Dodaj do ulubionych

polip zatok- - usuwać ?

15.09.12, 08:31
Moja mama ma skierowanie na zabieg usunięcia polipa zatok. Skarży się na spływający płyn do gardła, przez co często odchrząkuje. ma 76 lat więc wiek już poważny a jak czytam to zabieg jest robiony pod narkozą ogólną. Czy powinna na niego iść bo poza dyskomfortem na nic więcej nie narzeka?
Edytor zaawansowany
  • easyblue 15.09.12, 09:50
    Jeżeli utrudnia jej życie, a z tego, co piszesz tak jest, to lepiej by było, gdyby usunęła. Z drugiej strony trzeba się liczyć z ew. powikłaniami po zabiegu. Kilka lat temu mój laryngolog powiedział też, że lepiej polipy usuwać, bo mogą się zezlośliwiać. Nie wiem jak to jest naprawdę, bo dwa lata temu ten sam laryngolog /a jest podobno the best/ twierdził już, że nic się nie zezłośliwi.
    W szpitalu i tak będą badać jej stan zdrowia, bo młoda nie jest i ryzyko jest większe. Jeżeli coś w jej stanie zdrowia ich zaniepokoi, zabiegu robić nie będą.
    Być moze lekarz dał Twojej mamie skierowanie na zabieg, bo żadne medykamenty nie przynosiły ulgi a ona narzekała. Więc jeżeli potrafi z tym żyć - niech nie robi zabiegu. Jeżeli bardzo, bardzo jej to przeszkadza - niech sie zdecyduje. Jej decyzja.
    --
    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • kyrob 15.09.12, 16:41
    Nic co zażywała wcześniej jej nie pomagało. Przeszkadza jej to bo i w nocy jej jedną dziurkę w nosie zatyka. W opisie ma dużego polipa w zatoce szczękowej. No a lekarze powinni ocenic ryzyko bo ma m/in problemy z nadciśnieniem.
  • sp9tcu 15.09.12, 21:15
    Jesli jest duzy to usunąć
    nie uusnięcie moze z powodować
    1 zapalenie zatok
    2 stany zapalne gardła ucha
    3 problemy laryngologiczne

Natomiast po usunięciu mogą też te objawy się pojawić
    i to nawet bardzo ostre
    wszystko zalezy od was
    wasz wybór
  • osmanthus 16.09.12, 07:16
    A czy wiadomo na 100%, ze jest to twor lagodny? Wykonano biopsje?
  • kyrob 16.09.12, 21:39
    nie była robiona biopsja, pewnie od tego zaczną

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka