Dodaj do ulubionych

Różne objawy chorobowe u syna - pomocy!!

19.06.12, 10:18
Mój syn ma obecnie 12 lat, był zawsze chorowitym dzieckiem. Nasz lekarz rodzinna natomiast nigdy nie przejmuje się zbytnio opisywanymi dolegliwościami, mam wrażenie ze traktuje mnie jak matkę, która wymyśla dziecku choroby, a ja się martwię niego.

Mój syn jako małe dziecko często chorował na oskrzela, miał dwa razy zapalenie płuc - obecnie ma stwierdzoną astmę i się leczy.
Jako małe dziecko, bardzo nerwowo potrafił reagować, np. uderzał głową o podłogę, był bardzo niespokojny, miał problemy ze snem.
W szkole zaczęły się problemy na całego - ogromne problemy z koncentracją, z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, z wypowiadaniem się, z pisaniem. Ciągłe zmęczenie, ospałość.
Przez dwa lata miał leczoną anemię, w końcu żelazo było w normie, choć nie za wysoko. Jednak nadal miał wspomniane problemy w szkole. Często problemy z zachowaniem równowagi ( nie potrafi jeździć rowerem, inne problemy np. z wiązaniem sznurówek, nauczeniem się na zwykłym zegarku - choć naprawdę go nie niańczę)
Od 1 klasy chodzę z nim do poradni psychologiczno-pedagogicznej, uczęszczał do logopedy. Stwierdzili dysortografię i zalecili wizytę u neurologa. Pewna pani psycholog powiedziała, że możliwe że ma zespół aspergera, jednak aby zrobić mu testy muszę wykluczyć problemy neurologiczne.
Od jakiegoś czasu syn narzekał też na ciągłe bóle brzucha, na ogół po zjedzeniu posiłku, wzdęcia, odbijanie - najbardziej po mlecznych posiłkach. Ogólne osłabienie (nogi z waty), bóle nóg, rąk.
Byliśmy u neurologa, pani doktor stwierdziła że u syna ewidentnie widać za wczesne dojrzewanie, że podejrzewa że ma zaburzenia hormonalne. Dostaliśmy ostatnio skierowanie do: endokrynologa, na badanie hormonalne, eeg.
Byliśmy u okulisty - wzrok jest ok, nie długo będe znów na badanie dna oka.
Słuch jest tez w porządku. Robiliśmy badanie krwi: morfologia jest dobra, witamina b12 - też w porządku, żelazo mieści się w normie.
Czeka nas badanie na tsh jeszcze, może zrobić mu jeszcze na poziom wapna we krwi?

Szkoda mi bardzo mojego syna, już mam dość tego czekania....Ciągle jest albo zmęczony, taki obojętny na wszystko, ciągłe bóle brzucha, bóle nóg, rąk, mdłości i te problemy w szkole. Mam wrażenie że jest coraz gorzej, jego problemy z pisaniem są straszne, mówi że literki mu się zlewają, że widzi za mgłą, nie jest w sumie juz w stanie pisać........

co mam robić???
Edytor zaawansowany
  • mel.la 19.06.12, 12:35
    Ja bym jeszcze zasugerowala dyspraksje, zwlaszcza jak piszesz o problemie z jazda na rowerze, wiazanie sznurowadel. Z tym wiaza sie tez problemy z motoryka duza i mala, koncentracja , niezrecznosc itp. Przez to wszystko dziecko czuje sie gorsze i tu moga wystepowac roznego rodzaju nerwice, stad byc moze problemy somatyczne. Astma i anemia moga nie miec z tym nic wspolnego. Poczytaj troche na ten temat:

logopeda.pl/zaburzenia-rozwoju/Dyspraksja-i-jej-nastepstwa,445

• ania.rene 19.06.12, 16:45
    stawiam na pasozyty.
    trzeba zrobic badania. moze jakis grzyb mu sie przyplatal..
    --
    Rzuc wszystko i chodz sie calowac ;)
  • kol.3 19.06.12, 18:12
    Ja też.
  • e-kasia27 19.06.12, 19:47
    Z pochopnym diagnozowaniem ZA to bym się jeszcze wstrzymała - poszukaj dobrego psychologa - specjalisty od dysleksji.
    Sprawdziłabym jeszcze dziecku cukier(krzywa cukrowa -tzw. podwójny cukier, a nie badanie na czczo), jeśli nie miał tego badania.

Pozostałe wszystkie opisywane przez ciebie problemy to dla mnie ewidentny wpływ alergii.
    Nie wykluczam, że dziecko może mieć problem z hormonami, czy jakieś neurologiczne problemy, też bym to sprawdziła dla świętego spokoju, ale największy problem leży w alergii.

Wszystkie objawy, które tu opisałaś, to ewidentnie wygląda na skutek jedzenia alergenów.
    Mam na myśli to:
    "był zawsze chorowitym dzieckiem"
    "jako małe dziecko często chorował na oskrzela, miał dwa razy zapalenie płuc - obecnie ma stwierdzoną astmę i się leczy"
    "Jako małe dziecko, bardzo nerwowo potrafił reagować, np. uderzał głową o podłog ę, był bardzo niespokojny, miał problemy ze snem"
    "ogromne problemy z koncentracją"
    ". Ciągłe z męczenie, ospałość."
    " Przez dwa lata miał leczoną anemię, w końcu żelazo było w normie, choć nie za w
    > ysoko"
    "Od jakiegoś czasu syn narzekał też na ciągłe bóle brzucha, na ogół po zjedzeniu
    > posiłku, wzdęcia, odbijanie - najbardziej po mlecznych posiłkach. Ogólne osłab
    > ienie (nogi z waty), bóle nóg, rąk. "
    "..Ciągle jest albo zm ęczony, taki obojętny na wszystko, ciągłe bóle brzucha, bóle nóg, rąk, mdłości "

To bardzo typowe objawy alergiczne u alergika, który nie stosuje diety wykluczającej alergeny pokarmowe, może dołączyć do tego jeszcze parę innych np. cukrzyca, uszkodzenie nerek.

Napisałaś, że dziecko ma zdiagnozowana astmę i leczoną.
    Jak leczoną, skoro nie stosujesz diety wykluczającej alergeny?
    Sterydami? Może stąd problemy z hormonami?

Robiłaś dziecku jakieś testy alergiczne, stosowałaś kiedykolwiek jakąś dietę eliminacyjną?
    Dlaczego dziecko z astmą i podejrzeniem ZA je mleko?
    Nikt ci nie powiedział, że wykluczenie krowy z jadłospisu, to podstawa przy leczeniu obu tych rzeczy?

• majenkir 19.06.12, 19:52
    A wykluczylas nietolerancje laktozy/glutenu? (chodzi o te bole brzucha)
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Charty
  • grazkavita 19.06.12, 20:35
    Przede wszystkim, trochę więcej spokoju i zmiana trybu życia, więcej świeżego powietrza , mniej lekarzy , dobre jedzenie i właściwy lekarz pediatra najlepiej homeopata....Dziecko wątłe z problemami w szkole i ze zdrowiem musi mieć dobrego lekarza i chodzić do dobrego pedagoga na dodatkowe zajęcia...Chłopca można odczulić aparatem bicom...Dużo spokoju, przebywania na świeżym powietrzu, trochę sportu.Można w niepogodę i wokresie jesienno-wiosennym podawać witaminy.Pozdrawiam
  • snajper55 19.06.12, 21:28
    e-kasia27 napisała:

> To bardzo typowe objawy alergiczne u alergika, który nie stosuje diety wyklucza
    > jącej alergeny pokarmowe, może dołączyć do tego jeszcze parę innych np. cukrzy
    > ca, uszkodzenie nerek.

Przecież ty wszystkie objawy uważasz za typowe dla alergii. Na przykład czkawkę czy moczenie nocne. Może pora pójść do doktora? I to nie takiego od alergii.

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • e-kasia27 20.06.12, 01:17
    Źle zapamiętałeś to co napisałam.
    A szkoda!

Czkawka i moczenie nocne mogą być objawem alergii, ale nie są to typowe objawy, zwłaszcza moczenie nocne, nie jest typowe i występuje stosunkowo rzadko.
  • mel.la 19.06.12, 22:20
    e-kasia27 napisała:

> Z pochopnym diagnozowaniem ZA to bym się jeszcze wstrzymała

Dokladnie, przestan oglupiac ludzi tymi swoimi alergiami !
  • mel.la 19.06.12, 22:31

Edyta przeczytaj to koniecznie:

Fragment :

Szukałam przyczyny problemów mojego dziecka i rzetelnej diagnozy. Moja córka ma zaburzenia, które po trochu pasują do autysty, zespołu Aspergera, pragmatycznych problemów językowych, ADHD, dysleksji i wielu innych. Nawet diagnozowano ją pod kątem dystrofii mięśni, mózgowego porażenia dziecięcego, upośledzenia umysłowego itp. Tak naprawdę to kilkadziesiąt problemów w jednym dziecku, dysfunkcji, które się na siebie nakładają i nie pozwalają wydać rzetelnej diagnozy, tym bardziej, że w Polce nie diagnozuje się dyspraksji.

www.dzieci.org.pl/forum/neurologiczne-problemy-rozwojowe/dyspraksja-rozwojowe-zaburzenia-koordynacji/

• no1teresa 19.06.12, 23:15
    ja bym najpierw sprawdziła pasożyty, dopiero po ich wykluczeniu dociekała dalej, właściwie w ciemno przeleczyłabym naturalnymi środkami przeciwko wszelkim niepożądanym organizmom i mikroorganizmom i dałabym dobre probiotyki plus zmiany w diecie
  • mel.la 20.06.12, 00:46
    no1teresa napisała:

> ja bym najpierw sprawdziła pasożyty, dopiero po ich wykluczeniu dociekała dalej
    > , właściwie w ciemno przeleczyłabym naturalnymi środkami przeciwko wszelkim nie
    > pożądanym organizmom i mikroorganizmom i dałabym dobre probiotyki plus zmiany w
    > diecie

Jak najbardziej zgadzam sie z Toba i dziewczynami, ktore napisaly powyzej na temat badan na obecnosc pasozytow.
    Ja z kolei sugeruje dyspraksje gdyby okazalo sie ze to nie pasozyty i grzyby poniewaz niestety ciezko jest ja zdiagnozowac i czesto przypisuje sie zwykla dysleksje lub myli z zespolem Aspergera. Zeby zdiagnozowac dyspaksje potrzeba czasu i obserwacji przez terapeutow - ruchowego i ergoterapeuty, ktorzy beda obserwowac dziecko w czasie zadan/cwiczen. Psycholog nie jest kompetentna osoba do stawiania diagnozy, od tego jest lekarz rehabilitacyjny wspoldzialajacy z terapeutami. Poza tym dyspraksja innaczej objawia sie u dziewczat innaczej u chlopcow no i sa rozne natezenia tego zaburzenia. Jezeli w szkole ma problemy z pisaniem ( lapie go skurcz gdy trzyma dlugopis i pisze, jest powolny, nie konczy zadan na czasm trudno sie koncentruje, jest slaby z cwiczen gimnastycznych ?) to wowczas moze miec bardzo niska samoocene i uwaza sie za nieudacznika . Jest niezdarny, wszystko wylatuje mu z rak ? To wszystko prowadzi do nerwicy a nawet stanow depresyjnych.
  • aduerin 19.06.12, 23:30
    a pewnie sprawa ma sie tak: dziecko chorowalo, wiec stalo sie nieruchawe opuszczalo lekcje, i w konsekwencji dzieci sie smieja, dokuczaja, jak mu cos nie wyjdzie. Nabawil sie wiec fobii szkolnej, stad wszelkei objawy i brak energii i checi do zycia. W Twojej opowiesci brakuje tatusia. Jestes samotna matka? Objawy syna wskazuja na nerwice a to moze ja jeszcze poglebiac
  • fionka21 19.06.12, 23:39
    Przebadaj syna w kierunku Chlamydia pneumoniae.

Przewlekła infekcja może objawiać się na wiele sposobów:
    forum.chlamydioza.pl/portal.php?show=2
    Przeczytaj też to:
    www.borelioza.org/materialy_lyme/prof-nicolson.pdf

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.