Dodaj do ulubionych

stukanie w uchu przy przelykaniu

02.02.12, 08:52
Witam, od poczatku grudnia mam stukanie u uszach przy przelykaniu. Czasem w jednym, czasem w dwoch. Zdaza sie chwilowo ze to znika, w ciagu dnia niestety nie tak czesto.
Bylam w grudniu u lekarza, ktory przepisal mi Cirus i krople do nosa - diagnoza nieszczelnosc trabek sluchowych. Nic nie pomoglo. Inny lekarz postawil ta sama diagnoze i przepisal mi krople homeopatyczne, nie pomagaja. Ten sam lekarz kazal mi wstrzyknac krople do nosa polozyc sie na boku jednym potem drugim zeby dolecialy do uszu, potem zatkac nos i mocno szybko dmuchnac zeby te krolbe weszly w trabki sluchowe - po tym na chwile przechodzi. W tym tygodniu bylam u innego lekarza, ktory mi zbadal gardlo i dal antybiotyk na jakies zapalenie. Bede brac przaz 10 dni. Po 2 dniach brania nie mi sie u uszach nie zmienilo. Poczekam do konca tabletek.
Mialam badanie sluchu i tympanogram u dwoch lekarzy - wszystko OK.
Zaznaczam, ze nie sa to szumy tylko pukanie i tylko przy przelykaniu.
Czy macie podobne doswiadczenia?
Z gory dziekuje
Edytor zaawansowany
  • rudolfonline 02.02.12, 09:44
    ja mam tak od 5 miesiecy. stuka mi w uchu, blokuje mi się trąbka słuchowa też brałam leki i mi nic nie pomogło, jestem już po braniu milion leków, ale czekam może to kiedyś przejdzie,ale bardzo długo mnie to już męczy i już się do tego przyzwyczaiłam.
  • rudolfonline 02.02.12, 11:30
    badanie słuchu też wyszło mi dobrze...
  • monia515 02.02.12, 11:30
    Ja mam to samo- nachodziłam sie po laryngologach, nabrałam antybiotyków i nic. Najgorzej odczuwam dolegliwości w samolocie- ból uszu jest niesamowity- nie pomaga ssanie cukierków, przełykanie śliny., krople p/zapalne..
  • rudolfonline 02.02.12, 11:44
    powinni cie zapisać może na AMSA
  • jadwiga1969 02.02.12, 13:05
    pierwszy lekarz powiedzial ze to moze byc o zmian cisnien w samolocie.
    Co to jest AMSA ?
  • rudolfonline 03.02.12, 09:23
    AMSA są to zabiegi które mają pomóc przy leczeniu zapalenia ucha środkowego a także upośledzonej drożności trąbki słuchowej
  • destinyforall 08.02.12, 15:11
    Zastanawiałbym się, czy problemem nie jest zjawisko "przeskakiwania" w obrębie stawu skroniowo-rzuchwowego. Taki symptom może towarzyszyć szczękościskowi, chorobie zwyrodnieniowej stawów itd., może też być efektem np. stresu. To tylko pomysł. Wskazana konsultacja u dobrego lekarza.
  • slonecznemysli 03.11.14, 11:41
    Witam mam problemu tego typu ze podczas ściskania szczeki szumi mi w lewym chu, a przy przelykaniu tyka mi w uchu, 1,5 MIESIACA temu mialem zapalenie ucha srodkowego
  • olaroselover 31.08.13, 12:49
    Też mam taki problem i strasznie mnie to denerwuje. Czasami kiedy ziewam też ucho mi "stuka". Jest to prawe ucho... Nie wiem co mam zrobić a boję się, że to mi pogorszy słuch... Kiedy mocno zacisnę ucho i przełykam ślinę, to przestaje. Lecz kiedy oderwę rękę od ucha, to powraca. Czasami też w niektórych pozycjach mi stuka. Dodam też, że ja praktycznie cały czas mam katar i nigdy nie jest tak, że mam kompletnie pusty nos. Przy ziewaniu mi się zatykają uszy. Boję się powiedzieć o wszystkim rodzicom, bo ja to jestem tchórz...
    Proszę o pomoc... :(((((((
  • mlodyyeti 15.07.19, 13:23
    Mam dokladnie tak samo
  • olaroselover 31.08.13, 12:53
    Również mam wadę zgryzu...
  • aleoso-chodzi 26.01.15, 21:28
    Miałem to samo przez chyba 5 miesięcy, pstrykanie podczas ruchu glową, pstrykanie podczas chodzenia ( co krok to pstryk ) czasami pstrykniecie bez ruchu, dodatkowo co jakiś czas delikatne przytykanie ucha. Zaliczyłem kilku specjalistów, poaprawdzali popatrzyli, słuch ok i przepisali jakieś ogolnodostępne leki na oczyszczenie zatok. Problem pozostał. W końcu trafiłem do laryngologa starej daty, po opisie dolegliwości wyciagnął przekroj ucha i pokazał gdzie jest problem ;) właśnie trąbka, przytykanie sie trąbki powoduje taki efekt . Powód : zaniedbanie w leczeniu przeziebień, katar, czesto alergiczny katar. Co pomogło : PRONASOL - steryd do nosa ale bardzo bezpieczny, XYZAL - tabletki przeciwalergiczne, i MARIMER - do czyszczenia nosa, sam sobie zaproponowałem FIXSIN ( saszetki rozpuszcza sie w cieplej wodzie, roztwor wlewa sie do aplikatora ( butelka z odpowiednia koncowka) i przystawia sie do dziurki w nosie, energiczne nacisniecie butli i płyn przechodzi przez nos wypływając druga dziurka, potem zmiana dziurki ;) ) klasyczne czyszczenie zatok, wspomniany super doktor kazał to stosowac profilaktycznie. Pikania, pstrykania, zatykanie ucha zniknęły ;)
  • aliss.00 19.11.16, 10:54
    Witam czy nadal ci nie zatyka ucha? co to za lekarz??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka