Dodaj do ulubionych

problem z sercem-arytmia

24.04.12, 19:42
Witam, od jakiegoś czasu mam arytmie serca. wygląda ona następująco-co jakiś czas pojawia się ,,dodatkowy'' kurcz serca, czasem jest tak że odstęp pomiędzy dwoma kurczami serca jest dłuższy... arytmia pojawia się z reguły popołudniu i pod wieczór. do dziwne podczas chodzenia arytmii nie mam, tak samo jak podczas ćwiczeń siłowych. ide za kilka dni do lekarza, niemniej jednak chciałem zapytać kto prócz mnie miał, lub ma taką arytmię i jak się ją leczy???
Obserwuj wątek
    • go-jab Re: problem z sercem-arytmia 25.04.12, 05:41
      mam tez tak ale bron boze nie nazwala bym tego arytmia... u mnie wystepuja przedwczesne skurcze komorowe (ktore objawiaja sie wlasnie tak jak opisalas) a wiem to z tad ze w pracy podlaczylam sie do monitora kardiologicznego i akurat udalo mi sie wychwycic te dodatkowe skurcze/uderzenia... nic sie z tym nie robi... ot taka nasza niedoskonala fizjologia :)
      --
      Antoni 10/05 - Zosia 8/07 - Julek 3/10
    • bardu Re: problem z sercem-arytmia 25.04.12, 15:17
      Lekarz pewnie zleci Ci 24-godz. badanie ekg (tzw. Holter). Dodatkowe skurcze nie są zagrożeniem życia, ale potrafią dać się we znaki. Niektóre leki pomagają (ja przez wiele lat przyjmowałam rytmonorm i bardzo go sobie chwaliłam). Kiedy jednak już z artymią nie można wytrzymać, można iść na ablację. To wypalanie w sercu prądem lub laserem dodatkowych dróg przewodzenia, które powodują dodatkowe skurcze. Też miałam ten zabieg (dwa razy). Pomogło na 4 lata, ale ostatnio arytmia wróciła, na dodatek odczuwam ją teraz jeszcze bardziej nieprzyjemnie niż kiedyś. Pewnie na kolejną ablację się nie zdecyduję - chyba, że nie będę dawać rady żyć z tymi dolegliwościami.
      • evee1 Re: problem z sercem-arytmia 27.04.12, 06:44
        > na dodatek odczuwam ją teraz jeszcze bardziej nieprzyjemnie niż kiedyś
        A jak je odczuwasz i jak czesto masz te dodatkowe skurcze?
        Ja miewam je juz od 20 lat, ale miewam takie epizody, ze przez miesiac sie mecze, po czym mam spokoj na dwa-trzy miesiace. W okresie "spokoju" mam albo tylko pare skurczow na dzien, albo w ogole ich nie mam, tak ze potrafie o nich kompletnie zapomniec. Wydaje mi sie, ze chyba jest to powiazane z hormonami, ale nie jestem pewna i jak do tej pory nie moge znalezc zadnej zaleznosci.
        Serce mam przebadane (EKG, echo, Holter) i wszystko jest w porzadku. Akurat wtedy mialam tych skurczom bardzo malo ;-).
        --
        Musze zmienic sygnaturke
        • bardu Re: problem z sercem-arytmia 27.04.12, 13:24
          Pierwsze problemy z arytmią po ablacji (w 2007 r.) zaczęły się u mnie w grudniu ub.r. Trwały ok. miesiąca. Odczuwałam bardzo silne kołatania, dławienie, duszności, a nawet uczucie, że na ułamek sekundy tracę przytomność. Wcześniej te skurcze nie wywoływały takich przykrych dolegliwości. Miałam jedynie kołatania i kaszel.
          Zrobiłam w grudniu badania: próba wysiłkowa, Holter, echo serca. Jedynie Holter wykazał 5.000 dodatkowych skurczy. Echo i próba bez zmian, wszystko ok. Przed ablacją miałam 10,000 skurczy na dobę, ale na lekach. Teraz żadnych leków nie brałam, jakoś przeszło. Miewam pojedyncze skurcze, czasem częściej, czasem rzadziej. Przeważnie kiedy leżę, przed snem. Na razie nic więc nie robię, mam nadzieję, że moja obecna kondycja pozostanie na dłużej.
          • easyblue Re: problem z sercem-arytmia 27.04.12, 20:51
            Może to zabrzmi śmiesznie, ale z częstoskurczów nadkomorowych /to taka paskudniejsza arytmia/ prawie wyleczyły mnie leki p/depresyjne. Teraz zdarza mi sie jedynie krótkotrwałe nagłe silne kołatanie, które przechodzi do 1' - stosuję wtedy albo "zatykanie nosa i wydmuchiwanie powietrza przy zamknietych ustach" albo kilkakrotne kaszlniecie.
            Arytmia może pojawiać się częściej przy np. niskim poziomie potasu we krwi.
            Na silną i upierdliwą arytmię niesamowicie pomaga mi Lexotan. Warto mieć go przy sobie, bo pomagał mi lepiej niż concor. Po rytmonormie czułam się koszmarnie.
            --
            A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia.
            Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.
            Andrzej Sapkowski
            • evee1 Re: problem z sercem-arytmia 30.04.12, 01:15
              Ja akurat biore antydepresanty i mi nie za bardzo to pomaga, ale jezeli ktos ma to na tle nerwowym to wtedy faktycznie moze byc lepiej (wtedy wzrasta adrenalina i rosnie prawdopodobienstwo wystepowania tych skurczy). Ja nie wiem co powoduje, ze moje przychodza takimi fazami.
              --
              Musze zmienic sygnaturke
              • rotkaeppchen1 Re: problem z sercem-arytmia 30.04.12, 17:07
                Ja też bralam ponad 15 lat byłam leczona na depresję. Wraz z postawieniem prawidłowej diagnozy - hashimoto, i wdrożeniem suplementacji hormonu tarczycy zniknęła zarówno "arytmia" jak.i "depresja".
                --
                Byloby fajnie, jakby wypalilo:
                forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
          • sparta818 Re: problem z sercem-arytmia 02.05.12, 09:54
            podobny problem mam, ale dopiero zaczynam się padać. EKG jest ok. Ponoć mam nerwice, ale wątpię. dzisiaj np. z rana wstaje o 6 i duszno było dosyc i tak na 4sekundy serce mi wali 200 uderzen na minute
            • easyblue Re: problem z sercem-arytmia 02.05.12, 10:05
              Nerwicę jak najbardziej możesz mieć, ale koniecznie Holter /24 godzinne ekg/ bo takie szybkie uderzenia ja mam przy częstoskurczu nadkomorowym. To oczywiście nie znaczy, ze u Ciebie też jest ta przyczyna, ale koniecznie holter i UKG.
              --
              A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia.
              Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.
              Andrzej Sapkowski
    • b-ata-b Re: problem z sercem-arytmia 15.05.12, 20:08
      Nie bagatelizuj tego. Ja się z tym zmagałam 3 lata. Trafiłam na wspaniałych lekarzy , jestem już kilka lat po ablacji, problem powrócił, teraz jestem blisko rok po wszczepieniu stymulatora serca. Niestety, niektórzy , jak ja, nie mogą całkowicie być wyleczeni. Ja mam komorowe zaburzenia rytmu, zwłaszcza nocą, w czasie spoczynku. Zabawne było moje badanie - wysiłkowe ekg - cały czas było dobrze, ale po samym badaniu , kiedy czekałam na wynik , musieli mnie zabrać na wózku na salę, szybko podać leki, bo arytmia tak sie nasiliła,że nie mogłam oddychać
    • 7z77777 Re: problem z sercem-arytmia 07.01.19, 09:46
      Przechodziłem przez to 2lata, lekarze EKG itd. Przyjmowałem nawet isoptin, pomogło lecz na chwilę
      i nie mogłem po tym normalnie funkcjonować. Skurcze były częste zwłaszcza wieczorem. Od roku skurcze dodatkowe ,czy arytmia ustały całkowicie. Pomogło proste badanie USG jamy brzusznej na którym wyszło lekkie stłuszczenie wątroby.
      Wziąłem się za siebie tzn. kolacja najpóźniej o 20,żadnego podjadania, zmniejszyłem słodycze do minimum tzn czekolada , cukierki, wafelki.
      Kawę pije raz dziennie mocną cały czas. Skurcze ustąpiły, bule głowy ustały, waga spadła . Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka