ubezpieczenie zdrowotne za granicą Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie dotyczące możliwości ubezpieczenie zdrowotne za granicą, konkretnie na Węgrzech. Dostałam się roczne stypendium językowe na Węgrzech, ale w stypendium nie jest wliczone ubezpieczenie zdrowotne. Problem polega na tym, że nie będę mogła korzystać z Karty Europejskiego Ubezpieczenia zdrowotnego gdyż jako, że wyjeżdżam na rok rezygnuję z pracy tutaj, więc nie będę opłacała składek. Nie będę mogła tez wyrobić sobie karty w zakresie ubezpieczenia rodziców, bo skończyłam już 26 lat. Natomiast wyjazd nie jest organizowany przez Uczelnię polską na której studiuje, więc ta z kolei nie pokrywa kosztów ubezpieczenia.
    Czy jest jakaś inna możliwość ubezpieczenia się w Polsce? Jeśli tak, to na jakich zasadach? Czy będę musiała to zrobić na Węgrzech?
    • bombolina2005 napisała:

> Mam pytanie dotyczące możliwości ubezpieczenie zdrowotne za granicą, konkretnie
      > na Węgrzech. Dostałam się roczne stypendium językowe na Węgrzech, ale w stypen
      > dium nie jest wliczone ubezpieczenie zdrowotne. Problem polega na tym, że nie b
      > ędę mogła korzystać z Karty Europejskiego Ubezpieczenia zdrowotnego gdyż jako,
      > że wyjeżdżam na rok rezygnuję z pracy tutaj, więc nie będę opłacała składek. Ni
      > e będę mogła tez wyrobić sobie karty w zakresie ubezpieczenia rodziców, bo skoń
      > czyłam już 26 lat. Natomiast wyjazd nie jest organizowany przez Uczelnię polską
      > na której studiuje, więc ta z kolei nie pokrywa kosztów ubezpieczenia.
      > Czy jest jakaś inna możliwość ubezpieczenia się w Polsce? Jeśli tak, to na jaki
      > ch zasadach? Czy będę musiała to zrobić na Węgrzech?

Możesz ubezpieczyć się w Polsce: www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443 , ale nie wiem, czy jest to dla Ciebie najbardziej opłacalne rozwiązanie. Zapytaj organizatorów wyjazdu, jak sprawy ubezpieczenia zdrowotnego się załatwia. Przecież nie jesteś pierwszą osobą, która na takie stypendium jedzie.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
      • Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Patrząc na te informacje z estrony to ubezpieczenie to kosztowałoby te 730zł, ubezpieczenie roczne na Węgrzech kosztuje 54.000,00 forintów, z czego organizator pokrywa 30.000,00, więc we własnym zakresie będę musiała opłacić 24.000,00 forintów, co w przeliczeniu na złotówki jest kwotą około 4000,00 złotych. Koszmar jakiś :(
      • > wyjazd nie jest organizowany przez Uczelnię polską na której studiuje, więc ta z kolei nie pokrywa kosztów ubezpieczenia.

No ale jeśli studiujesz na uczelni polskiej i jak rozumiem uczelnia Cię nie skreśla na ten rok z listy studentów, to EKUZ Ci się chyba należy z tego tytułu, nie z tytułu pracy? Pytałaś o to w NFZ?

• A czemu po prostu nie ubezpieczysz się np. w PZU? Dla osoby bez chorób przewlekłych (skoro jesteś młoda, to zakładam, ze tak jest), nie jadącej do pracy fizycznej, miesięcznie jest to pewnie ze 100-150 zł.
          Zawsze ubezpieczałam się w WArcie - od paru lat PZU jest tańsze. W tym roku podczas wyjazdu miałam - niestety :-( sposobność korzystać z takiego ubezpieczenia.
    • Witam nazywam sie Ewelina Ralicka i jestem agentem ubezpieczeniowym firmy Allianz i myslę że mam dla pani dobrą ofertę. Produkt który chciała bym Pani zaoferować nazywa sie Globtroter i obejmuje ubezpieczeniem koszt leczenia i pomocy w podróży, następstw nieszczęśliwych wypadków jesli chciała by pani dowiedzieć sie więcej proszę o telefon na numer 518227190 zapraszam serdecznie odpowiem na każde pytanie z poważaniem Ewelina Ralicka firma Allianz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.