Dodaj do ulubionych

refluks mieszany,zolciowy,jelito nie wydala

24.02.12, 13:05

witam, zwracam sie do Pana z ogromna prosba czy moglby Pan cos zasugerowac i nie odsylac mnie do lekarza , bo w ciagu paru lat obskoczylem juz wszystkim gastrologów , chirurgów , panstwowo i prywatnie w trojmiescie , i dalej tkwie w martwym punkcie , mowiac prosto , moje jelito nie wydala kałui płynu nawet lewatywy , robione kilka razy na dobe juz , które utrzymuja mnie przy zyciu , nie wiele wyplukuja juz kału , i nie wystarczy samo wpuszczenie wody ale musze wykonywac rozne dziwne ruchy i figury a zeby przepchnac choć troche kału , zołci i plynu w doł, a jem tylko juz raz na dobe, nigdy tez nie dzialaly na mnie srodki przeczyszczajace , czy rozluzniajace, tzn ś. przeczyszczajace , hormony tarczycy itp czuje jak mi spychaja kał prawie do konca jelita ,do odbytu , choc palcem włozonym w odbyt ich nie czuje , ale na tym koniec stoi, mimo ze boli brzuch, rozdety, czasami nawet mdleje, mam drgawki, zimne poty gdy na sile chce przepchnac w kierunku odbytu, wymiotuje wciaz trescia jelitowa, zołcia, na kwas biore controloc, 20 mg bo gdy nie wezme to caly kwas mi splywa do jelit i jest jeszcze gorzej,, wygladam juz jak wrak, a mam 30 lat dopieri i nie mam zycia, moja egzysatencja to codziennia walka o przetrwanie, wymioty, odsysanie, lewatywy z marnym skutkiem, nie moge spac , jesc, koszmar, badania wychodza o dziwo w normie,lekka niedokrwistosc moze , -hemoglobina 11 mnol/l przy normie od 12 do 18, i lekko zanizony testosteron ok 10 mnol/l przy normie od 8 do 38 mnol/l, oraz LH i FSH dolna granica normy, reszta badan w normie, wszystko juz mialem, pasaz z kontrastem, który i tak potem zwymiotowalem w czesci , ale czesc przeszła do jelit bo to płyn, , czuje ogolnie jakbym mial kamien kalowy którego nie moge wydalic, czop który blokuje wszystko i tylko zołc i plyny przechodza troche w doł,, nie moge nic pic co podraznie jelita typu cola, alkochol, chrzan, ito po to wszystko staje mi w jelicie i mam objawy zatrucia,skurcz, , jelita sa jakby rozdete wciaz , zwezone po lewej stronie sie wydaja, brzuch tam jest caly wklesly do srodka, nawet nie moge wypchnac obszaru miedzy pepkiem a mostkiem,jakby jelito bylo jakos przyklejone cofniete do kregoslupa,, mozna je wyczuc, o dziwo trzymam wage 75 kg przy 184 cm, caly dzien musze byc w ruchu, chodze , jade na roweze , bo to zwieksza szanse na szybsze wydalenie podczas lewatywy,zrezta ten dyskomfort mnie wciaz pobudza negatywnie , troche to wyglada na chorobe Hurszpringa , tylko jakim cudem dozyłem 30 stki? chodz moze to postepuje od dzieczkawolno ? jak i gdzie to zbadac Trojmiescie, moze Pan kogos polecic od trudnych przypadków? bardzo prosze .
, moje jelito nie wydala kału samo od paru lat , przedtem myslalem ze to tylko refluks !!! srodki przepisywane przez lekarzy na motoryke tylko pogarszaja moj stan dzialaja , np debrinat powoduje ze wszystko cofa mi sie do góry wrecz , tak samo nawet zwykly magnez , a pomaga mi troche wapno i kofeina , kompletnie , tzn czuje ich dzialanie w jelicie ale i tak na koncowym odcinku jelita wszystko sie jakby zatrzymuje rosnie balon i musze wtedy zrobic lewatywe , i to nie jedna bo i tak malo wychodzi, kolonoskopia pare miesiecy temu niby ok wyszla, jel;ito troche atoniczne ,lekko zapadniete ale ale obawiam sie ze nie mam unerwieni w koncowym odcinku jelita , mam tez klopoty z odcinkmiem ledzwiowym kregoslupa, jak itez całym kregoslupem, od 3 lat musze robic kilka lewatyw dziennie i jem tylko 1 raz na dobe a czasem raz na 48 godzin, bo nie mam poprostu miejsca w przewodzie pokarmowym i jest coraz gorzej, widze ze zolc wylewa mi sie przez usta bo nie moze przejsc w doł, wciaz jelita spuchniete, , lekarze nie wiedza co mi dolega i zapisuja srodki typu no-spa ktore nie wiele pomagaja, myslalem to moze niedoczynnosc tarczycy ale dusze sie po h.tarczycy , juz po malej dawce, dusze sie przez na sile przesuwajacy sie kał w jelicie,myslalem ze to tarczyca moze ale zle sie czuje po paru dniach brania malej dawki 12,5 mcg eurothyxu-t4- tzw przyspiesza mi sie perystaltyka momentalnie ale wszystko blokuje sie kilkanascie cm przed odbytem i robi sie bąbel wielki i sie zaczynam dusic , aby sie nie udusic prowokuje wymioty i wtedy mi sie cofa troche ten babel do góry troche i duszenie sie zmniejsza, nie rozumiem, nikt tego nie chce mi wyjasnic, prawda jest taka ze wiekszosc lekarzy bierze mnie za wariata i wysyla do psychiatry.
Caly czas zyje w lęku, strachu , na zmiane z agresja , pobudzeniem, wszystkie stawy mi polamało ,strzelają ,przemieszczaja sie kregosłup, kregi sie przemiescily, strzelaja, zeby wypadaja,
lekka ulge przynosza mi:
udana lewatywa czyli gdy wyjdzie troche kału
wymioty zołcia
wapno i kofeina
woda gazowana, zimny prysznic
chodzenie do tylu, i gdy sie nachyle w dol , tzn czuje ze sila grawitacji jakos odpycha mi jelita od kregoslupa pleców,

a moze to nadczynosc tarczycy? te skurcze, nadmiar zolci , kwasu, nadcisnienie , obrzek , podwyzszona temperatura 37,3 codziennie od lat, skora sucha blada , jak papier, wlosy wypadaja , siwieja szybko, pojawiaja sie znamiona nowe,
wielogodzinna jazda na rowerze stacjonarnym na kofeinie , 200mg czyli jedna kawa zeby sie dobrze wypocic bo mam obrzeki calego ciala i wysokie cisnienie ,wypocic nadmiar wody i ciepla?
moje zycie to ciagla walka bo poprostu gdy jeden dzien nie zrobie lewatywy to moge sie udusic wlasnym kalem , dlaczego kal za nic nie chce wyjsc z jelita?? dzwoni mi w uszach. mam tzw snieg optyczny,- visual snow, wciaz stany podgoraczkowe od lat ok 37,3 codziennie,skóra goraca na tulowiu a zimna czasami na konczynach,brak smaku i wechu,duzo nowych znamion, pieprzyków,, brudny kreski na paznokciach,przewlekła infekcja prostaty-taki brzydki rybi zapach wciaz , leczenie antybiotykami z antybiogramu, , mało pomagalo i na krotko,,hecicobacter nie mam, ogulnie nie podaje wynikow badan bo wszystkie sa w normie ,
i dieta nie ma nic do rzeczy bo zawsze uprawialem sporty i zdrowo sie odzywialem, jadlem blonnik , duzo wody, witaminy itp, czyli wszystko to by uniknac zaparć,
poprostu kał nie chce wyjsc z jelita mimo ze sie w nim gromadzii, refluks jest wynikiem zablokowanych jelit bo gdy zrobie kilka udanych lewatyw pod rzadz to automatycznie tresc z zoladka i przelyku schodzi mi w dol, i co ciekawe momentalnie odczuwam wszystkie leki czy witaminy od momentu zazycia i juz bardzo male dawki czuje to dziwne

W rtg zawsze mam zalegajace masy kalowe i plyny w zucie jelita grubego,

bardzo prosze o konkretna porade , bo nie wiem le wytryma moje cialo, jakie badania zrobic, , do kogo konnkretnie sie udac , jestem z trójmiasta, gdzie zrobic i jakie badania na chorobe churszpringa?

z gory dziekuje i pozdrawiam,

i prosze nie odsylac mnie do lekarzy bo juz bylem i nie pomogli.

Obserwuj wątek
    • m.kierzkiewicz Re: refluks mieszany,zolciowy,jelito nie wydala 13.03.12, 12:59
      Rozpoznanie Choroby Hirschsprunga przy prawidłowej kolonoskopii i jak rozumiem prawidłowym pasażu jest bardzo wątpliwe! Możliwe jest jednak wykonanie pasażu przewodu pokarmowego ze znacznikami! dla obiektywnej oceny szybkości pasażu jelitowego, zwłaszcza przez jelito grube. Niekiedy w wyjątkowych przypadkach wskazane jest leczenie operacyjne. Trudno mi polecić Panu jakiś ośrodek w Trójmieście, prędzej niestety w Warszawie, chociażby mój czy Uniwersytet Medyczny. Mimo Pana oporów zachęcam do konsultacji psychologicznej (nie są lekarzami) lub psychiatrycznej ze względu na możliwość ewentualnego nawarstwiania się stresu czy po prostu przepracowania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka