Dodaj do ulubionych

zmiana barwy moczu - pomóżcie!

IP: *.zurich.pl 16.06.04, 07:26
Co może być przyczyną zmienionej barwy moczu na intensywnie cytrynowy?
Zaczynam sie niepokoic, ze to jakas choroba. Moze to od lekow - biore
Regulon, Vit. B Compositum, wyciag ze skrzypu, kwas foliowy. Prosze, moze
ktos wie, co to moze byc?Dzieki
Edytor zaawansowany
  • pia.ed 16.06.04, 09:30
    Przestan brac te leki, a kolor sie zmieni!
    Czy nie zauwazylas, ze po zjedzeniu burakow kolor moczu zmienia si na
    czerwony, czy to tez objaw choroby?
  • Gość: mela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.04, 12:45
    Witamina B
  • Gość: ejp IP: *.spa.sc.charter.com 17.06.04, 03:30
    Bingo!!
  • Gość: ...... IP: *.tsi.tychy.pl 16.06.04, 12:53
    na pierwszym miejscu robił bym badanie posiewu moczu czy nie ma bakteri ........
    jeżeli cos w moczu będzie idż do urologa on zrobi USG i jeżeli nie bedzie
    jakieś wady nerek lub układu moczowego ..leczenie skupi sie na podawaniu leków
    w innym przypadku moze będzie potrzebny jakis zabieg korygujący wade

    ale przewiduje że to jakas blachostka i prawdopodobnie nie masz sie czym
    marwić po badaniu moczu prawdopodobnie sie uspokoisz !!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 16.06.04, 14:09
    A czy nie moze byc tak prostej przyczyny, ze ktorys z tych przyjmowanych na
    wlasna reke lekow i ziol, powoduje zmiane barwy moczu? Dlaczego dopatrywac sie
    choroby? Chyba poza tym dobrze sie czujesz?
  • wedrowiec2 16.06.04, 14:37
    Witaminy z grupy B powodują zmianę zabarwienia moczu na intensywnie żółtą (w
    różnych odcieniach)
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.04, 17:00
    podobno obecność w moczu składników żółciowych jest objawem żółtaczki, ale nie
    wiem czy to właśnie skladniki żółciowe spowodowały że masz intendywnie żółty
    mocz. Może udaj się z tym do lekarz jeśli aż tak bardzo Cię to niepokoi i zrób
    badanie moczu.
  • Gość: Ela IP: *.spa.sc.charter.com 17.06.04, 03:38
    Nic Ci nie jest zlego , nie masz zoltaczki (jesli kolor bialek ocznych i skory
    jest niezminiony). Nie trac pieniedzy no lekarzy, jak wyzej doradzono vit B
    complex. Przestan je brac na pare dni. Chyba bierzesz duze dawki bo wydalasz je
    z moczm.
  • Gość: meegi IP: *.zurich.pl 17.06.04, 07:04
    Dzieki za odpowiedzi. Lekow nie moge odstawic - Vit. B biore w dawce 4 tabl na
    dobe. To duzo, ale ze wzgledu na niedobor bialych krwinek zalecono mi tyle
    przyjmowac. Moze to rzeczywiscie jest przyczyna, bo poza tym nic mi nie
    dolega.Pozdrawiam.
  • Gość: Artur IP: *.sasknet.sk.ca 17.06.04, 08:18
    Nie wiem, czy przyjmowanie witamin B w nadmiarze moze przyniesc jakas korzysc.
    Raczej nie sadze, a moze tez niestety zaszkodzic. Miales przynajmniej oznaczony
    poziom niektorych witamin we krwi przed leczeniem?
  • Gość: meegi IP: *.zurich.pl 18.06.04, 06:59
    Nie mialam oznaczenia pozomu witamin we krwi. Vit.B przepisal mi na miesiac
    internista, gdy poziom bialych krwinek wyniosl u mnie 3,4 (norma od 4). Co moze
    oznaczac taki wynik i jak podniesc ten poziom? Czy to cos powaznego? Prosze o
    odpowiedz Artura, dzieki.
  • jedrus1a 18.06.04, 07:09
    Meegi;

    U mnie poziom białych ciałek krwi wynosi zaledwie 3 lub w innej skali 3000
    (genetyczne).

    Piję roztwór chlorofilu z siewek jęczmienia oraz kiełków, polecam.
    więcej info:
    www.surawka.republika.pl


    Pozdro.
    Jędruś

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka