Dodaj do ulubionych

Jak samemu wyleczyć bakteryjną infekcję gardła

14.02.12, 08:30
Czy jest jakiś domowy skuteczny sposób na pozbycie się bakterii z górnych dróg oddechowych? Nie mam gorączki, dobrze się czuję, mam jedynie żółtą wydzielinę z nosa, którą również odksztuszam. Czy konieczny jest antybiotyk, czy samo przejdzie? Jak to świństwo wyleczyć bez wizyty u lekarza?
Edytor zaawansowany
  • wadera3 14.02.12, 08:53
    Jedz czosnek, płucz gardło sodą, rób inhalacje z soli.

--
    Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

Drobiu mówię stanowcze STOP!
  • gegania 14.02.12, 10:22
    Dzięki, mam sól z Morza Martwego, chyba rzeczywiście zrobię płukanie i inhalację. Ale mam wrażenie, że to badziewie siedzi nie w gardle, ale w nosie (zatoki)? Nic mnie nie boli.
  • elemelska 14.02.12, 09:19
    Skąd wiesz, że to wina bakterii?

--
    Człowiek jedzący mięso lub okrutny myśliwy, z każdym zjadanym kęsem mięsa potwierdza i popiera to, że przemoc jest słuszna.
    - Charles Patterson
  • gegania 14.02.12, 10:21
    Rozpoznaję po żółtej ropnej wydzielinie. Wirus objawia się inaczej. Co to jeszcze może być innego?
  • grazkavita 14.02.12, 15:52
    Ja biorę 10 kropelek echinacei ratiopharm przez 3 dni rano i wieczorem a do tego wapno i witamine c. Przesyłam także przepis na dobry syrop. 15-20 ząbków czosnku przecisnąć przez prasę zalać 0,5 l wrzącej wody Odstawić na 24 h nie zakręcać PRZECEDZIĆ, DODAĆ SOK Z 3 CYTRYN I 4 ŁYŻKI MIODU, SŁOIK ZAKRĘCIĆ I WSTAWIĆ DO LODÓWKI Po 12 godz pić kilka razy dziennie.
  • d.o.s.i.a 14.02.12, 16:54
    Mozesz przeplukac sobie zatoki izotonicznym roztworem z soli za gruszki, albo specjalnej plastikowej buteleczki.
    Ja uzywam takiej:

www.amazon.co.uk/NeilMed-Sinus-Rinse-Starter-Sachets/dp/B000RJGB5C/ref=sr_1_2?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1329234807&sr=1-2
  • kasiaania20 14.02.12, 17:19
    Sam żołty śpik z nosa bez innych objawów nie świadczy wcale o infekcji bakteryjnej. Domowe metody naturalne ( miód, czosnek ) popieram jak najbardziej, . :)
  • labadine 14.02.12, 18:40
    przepis z Kanady,
    w szklanki(0.25 l)z chlodnej wody rozpuscic 1 lyzeczke soli i tym roztworem plukac nos i gardlo do 6 razy na dzien,zrobic wieczorem inhalacje np z VICK'em oraz na noc zostawic na podlodze obok lozka przekrojona cebule(obok lozka na wysokosci glowy).
  • mel.la 14.02.12, 19:56
    Herbata imbirowa z miodem i cytryna.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,100295,Forum_nadwrazliwych.html
    Forum dla osob nadwrazliwych.Zapraszam
  • jan440 14.02.12, 21:46
    Nie ma nic lepszego niż odpowiednia mieszanka olejków eterycznych do płukania.
    Działają silnie antybakteryjnie, są naturalne i skuteczne.
    Więcej o olejkach na stronie olejki.net

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka