Dodaj do ulubionych

kolonoskopia - pilne - kto mial - czy boli ?

25.06.12, 17:55
czy w warszawie ktos mial ? gdzie polecacie zrobic - czy boli serio czy nie ?
lepiej prywatnie? ktos zna miejsce gdzie dobrze robia w warszawie?
czy pchanie w dupe tej rurki boli czy nie az tak?
Edytor zaawansowany
  • lola269 01.07.12, 14:25
    boli , ja miałam i w połowie badania przerwałam zapłaciłam 130 złoty ,kilka lat temu .lepiej zrobic ze znieczuleniem
  • felinecaline 01.07.12, 21:32
    Owszem, moze bolec w momencie pokonywania oporu zwieracza odbytu.
    Ulge przynosi rozluznienie miesni brzucha i parcie, taki, jak "na stolec", zwieracz rozluznia sie i przepuszcza bez problemy koncowke fibroskopu.
    Odwagi i powodzenia.
  • osmanthus 21.07.12, 16:38
    felinecaline napisała:

> Owszem, moze bolec w momencie pokonywania oporu zwieracza odbytu.
    > Ulge przynosi rozluznienie miesni brzucha i parcie, taki, jak "na stolec", zwie
    > racz rozluznia sie i przepuszcza bez problemy koncowke fibroskopu.
    > Odwagi i powodzenia.

Czy mam z tego wynosic, ze we Francji standardem jest kolonoskopia wykonywana na zywca, bez dozylnej sedacji?
  • felinecaline 21.07.12, 16:53
    Absolutnie nie, ale mialam wrazenie, ze autor watku pisze o Polsce, wiec podalam podstawowy i najprostszy sposob oszczedzenia sobie bolu.
    W zyciu jak i w medycynie nie nalezy wysnuwac pohopnych wnioskow.
  • marbor1 01.07.12, 22:53
    Polecam Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Endoterapia na ul. Brzeskiej 12 {dawny Szpital Kolejowy} w ramach NFZ. Miałam tam robioną kolonoskopię 4-krotnie ze znieczuleniem. Zero bólu.
  • horpyna4 02.07.12, 07:44
    Podobno dobrze i ze znieczuleniem robią na Ursynowie w Europejskim Centrum Medycznym przy al. Komisji Edukacji Narodowej 96 (blisko stacji Metro Ursynów).
  • gazeta_mi_placi 02.07.12, 10:49
    Koniecznie weź znieczulenie, podobno strasznie boli bez :-(
  • a1.24 06.07.12, 21:00
    Ja miałam niedawno robioną kolonoskopię w szpitalu im.Orłowskiego na Czerniakowskiej
    w znieczuleniu ogólnym. Nic nie bolało, nawet nie czułam, jak wycięto mi polip.
  • laska_je_nebeska 21.07.12, 00:29
    bez znieczulenia troche nieprzyjemne ale da sie wytrzymac.Potem tylko trzeba powietrze wypierdziec
  • olewka100procent 21.07.12, 15:21
    znieczulenie podają z tego co wiem standardowo, no chyba że ktoś sobie nie życzy
  • agati77 22.07.12, 22:56
    Dla mnie najgorsza rzecza zwiazana z tym zabiegiem bylo picie Fortransu dzien wczesniej.Pierwsze kilka szklanek-ok,ale pozniej ciezko opanowac odruch wymiotny...
    Sam zabieg mialam pod znieczuleniem ogolnym,wiec nic nie bolalo.
  • bzyk-is-me 23.07.12, 23:48
    Ja fortrans wypilam jak oranzade.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka