Dodaj do ulubionych

afera z wędlinami- gdzie kupować sprawdzone?

05.07.04, 11:19
Właśnie przeczytałam o wyczynach w Championie...możemy zacząć dyskusję na
temat naszych indywidualnych doświadczeń z zieloną szynką, ale tak naprawdę
to co mnie interesuje, to gdzie w takim razie możne kupić rzeczy zdrowe,
sprawdzone? Czy naturalne wędliny skazane są na rynek niszowy z powodu zbyt
wysokich cen i nigdy nie będą standardem? Jakie miejsca można śmiało polecić?
Ja mam jedno, Bemowo, mięsny stojący obok bazarku na czerwonych maków,
sprzedaje tam odwiecznie jedna para: mają świerze mięso, domowe wędliny (
mały wybór- ale zazwyczaj śliczna szynka ) kiełbasy i kaszanki, ser biały i
mleko. Towaru jest niewiele, tak aby zszedł przez jeden dzień, często dają
upusty na koniec, aby sprzedać wszystko. Czy ktoś ma coś do polecenia?
Obserwuj wątek
    • vitalia Re: afera z wędlinami- gdzie kupować sprawdzone? 05.07.04, 12:21
      Ja na przykład prawie wcale nie kupuję wędlin,,szczególnie >.długich<Wolę
      kawałek świeżego mięsa upiec w przyprawach ziolowych jak truć się niewiadomego
      pochodzenia kiełbachami.Są nawodnione,koloryzowane,tłuste.Obrzydlistwo.No chyba
      że to będzie szynka chudziutka,,ale też niestety walory smakowe
      są,,,,nijakie.Nie ma to jak np.pierś z indyka zapeklowana..w ziołach>>po
      upieczeniu już na zimno,każda kiełbacha się chowa..
      --
      Gdynia <moje miasto>
      • Gość: ja Re: afera z wędlinami- gdzie kupować sprawdzone? IP: 217.124.81.* 05.07.04, 12:34
        zgadza sie, ze leipej piec samemu, aczkolwiek mieso potrafi byc rowniez
        faszerowane hormonami, nastrzykiwane woda aby wiecej wazylo i chemikaliami aby
        sie nie psulo. Nie mowiac o chemikaliach jakie dostaja do jedzenia zwierzeta
        przed ubiciem. Sa podobno nawet srodki upiekszajace - aby kolor miesa byl
        ladniejszy ... najlepiej znalezc firme produkujaca 'ekologiczne' mieso, chociaz
        u nas to chyba ciezko bedzie z tym, predzej jakies swiniobicie u chlopa na wsi.
        tylko chyba to jest nielegalne?
        • vitalia Re: afera z wędlinami- gdzie kupować sprawdzone? 05.07.04, 12:46
          Ze względu na te mięsne przekręty nie warto też kupować mięsa w
          supermarketach,tam właśnie robią z mięsem takie cuda,kolorki nastrzykiwania i
          inne szwindle.Mięso kupuję zawsze na rynku,u sprawdzonych dostawców.Są to
          prywatni przedsiębiorcy,od lat zajmujący się sprzedażą mięsa.Zawsze na miejssu
          można sobie zobaczyć jak rozbierają tusze,i wybrać,,interesujący,,kawałek.A
          teraz latem to w ogóle prawie mięsa nie jadamy z rodziną.Tyle zieleniny
          świeżutkiej,że oprzeć się trudno..
          --
          Gdynia <moje miasto>
          • Gość: hania Re: afera z wędlinami- gdzie kupować sprawdzone? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 14:47
            no tak, wiem i zgadzam się z tym co powyżej

ale powiedzcie mi z czym mam robić mężowi kanapki do pracy on musi mieć
            codziennie z wędliną (jest mięsożerny) ??? Macie jakieś pomysły jak ja zastąpić
            tak aby nie zauważył... ;-) ???

Wędliny obecne i mięso oraz kiełbasy są po prostu tragiczne - mienią sie
            wszystkimi kolorami tęczy jak benzyna

często po prostu śmierdzą tak że aż mdli - ja jestem wyczulona na "stare" i po
            prostu mam bardzo często odruch wymiotny już w momencie gdy chowam je do
            lodówki po przyjąciu ze sklepu a co dopiero na drugi dzień....

Ale nie wiem czym to zastąpić -raz w tyg mój mąż zje z serkiem ale częsciej
            nie - musi mieć mięcho :-((((( !
              • Gość: hania Re: afera z wędlinami- gdzie kupować sprawdzone? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.07.04, 15:16
                Dosiu, dziękuje za miłą radę, spróbuję, w zasadzie ja nie potrzebuję do życia
                mięsa i wędlin, ale mój mąz musi zjeść codziennie góra co drugi dzień kiełbachę
                a kanapki do pracy z wędliną ;-)

a co do wędlin to jemu zupełnie obojętne jakie one będą - on tego smrodu po
                prostu nie czuje - mówi mi że pzresadzam, że one są normalne itp...

mieszkam w otoczeniu hipermarketów (w tym Caerfoura) ale oczywiscie nie kupuję
                w nich wędlin - bo jak tylko zbliżam się w hipermarkecie do stoisk
                wędliniarskich to panujący tam - za przeproszeniem - SMRÓD mnie odraża

ale to które kupuję w mniejszym sklepie też nie jest najwspanialsze .....

CZY KTOŚ Wie COŚ NA TEMAT WĘDLIN I MIĘS Z ZAKŁADU MIĘSNEGO "POLESIE" W ŁODZI ???

U mnie w sklepie jest właśnie tylko mięsko z tej firmy - słyszeliści eo jakiś
                aferach zw. z tą firmą / czy można jej zaufać ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka