Czym skutecznie leczyć łuszczycę? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witram, co możecie polecic przy leczeniu łuszczycy? z chorobą zmagam sie dwa lata, stosuję różne maści/nawilżacze/kuracje i w większości nie pomagają, a jak już to tylko chwilowo. może coś przeoczyłam czym warto by spróbować kuracji, proszę pomóżcie. A może w ogóle się tego nie można pozbyć? - takie opinie też słyszałam...
    • Stelara. Lek w zastrzykach. Ponoc skuteczny, tylko ma straszne skutki uboczne ;).
      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Charty
    • dieta dr Budwig, bez skutków ubocznych!
    • Jestem dermatologiem ale na toje pytanie nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ leczenie łuszczycy to sprawa bardzo indywidualna.
      Zapewne sterydy już były stosowane, można spróbować retinoidy i leki immunosupresyjne, te jednak wiążą się z wyższym ryzykiem działań niepożądanych, ale oczywiście można spróbować.
      Jeśli zaś obawiasz się skótków ubocznych, to dobre rezultaty daje także leczenie naturalnymi dermokosmetykami, stanowią podstawę pielęgnacji skóry łuszczycowej, oraz działają wspomagająco przy leczeniu łagodnej i średnio ciężkiej odmiany łuszczycy pospolitej.
      Powodzenia w leczeniu.
      • mas_ko napisał:

> Jeśli zaś obawiasz się skótków ubocznych, to dobre rezultaty daje także leczeni
        > e naturalnymi dermokosmetykami, stanowią podstawę pielęgnacji skóry łuszczycowe
        > j, oraz działają wspomagająco przy leczeniu łagodnej i średnio ciężkiej odmiany
        > łuszczycy pospolitej.

Może Pan coś więcej na ten temat napisać? Wydaje mi się że stosowałam już jakieś kremy - chyba dermokosmetyki właśnie ale rezultaty były średnie :(
        • Nie chcę tu nikomu reklamy robić ale z dermokosmetyów pacjenci chwalą sobie te z serii dr michaels najbardziej.
          • mas_ko napisał:

> Nie chcę tu nikomu reklamy robić ale z dermokosmetyów pacjenci chwalą sobie te
            > z serii dr michaels najbardziej.

Także potwierdzam skuteczność ww. preparatów. Choruję już od 5 lat, i pomimo sceptycyzmu do kolejnych nowatorskich metod leczenia, które w moim przypadku nie dawały zazwyczaj jakichkolwiek rezultatów, skusiłem się jednak na zakup przychylnymi opiniami na forach i muszę przyznać, że nic tak szybko nie usuwało zmian łuszczycowych jak te preparaty. Po okresie reemisji zmiany co prawda wracają ale po wznowieniu kuracji ustępują po ok tygodniu. Pomimo nieprzystępnej wg. mnie ceny zdecydowanie warto sprawdzić.
      • mas_ko napisał:
        > Zapewne sterydy już były stosowane

Niby dlaczego sterydy mialy byc juz stosowane????

--
        Charty
        • majenkir napisała:

> mas_ko napisał:
          > > Zapewne sterydy już były stosowane

>
          > Niby dlaczego sterydy mialy byc juz stosowane???

Większość dermatologów, w przypadku braku skuteczności tzw. leczenia naturalnego przepisuje leki sterydowe - niektórzy już na pierwszej wizycie. Autorka w swoim poście pisze chorobą zmagam sie dwa lata, stosuję różne maści/nawilżacze/kuracje i w większości nie pomagają, a jak już to tylko chwilowo - to raczej typowy opis przebiegu leczenia lekami sterydowymi, te dają rezultaty, ale niestety na krotko, potem skóra przyzwyczaja się do nich i efekty leczenia ustępują.
          • Mialam nadzieje, ze sterydy w "leczeniu" luszczycy odeszly juz do lamusa.
            Choruje na l. juz od 25 lat i kiedys faktycznie recepta na steryd byla dawana juz na pierwszej wizycie, a jak nie, to mozna bylo na rynku kupic "cudowny lek" z Wegier (zapomnialam nazwy).
            To smutne, ze przez te wszystkie lata nic sie nie zmienilo? :(
            --
            Charty
            • majenkir napisała:

> Mialam nadzieje, ze sterydy w "leczeniu" luszczycy odeszly juz do lamusa.
              > Choruje na l. juz od 25 lat i kiedys faktycznie recepta na steryd byla dawana j
              > uz na pierwszej wizycie, a jak nie, to mozna bylo na rynku kupic "cudowny lek"
              > z Wegier (zapomnialam nazwy).
              > To smutne, ze przez te wszystkie lata nic sie nie zmienilo? :(

W większości przypadków nic sie niestety nie zmieniło :(
    • Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem oraz rady! część z rzeczy o których napisaliście już wprowadzam w życie i widzę wpewną poprawę!
    • Najlepiej znaleźć przyczynę. A ta często gęsto pochodzi z środka... w szczególności od jelit.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.