Dodaj do ulubionych

Bolący guzek na pośladku

10.03.12, 14:20
Witam,

Mam 24 lata i jakieś 10 miesięcy temu przy naturalnych codziennych czynnościach poczułem ból w okolicach odbytu. Po szybkiej internetowej lekturze doszedłem do wniosku, że to hemoroid i zakupiłem jakieś czopki oraz maść. Po jakimś czasie ból zniknął, ale wciąż można było wyczuć jakby ziarnko pod skórą. Czytałem, że takie rzeczy wchłaniają się, więc olałem temat.
Jakiś tydzień temu guzek ten bardzo się powiększył w zasadzie z dnia na dzień. Zaczął również dość mocno boleć i znów utrudnia codzienne czynności. Początkowo był twardy, lecz teraz można wyczuć jakby się lekko zmniejszył i zmiękł. Do tego zrobił się fioletowy. Sięga w zasadzie do odbytu, ale jego długość jest w granicach 1.5-2cm.
Dodam też, że przy wypróżnianiu się raz na jakiś czas pojawia się jasna krew. Wygląda to tak jak szczelina odbytu i czytałem, że takie guzki mogą się pojawiać właśnie przy niej.

Aktualnie smaruję ten guzek maścią Proktosedon i do tego zakupiłem dzisiaj czopki, które mam nadzieję pomogą.

Bardzo mi zależy, aby nie musieć iść z tym do lekarza.

Z góry dziękuję za odpowiedź i poradę.
Edytor zaawansowany
  • kol.3 11.03.12, 07:33
    Idź do proktologa. Nie gmeraj sam, ani nie stosuj środków od akwizytorów.
  • sp9tcu 11.03.12, 21:25
    kol.3 napisała:

> Idź do proktologa. Nie gmeraj sam, ani nie stosuj środków od akwizytorów.

Zgadzam się
    po co się męczyć
    to hemoroidy
    a takie substacje to tylko pic w pianę
    a hemoroidy mogą boleć krwawić itd
  • lopi1 13.03.12, 14:42
    Do proktologa (nie do chirurga ogólnego tylko do proktologa). Może to być tzw. wrzód czyli ropień okołoodbytniczy. Jak "dojrzeje" to ci go natną i spuszczą ropę. Z tego co piszesz to będziesz miał przetokę a to już nie są żarty. Naturalne wygojenie takiej przetoki jest raczej niemożliwe. Trzeba będzie ciąć (wycięcie kanału przetoki). Czasem wiąże się to niestety z osłabieniem mięśni zwieracza a krańcowych(rzadkich) przypadkach z koniecznością noszenia pieluch.
  • beatulek 14.03.12, 11:41
    Sami lekarze na forum....hehehe... z tego opisu może wynikać, ze to hemoroidy a równocześnie, ze to rak odbytu, jelita, czy nawet skóry...ale nie idź do lekarza....forum prawdę Ci powie...jak będzie bolało to weź apap. Pozdrówka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka