występować w środę czyli mija już prawie tydzień.

Objawami są jak już wcześniej nadmieniłem :
    mrowienie całej prawej części twarzy
    ból oka, wydaje się również lekko opuchnięta powieka
    czasem mocny atak bólu głowy, jednak rzadko. Trwa około 1-5 sek.
    Zauważyłem również osłabienie, rozdrażnienie, czasem mdłości.
    Mrowienie jest odczuwalne jakby prawa część twarzy była wciąż kłóta małymi szpilkami.

Niektórzy mówią mi, że mogło mnie zwyczajnie przewiać lub jest to związane ze stresem - Sesja na uczelni :)

Dziękuję serdecznie za wszelkie odpowiedzi, liczę na Państwa opinię, pomoc.
    Pozdrawiam
    • Zapomniałem jeszcze dodać, że dochodzi do tego łzawienie prawego oka co jakiś czas.
      • Objawami są jak już wcześniej nadmieniłem :
        mrowienie całej prawej części twarzy
        ból oka, wydaje się również lekko opuchnięta powieka
        czasem mocny atak bólu głowy, jednak rzadko. Trwa około 1-5 sek.
        Zauważyłem również osłabienie, rozdrażnienie, czasem mdłości.
        Mrowienie jest odczuwalne jakby prawa część twarzy była wciąż kłóta małymi szpilkami.

typowe objawy migreny z aura, a dokladnie migreny hemiplegicznej (polowiczoporaznej)
        zapraszam na forum MIGRENA.

Minnie

--
        Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
    • klasterowy.pl/
      a to?
      • klaster ma troche inne objawy -

przede wszystkim charakterystyczny bol jakby wbijania noza w oko,
        no i napady bolu wystepuja w szybko nastepujacych po sobie seriach - stad porownanie
        do "cluster" czyli ang. wiazka, kisc.

zatem- niezbyt pasuje.

Minnie

--

• Tego samego dnia zaczęło swędzieć przez co przecierałem co chwile oko. Nie wiem czy może mieć to związek z tym co występuje teraz. Mrowienie zaczęło występować w środę czyli mija już prawie tydzień.

zapomnialam zapytac- czy masz na mysli ze nigdy wczesniej nie miales bolow glowy
      ani innych (nawet i podobnych objawow)?

Bo na dwoje babka wrozyla. moze byc przypadek, masz migrene i akurat objawy hemiplegicznej zbiegly sie z zacieciem lub zaciecie podraznilo nerw i wywolalo takie objawy po raz pierwszy,

lub mrowi cie bo dostales jakiejs np. infekcji. czemu nie wybierzesz sie do lekarza.

Minnie
      --

• Dziękuję ślicznie za odpowiedzi !! :)

Nie, nigdy wcześniej nie miałem takich objawów. Dlatego trochę się zdenerwowałem. Wiadomo, że głowa mnie czasem bolała jak każdego zresztą :) Ale u mnie ból głowy gości niezmiernie rzadko.
        Dokładnie tak samo myślę - zacięcie podrażniło nerw. Mam nadzieję zresztą, że tak jest. Naczytałem się tylu wypowiedzi, że nawet myślałem o SM.. Dlatego bardzo się denerwuje.
        W tym tygodniu przejdę się jeszcze do lekarza. Nie wybierałem się wcześniej bo myślałem, że samo minie, raczej często nie choruję. Skojarzyłem to z przewianiem - raczej nie noszę czapki i chyba chodzę za letnio ubrany jak na tę pogodę :).

Czym mogła zostać wywołana ów migrena? Pierwszy raz przychodzi mi się z tym spotykać. W jaki sposób się leczyć ?

Oczywiście na te wszystkie pytania może mi odpowiedzieć lekarz oraz może wystawić diagnozę ale boję się, że nie będzie trafna. Mimo wszystko, proszę Cię o przybliżenie mi tego tematu.

Dziś nie przespałem dosłownie całej nocy. Zasnąłem około godziny 7 i wstałem teraz około 12:30. Mrowienie wciąż obecne .

Dziękuję bardzo i pozdrawiam
    • Skoro masz sesję, to się stresujesz. To może być silny niedobór magnezu. Też mam takie drętwienia twarzy, np. czubka nosa - przechodzi, jak przez parę dni biorę magnez.
      • u mnie tak zaczela sie fibromialgia, ale nie jestem pewna nadal czy to fibro, mysle,ze borelioza,jestem w trakcie badan
        dokladnie te same objawy, bol oka byl chwilami nie do zniesienia i lzawienie,dretwienie caly czas jak po znieczuleniu u dentysty..

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.