Nadczynność tarczycy w ciąży Dodaj do ulubionych

Witam serdecznie,

jestem w 16 tygodniu ciąży i właściwie od samego początku bardzo źle ją znoszę. 6-10 tydzień - uporczywe mdłości, a od ok. 12 tygodnia zaczęły się silne odruchy wymiotne co chwila. Ginekolog stwierdził znaczący spadek wagi (do 50 z 56 kg) i odesłał mnie do szpitala. Tam zrobiono mi badania TSH i jej wartość wyszła 0,10. Zatem wezwano endokrynologa i on zrobil dokladniejsze badania łącznie z USG tarczycy. Anty - TG i anty - TPO wyszły odpowiednio <10,00 oraz 7,93. Endokrynolog stwierdzil, że jest to fizjologia ciąży niewymagająca leczenia. Przepisano mi na te odruchy wymiotne diphergan oraz lignokainę oraz wypisano do domu. Co prawda odruch wymiotny ustąpił ale wciąż mnie ciągnie na wymioty całymi dniami. Powtórzyłam TSH i wyszło 0,15 czyli lekka poprawa, jednak mam puls na poziomie od 95 do 110 uderzeń na minutę i ciśnienie na poziomie 100-110. Rejestruję także brak przyrostu masy ciała (obecnie 52,5 kg) mimo, że odzyskałam apetyt. Czy mam powody do niepokoju czy rzeczywiscie jest to "urok ciąży" jak twierdzą lekarze. I najważniejsze pytanie - jeśli to fizjologia to czy ustąpi i kiedy mogę spodziewać się poprawy, gdyż nie ukrywam, że nie mogę normalnie funkcjonować jak mnie ciagle ciagnie na wymioty. Rowniez osłabiła mi się psychika i bardzo ciężko to znoszę. Proszę o pomoc.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.