Dodaj do ulubionych

gdzie Głodówka - oczyszczanie

23.07.12, 11:21
Witam. Czy orientujecie się może, gdzie mogę pojechać (sanatorium) na głodówkę oczyszczającą? Szukam na necie i nic ciekawego nie mogę znaleźć. Interesuje mnie dieta oczyszczająca organizm ale 7-dniowa. Nie dłuższa - bo takie znalazłam i nie krótsze typu weekendowego. Najlepiej gdyby było to w województwie dolnośląskim. Jednak jak znacie jakieś sanatorium czy ośrodek warty zarekomendowania to proszę o info.
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
        • scept89 oczyszczanie kosci z wapnia 24.07.12, 18:23
          felinecaline napisała:

> A z czego na przyklad oczyszcza sie kosci?

Jak to z czego? Z toksyn oczywiscie...

Bardziej powaznie:
          Decreased bone formation and increased mineral dissolution during acute fasting in young women.
          ukpmc.ac.uk/abstract/MED/8530611
          """
          These data are the first to demonstrate that markers of bone formation decline significantly with short-term fasting, independent of changes in acid-base status. By contrast, these data demonstrate a direct effect of acidosis in stimulating calcium release from bone during short-term fasting and suggest that acidosis may increase mineral dissolution independent of osteoclast activation and PTH in this experimental model of acute starvation.
          """

Kosci oczyszczone z wapnia to jest to! Jak potwierdzi kazda osteoporotyczna staruszka ze zlamana szyjka kosci udowej.

• scept89 Re: oczyszczanie kosci z wapnia 24.07.12, 19:14
              felinecaline napisała:

> To ja sobie dzis wieczorem oczyszcze mozg. Nie ma nic gorszego, niz toksyny na
              > gromadzone przez lata myslenia.

Fakt, zlogi takowe musza byc przepotezne.

> A wiecie czym bede oczyszczala?

Wiedziec nie wiem, ale sugerowalbym hiszpanski czerwony alkoholowy roztwor antyoksydacyjnego resveratolu.

• felinecaline Re: oczyszczanie kosci z wapnia 24.07.12, 19:24
                Niestety, czyms calkiem innym a to z 2 powodow:
                1: wspomnianego przez ciebie remedium moja Sécu nie refinansuje
                2: z powodu mojego lokalnego patriotyzmu zastapie to remedium doskonalym, lokalnym substytutem pod nazwa: crémant de Loire.
                I to pomimo, ze nie jest on jak i twoj hiszpanski odtruwacz refinansowany.
                • snajper55 Re: oczyszczanie kosci z wapnia 24.07.12, 22:06
                  felinecaline napisała:

> Niestety, czyms calkiem innym a to z 2 powodow:
                  > 1: wspomnianego przez ciebie remedium moja Sécu nie refinansuje
                  > 2: z powodu mojego lokalnego patriotyzmu zastapie to remedium doskonalym, lokal
                  > nym substytutem pod nazwa: crémant de Loire.
                  > I to pomimo, ze nie jest on jak i twoj hiszpanski odtruwacz refinansowany.

Ciekawe ile kamieni myślowych uda Ci się usunąć. Oprócz toksyn to one najbardziej mózg obciążają.

S.
                  --
                  Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
                  Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
          • scept89 Re: zlogi 25.07.12, 18:26
            grazkavita napisała:

> Kości oczyszcza się ze złogów, najczęście4j są to sole mineralne, bakterie, któ
            > re znajdują się w stawach i powodują ich małą ruchomość.

Nie bardzo rozumiem: bakterie to sole mineralne? Czy usuwanie z kosci fosforanu wapnia (sol mineralna na 100%) to tez oczyszczanie? Jak nie mozez dotknac w sklonie palcow stop to masz bakterie w stawach? Spragnione wiedzy umysly pragnely by sie dowiedzic...

I te bakterie to tak sobie pomieszkuja w tych kosciach czy stawach so czasu kiedy nie odmowimy sobie kolacji? Nie wiem czy wiesz, ale w dzisiejszych czasach to mozna zbadac czy ludzie uzywajacy wspolnej lodowki myja lapy po nakladaniu sobie indyczych plastrow na kanapki (zsekwencjonowano DNA na roznych klamkach i powierzchniach) tak ze taka noblistyczna informacja jak zycjace sobie w ludzkich kosciach bakterie ginace przy glodowaniu na pewno dalaby sie wykryc.

Masz jakies publikacje w tym kierunku czy wyciagnelas to sobie przez pewien otwor w miednicy?

• felinecaline Re: gdzie Głodówka - oczyszczanie 25.07.12, 18:53
            Z jakich to zlogow sie te kosci oczyszcza?Tak sie sklada, ze kazdy ustroj zywy, w tym i organizm czlowieka to roztwor roznorakich soli mineralnych i bez nich zycie byloby po prostu niemozliwe.
            W jaki sposob bakterie przenikaja do stawow bez uszkodzenia powlok ciala? Przez osmoze?
            Zakazenia bakteryjne organizmu leczy sie odpowiednimi antybiotykami a nie zadna glodowka czy enigmatycznym oczyszczaniem.
      • snajper55 Re: gdzie Głodówka - oczyszczanie 24.07.12, 22:09
        grazkavita napisała:

> Znam kurację 2 tygodniową, oczyszcza jelita i kości.

Tak, tak. Nie można dopuścić, aby kości były brudne. Brudne kości szybciej się zużywają i mają mniejszą wytrzymałość. Po oczyszczeniu dobrze je polakierować (na przykład caponem). Wtedy tak szybko się nie brudzą.

S.
        --
        Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
        Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
        • grazkavita Re: gdzie Głodówka - oczyszczanie 26.07.12, 12:42
          Nie jestem alfą i omegą, ale wiem ,że fosforan wapnia jest pożądanym minerałem w kościach, wiem też , że złogiem mogą być metale ciężkie, niektóre leki, i jady bakterii, a także same bakterie wywołując stany zapalne w stawach.
          • grazkavita Re: Zapalenie stawów związane z zakażeniami 26.07.12, 15:59
            Encyklopedia zdrowia Gazety Wyborczej.Czytamy w dziale Reumatologią, że niektóre postacie reaktywnych zapaleń stawów są związane z zakażeniami bakteryjnymi przewodu pokarmowego(np. Salmonella)Cho5oba zwaną Dną moczanową jest wywołana odkładaniem się w stawach kryształków kwasu moczowego.Oto 2 przykłady na to co może gromadzić się w stawach
            • scept89 Re: Zapalenie stawów związane z zakażeniami 26.07.12, 17:11
              grazkavita napisała:

> Encyklopedia zdrowia Gazety Wyborczej.Czytamy w dziale Reumatologią, że niektór
              > e postacie reaktywnych zapaleń stawów są związane z zakażeniami bakteryjnymi pr
              > zewodu pokarmowego(np. Salmonella)

Czy wydaje ci sie ze rozumiesz termin "reaktywne zapalenie stawow"? Bakterie mialy byc w kosciach a nie w jelicie, nieprawdaz? Powtarzaj za mna powoli: w reaktywnym zapaleniu stawow nie ma bakteri w stawach. Bo wtedy byloby to zwykle zapalenie stawu a nie zapalenie reaktywne. Czyli znowu pudlo.

>Cho5oba zwaną Dną moczanową jest wywołana odk
              > ładaniem się w stawach kryształków kwasu moczowego.Oto 2 przykłady na to co moż
              > e gromadzić się w stawach

Filozoficzne pytanie: czy stawy to kosci? Czy jesli masz obrzek stawu spowodowany wysiekiem do torebki stawowej to zamiennym terminem jest "obrzek kosci"?

Ale to drobiazgi: glodzenie sie moze wywolac ostry atak dny moczanowej:

pmj.bmj.com/content/81/959/572.full
              """
              Infection, trauma, surgery, <b>crash dieting</b>, total parenteral nutrition, and the start of hypouricaemic therapy may all precipitate an acute episode.
              """

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka