Częste bóle głowy! Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.04, 00:09
    Mam 23 lata od kilku lat, można powiedzieć,że codziennie boli mnie głowa tylko z różnym natężeniem.Jest to taki uciskający ból,jakbym miał czymś zaciskaną głowę.Nasila się on przy jakimś stresie,podczas gdy intensywnie myślę,koncentruję się(wbrew temu co się mówi,że myślenie nie boli).Podczas gdy ból jest silnmiejszy łatwo podnosi mi się ciśnienie co jeszcze go wzmaga.Takie odnoszę wrażenie ,że jak sobie ręką nawet zcisnę głowę to ból jest mniejszy.Wydaję mi się ,że to się dzieje tuż pod skórą,a nie pod czaszką.Dodam,iż robiłem w tym celu różne badania m.in.EEG i wszystkie dobre(oczywiście cieszę się ztego),no miewam skoki ciśnienia bo łatwo się denerwuję.Proszę o rady i z góry Dziękuję.
    • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.07.04, 00:20
      AAA napisał(a):

> Mam 23 lata od kilku lat, można powiedzieć,że codziennie boli mnie głowa
      tylko
      > z różnym natężeniem.Jest to taki uciskający ból,jakbym miał czymś zaciskaną
      gło
      > wę.Nasila się on przy jakimś stresie,podczas gdy intensywnie
      myślę,koncentruję
      > się(wbrew temu co się mówi,że myślenie nie boli).Podczas gdy ból jest
      silnmiejs
      > zy łatwo podnosi mi się ciśnienie co jeszcze go wzmaga.Takie odnoszę
      wrażenie ,
      > że jak sobie ręką nawet zcisnę głowę to ból jest mniejszy.Wydaję mi się ,że
      to
      > się dzieje tuż pod skórą,a nie pod czaszką.Dodam,iż robiłem w tym celu różne
      ba
      > dania m.in.EEG i wszystkie dobre(oczywiście cieszę się ztego),no miewam skoki
      c
      > iśnienia bo łatwo się denerwuję.Proszę o rady i z góry Dziękuję.

Pierwsza rzecz zacznij pic wiecej wody, czy zielonej herbaty japonskiej!

Jednym ze znanych powodow jest odwodnienie (dehydracja).

Denerwujesz sie cisnienie ci wzrasta a za gesta odwodniona krew nie
      moze przeplynac przez naczynia krwionosne w mozgu powodujac bole
      glowy.

• Gość: Venus IP: *.vc.shawcable.net 07.07.04, 01:08
        Moze cierpisz na napieciowe bole glowy.

Co na to powiedzial twoj lekarz? Byla postawiona jakas diagnoza?
        napieciowe bole glowy wzmaga stres, a silny bol podnosi cisnienie.

Venus

• Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 07.07.04, 02:04
          Bole glowy moga pochodzic z napietych miesni karku.
          Radzilabym dotlenienie i cwiczenia relaksowe.
          I jeszcze bardzo wazne: WLASCIWA TECHNIKA ODDYCHANIA.
          Kiedy sama mialam bole glowy, to rehabilitantka powiedziala ze to nic dziwnego
          skoro ZAPOMINAM ODDYCHAC.
          • Gość: OSTRZEGAM IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.07.04, 04:29
            Halina napisał(a):

> Bole glowy moga pochodzic z napietych miesni karku.
            > Radzilabym dotlenienie i cwiczenia relaksowe.
            > I jeszcze bardzo wazne: WLASCIWA TECHNIKA ODDYCHANIA.
            > Kiedy sama mialam bole glowy, to rehabilitantka powiedziala ze to nic
            > dziwnego skoro ZAPOMINAM ODDYCHAC.

A od czego sa napiete miesnie karku?

Jezeli miesnie karku spowoduja niedotlenienie mozgu na skutek ucisku na
            naczynia krwonosne to wzrosnie cisnienie i pompa zacznie silniej pompwac
            krew.

Problem nie polega ba tym ze miesnie sa napiete czy na oddychaniu, a
            polega na tym ze krew nie moze swobodnie sie przemieszczac przez capilary
            brain vessels powodujac wlasnie bol glowy.
            Jest to bardzo podobne do tak zwanej choroby wysokosciowej kiedy jak powitrze
            jest rzadsze brakuje odpowiedniej cyrkulacji krwi w mozgu.
            Aby porawic krazenie krwi w mozgu musisz wpierw ROZCIENCZYC krew pijac
            duze ilosci wody!

Tak wiec odwodnienie powoduje wlasnie ze zgeszczona krew nie moze swobodnie
            plynac przez naczynia krwonossne w mozgu.

Drugim powodem jest kurczenie sie naczyn krwionosnych na skutek substancji
            neurotoxycznych ktore kurcza naczynia krwionosne powodujac wzrost cisnienia
            krwi.

Jezeli naczynia krwionosne sa scisniete to krew nie moze przez nie
            przeplywacswobodnie powodujac silne bole glowy.

W obydwu wypadkach trzeba pic duze ilosci wody.

Trzecim powodem u kobiet bolu glowy jest bardzo czesto spowodowane niechecia
            pojscia do lozka z partnerem "boli mnie glowa.... "

Jezeli rozcie
            Jest bardzo niewiele powodow boli glowy.

• witam choruje 15 lat na napięciowe bóle głowy mam pytanie czy jak was pusci te napięcie w głowie to czujecie takie jeszcze oszołomienie i czy macie tez zawroty
        • Gość: AAA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.04, 13:52
          lEKARZE U KTÓRYCH BYŁEM NIE MÓWILI MI NIC O NAPIĘCIOWYM BÓLU GŁOWY.TAK SŁYSZAŁEM O TYM,BRAŁEM MAGNEZ I WIT.PP I NIC.
      • Gość: Venus IP: *.vc.shawcable.net 07.07.04, 07:03
        Jesli chcesz to mozesz zajrzec na prywatne forum MIGRENA gdzie w zasadzie
        omawiamy migrene i ew. klasterowe bole glowy ale moze cos tam dla siebie
        znajdziesz.
        Venus
    • Gość: Nikus IP: *.sympatico.ca 07.07.04, 04:03
      Ja tez miewalem bole glowy ,moze nie tak czeste jak twoje ,ale moje ustapily .
      Moze chcialobys wiedziec co ja zrobilem? Zaczalem stosowac "diete optymalna".
      Warto sprobowac ,nic nie masz do stracenia ,najwyzej bole glowy i kilka
      kilo .Powodzenia .

• Gość: bea IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.04, 15:06
      Też męczyły mnie bóle głowy a badania nie ujawniły przyczyny. Z twojego opisu
      wynika, że przyczyna może być słabe krążenie krwi w mózgu i notoryczne
      niedotlenienie. Ja pozbyłam się swego bólu sama. Przestałam jeść owoce,
      zmniejszyłam ilość warzyw do minimum. To dieta optymalna. Czuję się świetnie i
      bez bólu głowy od 5 lat i nie dam się zawrócić z tej drogi. Przy okazji mój
      przewód pokarmowy ma się o wiele wiele lepiej, kiedy nie widzi owoców, słodyczy
      itp. Warto spróbować, jeśli masz dość bólu
    • Gość: babka24 IP: *.retsat1.com.pl 07.07.04, 20:32
      niedalej jak 2 miesiace temu napisalam podobny list tu na forum,serdeczni
      ludzie radzili rozne sposoby na zlikwidowanie napieciowego bolu glowy, bo ten
      ktory opisujesz to wlasnie taki. probowalam wiele rzeczy leki, ziola, oklady a
      glowa jak bolala tak bolala. I nagle ktos poradzil mi (WIELKIE DZIEKI DLA TEJ
      OSOBY) idz do apteki i kup witamine PP. Mysle sobie jak witamina moze pomoc.
      Poszlam,kupilam bralam po jednej tabletce najpierw wieksza dawke(wieksza
      tabletka sa dwa rodzaje) a potem mniejsze. I wiesz co sie stalo ??? po 3
      tygodniach bol ustapil, dzis miewam naprawde rzadko. Do wit PP dolaczylam
      codzienne branie magnezu to pieriastek bardzo wazny w procesach mozgowych.
      Czuje sie jak nowo narodzona i przysieglam sobie ze bede propagowac cudowna
      witamine PP:))))) dodam ze kosztuje ok 2 zl:))))))))kiedy nie czuje sie
      rozpierajacego bolu swiat wyglada inaczej:)))) zycze Ci tego i uwierz mi to
      dziala, tak wiec sie nie smuc leć do apteki po wit PP i magnez i badz dobrej
      mysli, a jak podziala to napisz do mnie;)))) wichrowewzgorza@tlen.pl bedziemy
      cieszyc sie razem:))) trzymaj sie cieplo i zdrowo
      • Gość: Venus IP: *.vc.shawcable.net 07.07.04, 21:13
        To raczej magnez.
        Venus
      • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.07.04, 22:15
        babka24 napisał(a):

> niedalej jak 2 miesiace temu napisalam podobny list tu na forum,serdeczni
        > ludzie radzili rozne sposoby na zlikwidowanie napieciowego bolu glowy, bo ten
        > ktory opisujesz to wlasnie taki. probowalam wiele rzeczy leki, ziola, okladya
        > glowa jak bolala tak bolala. I nagle ktos poradzil mi (WIELKIE DZIEKI DLA TEJ
        > OSOBY) idz do apteki i kup witamine PP. Mysle sobie jak witamina moze pomoc.
        > Poszlam,kupilam bralam po jednej tabletce najpierw wieksza dawke(wieksza
        > tabletka sa dwa rodzaje) a potem mniejsze. I wiesz co sie stalo ??? po 3
        > tygodniach bol ustapil, dzis miewam naprawde rzadko. Do wit PP dolaczylam
        > codzienne branie magnezu to pieriastek bardzo wazny w procesach mozgowych.
        > Czuje sie jak nowo narodzona i przysieglam sobie ze bede propagowac cudowna
        > witamine PP:))))) dodam ze kosztuje ok 2 zl:))))))))kiedy nie czuje sie
        > rozpierajacego bolu swiat wyglada inaczej:)))) zycze Ci tego i uwierz mi to
        > dziala, tak wiec sie nie smuc leć do apteki po wit PP i magnez i badz dobrej
        > mysli, a jak podziala to napisz do mnie;)))) wichrowewzgorza@tlen.pl bedziemy
        > cieszyc sie razem:))) trzymaj sie cieplo i zdrowo

Swietnie ze ktos tracil w 10.

Problem z medycyna jest ze lekarze "lecza" objawy aq nie "powody".
        Lecznie objawow daje tymczasowe maskowanie powodow.
        Lekarze sa za leniwi aby tracic czas na dochodzenie do powodow.

Bole glowy wiarza sie zawsze z powodami.

Brak dotlenienia mozgu powoduje ze komorki mozgowe ktore sa niedotlenione
        zaczynaja umierac (dimentia).

Tak jak czytalas z moich postow wiarze sie to albo z odwodnieniem, albo z
        toksycznymi zatruciami. Zatrucia toksyczne doprowadzaja do nowotworow.

Jezeli chodzi o magnesium, selenium i inne dodatki to ich mechanizm jest
        w duzej roli detoxyfikujacy, i w niektorych przypadkach moga pomoc.

Magnesium jest chelatorem co potwierdza ze mialas zatrucire ciezkinmi
        metalami ktore powodowaly kurczenie naczyn krwionosnych w mozgu.

foodsupplements.homestead.com/MAGNESIUM.html

Warto tez brac z kombinacja selenium (antyoxidant):
        foodsupplements.homestead.com/SELENIUM.html

zink:

foodsupplements.homestead.com/ZINC.html

i potassium:

foodsupplements.homestead.com/POTASSIUM.html

Najczestrzym powodem bolow glowy jest niestedy odwodnienie organizmu, i z
        tego powodu zmiana gestosci krwi.

Medycyna polega na ZAPOBIEGANIU i leczeniu POWODOW a nie OBJAW.

Wiekszosc lekarzy chociarz sa wyjatki, niestety jest bardzo waskowzroczna
        z podstawowym minimalnym wyksztalceniem medycznym polegajacym na leczeniu
        wylacznie objawow, albo objektywnych medycznych abnormalnosci zamiast
        zapobiegac POWODOM.

• Gość: Venus IP: *.vs.shawcable.net 07.07.04, 22:53
          >>Problem z medycyna jest ze lekarze "lecza" objawy aq nie "powody".
          Lecznie objawow daje tymczasowe maskowanie powodow.
          Lekarze sa za leniwi aby tracic czas na dochodzenie do powodow.<<

jak jestes taki madry to czemu nie zbijasz milionow na cudownie uleczonych (woda).

Lepiej, 'pracowity', bys poszedl do szkoly i pouczyl sie troche czegokolwiek np
          1/100 tego co lekarze studiuja.
          Mysle ze popijacac 10 L wody dziennie cos by ci weszlo.

Venus
          • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 08.07.04, 03:25
            Venus napisał(a):

> >>Problem z medycyna jest ze lekarze "lecza" objawy a nie "powody".

> Lecznie objawow daje tymczasowe maskowanie powodow.
            > Lekarze sa za leniwi aby tracic czas na dochodzenie do powodow.<<
            > jak jestes taki madry to czemu nie zbijasz milionow na cudownie uleczonych
            > (woda).

Widzisz jak ktos jes blondynka to glupstwa laduje.

> Lepiej, 'pracowity', bys poszedl do szkoly i pouczyl sie troche czegokolwiek
            > np 1/100 tego co lekarze studiuja.

Lekarze studjuja marketing, (wymyslac nowe nazwy do znanych schorzen),
            matematyke aby liczyc pacjentow i ich pieniadze, i accounting aby uciekac od
            podatkow.

Medycyna to tak jak lowienie ryb, rzucarz przynete do wody i czekasz az
            JELENIA wyciagniesz.

> Mysle ze popijacac 10 L wody dziennie cos by ci weszlo.

Venus ty myslisz ze myslisz bo myslisz, ze myslisz kiedy myslisz ze
            myslisz.

Dziewczyno ty jestes tak zielona jak by cie odpalili z kosmosu!
            Zacznij od studiowania niesprawnosci wysokosciowej przy wyprawach gorskich.

To ze jestes Venus to znaczy ze sie obracasz (krecisz zadem), ale to nie
            znaczy ze wiesz o czym belkoczesz.

Zamiast pisac GLUPOTY poszukaj sobie chlopaka!
    • Gość: koko IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.04, 23:45
      Witaj..

Czytajac Twoj post - jakbym widzialam sama siebie sprzed okolo roku. Jestesmy w
      tym samym wieku - rowniez od jakiegos czasu bolala mnie glowa. W liceum to
      wszystkich bolala - wiadomo. Pozniej tylko coraz czesciej - a to wkurzajace.
      Nie moglam sie uczyc, rano wstawalam juz zestresowana czy przypadkiem dzisiaj
      mnie nie bedzie bolec... Zreszta, pewnie sam wiesz jak to jest. Rok temu
      poszlam do lekarza - dostalam skierowanie do neurologa - badanie nic nie
      wykazalo... Potem poszlam do innego internisty - znanego w okolicy... Pierwsza
      rzecz - kazal mi mierzyc cisnienie - i to wlasnie byla przyczyna. Srednio
      mialam 145/100 przy tetnie powyzej 80 - nienormalne jak na 22 - latke. Teraz
      biore leki na obnizenie cisnienia - Betalox - maja tez
      dzialanie "antymigrenowe" czuje sie swietnie - bez skokow cisnienia i
      wkurzajacego kolatania serca. Moja rada : mierz sobie cisnienie codziennie ( i
      puls ) moze warto zainwestowac w specjalny aparat do mierzenia ( na nadgarstek -
      praktyczne i wygodne ) no i KONIECZNIE idz do lekazra - skutki takiego
      nieleczonego nadcisnienia moga byc nieodwracalne. Jedno jest pewne - musisz cos
      z tym zrobic. Pozdrawiam i zycze zdrowia :))
      • Gość: Venus IP: *.vs.shawcable.net 08.07.04, 08:56
        >>Venus ty myslisz ze myslisz bo myslisz, ze myslisz kiedy myslisz ze
        myslisz.<<
        widze ze wymysliles nastepne wodolejstwo :) oby cie twoja wypelniona woda
        glowka nie rozbolala..

>>Betalox - maja tez
        > dzialanie "antymigrenowe" czuje sie swietnie -<<

prawda jest ze leki na obnizenie cisniena stosuje sie w profilaktyce migreny,
        ale nie wiadomo czy mamy tu do czynienia z migrena.
        Migrena to nie kazdy bol glowy.

Venus
        • Gość: koko IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.04, 09:23
          Venus, prosze cie - czytaj i pomysl zanim napiszesz. Czy ja cos napisalam ze
          cierpie na migreny? Napisalam ze moje bole byly spowodowane nadcisnieniem
          tetniczym.... I zastanow sie 3 razy zanim cokolwiek skrytykujesz, nic nie
          radzisz tylko sie wcinasz bez sensu.
          • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 08.07.04, 10:01
            koko napisał(a):

> Venus, prosze cie - czytaj i pomysl zanim napiszesz. Czy ja cos napisalam ze
            > cierpie na migreny? Napisalam ze moje bole byly spowodowane nadcisnieniem
            > tetniczym.... I zastanow sie 3 razy zanim cokolwiek skrytykujesz, nic nie
            > radzisz tylko sie wcinasz bez sensu.

koko, masz RACJE.
            Venus takie glupoty pisze ze az tych bzdur nie mozna czytac!

Nadcisnienie tetnicze powoduje ze krew nie jest w stanie przebic sie
            przez "zaciasne" naczynia krwionosne.

Jak masz nadcisnienie tetnicze musisz szukac jego powodu (to nie sa
            rzeczy GENETYCZNE jak niektorzy twierdza a srodowiskowe!).

Ogranicz do maxymalnego minimum ilosc soli ktora spozywasz, zacznij urzywac
            przypraw ziolowych do smaku.

Czy masz plaby z rtecia w zabkach?
            Czy rury do wody pitnej sa starsze niz 10 lat (czy sa laczone olowiem)?
            Czy jestes w rejonie gdzie jest duzo siarki n.p. spalin samochodowych?

To sa najczestrze powody nadcisnienia po za sprawami emocjalnymi!

• Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 08.07.04, 09:50
          Venus napisał(a):

> >>Venus ty myslisz ze myslisz bo myslisz, ze myslisz kiedy myslisz ze
          > myslisz.<<

> widze ze wymysliles nastepne wodolejstwo :) oby cie twoja wypelniona woda
          > glowka nie rozbolala..
          >

Venus przestan pieprzyc GLUPOTY jak nie rozumiesz podstaw!

Czy ty masz taki zakuty leb ze nie rozumiesz ze gestosc krwi u czlowieka
          jest zmienna w zalesnosci od odparowywania wody (np. pocenie sie).

Czy ty rozumiez dlaczego zmiana wysokosci wymaga piia wody?

Jak ktos jest uparty, nie wyksztalcony, to klepie takie bzdury jak ty.

Czy ty rozumiesz co to sa MIGRENY?

Migreny wiaza sie tylko i wylacznie z cyrkulacja krwi w mozgu.

Powody bolu glowy wiaza sie z gestoscia krwi / cisnieniem:

1. DEHYDRACJA krew jest za gesta rzeby przeplywac przez brain capilary
          vessels!
          2. Kurczenie sie albo puchniecie naczyn krwionosnych (constriction of
          brain vessels due to neurotoxicity) na skutek efektow neurotoksycznych
          (plomby w zebach z rtecia, perfumy, kosmetyki, Monosodium Glutamate) kurcza
          sie naczynia krwionosne w mozgu i krew nie moze przeplywac!

3. Ucisk np. nowotworow na regionalne naczynia krwionosne blokujacych doplyw
          krwi, albo puchniecie naczyn krwionosnych przy blokowanym przeplywie
          (balooning)...! (potrzebny PET - U$ 1500.00, albo SPECT scan U$ 180.00)

Dlaczego jak ludzie pija alcohol maja kaca?
          Dlatego ze alcohol odwadnia organizm (krew sie zageszcza) a dzialanie alcoholu
          powoduje kurczenie brain vessels.

Dlaczego naczynia krwionosne sie kurcza? bo jak ludzie sa w srodowisku z
          ciezkimi metalami to ciezkie metale (rtrec - mercury - olow - lead - chrom,
          nickel, palladium, berrylium, MTBT) powoduja ze naczynia krwionosne sie
          kurcza.

Zmiana cisnienia atmosferycznego, zmiana wysokosci (altitude), zmiana
          zawartosci tlenu, powoduje tak zwana mountain sickness (ciensze powirtrze
          dilated vessels (cisnienie) za gesta krew!!

How do triggers produce a migraine?

There are many conflicting theories.
          Some suggest triggers produce migraines by causing blood vessels to dilate
          (swell). Others suggest the opposite. For instance, one theory is that
          emotional triggers (anger, frustration, depression) release adrenaline,
          the "fight or flight" chemical, and this causes blood vessels to narrow.

Once the emotion had passed, the vessels open again and a headache results.

Environmental

Changes in your environment, many of them subtle, can trigger migraines.

Sight: Bright lights, glare

Sound: Loud noises

Smell: Strong odors, perfumes, CO,

Weather: Changes in temperature, humidity, wind

Atmospheric pressure: Changes in altitude, air travel

Behavioral: Insuficient sexlife

WHAT YOU SHOULD KNOW

Mountain sickness, also called high altitude sickness, usually occurs at
          heights of 8,500 feet or more, where the oxygen in the air is significantly
          reduced. You are especially likely to develop this problem when you travel to
          the mountains after living in an area close to sea level.

Young people have mountain sickness more frequently than older adults, and you
          don't have to be out of shape to be affected. Although it is not usually a
          serious illness, a really bad attack can make you very ill.

Causes

You're most likely to have this problem when you experience a sudden change in
          elevation. For example, if you rush right from Los Angeles to Colorado's Rocky
          Mountains without stopping a while in Denver to get used to the altitude, you
          may develop symptoms.

Signs/Symptoms

Typical signs of mountain sickness include headache, nausea, vomiting, loss of
          appetite, tiredness, dizziness, trouble walking, insomnia, and trouble
          breathing.

WHAT YOU SHOULD DO

For the first 48 hours, restrict yourself to light exercise; heavy exercise
          will make you feel worse.

Rest, drink plenty of fluids and eat small, light meals. Don't smoke or drink
          alcoholic beverages. Do not take sleeping pills or other sedatives.

To prevent high altitude sickness during future trips:

Give your body a few days to adjust to the change in altitude before you start
          your activities.

Go to higher elevations as slowly as possible (no more than 1000 feet per day).
          Visit higher elevations during the daytime and return to a lower altitude in
          the evening."

Wpadasz jak gowno do kibla, walisz idiotyczne komentarze a nie masz
          zadnych podstaw naukowych aby wyrazac jakie kolwiek opinie, i zaczynasz swoje
          idiotyczne sarkazmy!

Jak nie rozumiesz to usiadz i zacznij sie uczyc zamiast paplac.

Masz problem z Mad Cow Disease (PMS) idz do psychiatry da ci Serafem
          (Prozac) moze wowczas sie uspokoisz!!

www.healthyplace.com/medications/fluoxetine.htm

> >>Betalox - maja tez
          > > dzialanie "antymigrenowe" czuje sie swietnie -<<

> prawda jest ze leki na obnizenie cisniena stosuje sie w profilaktyce migreny,
          > ale nie wiadomo czy mamy tu do czynienia z migrena.
          > Migrena to nie kazdy bol glowy.

ZATRUWAC ludzi pigulksami bo ktos nie rozumie podstawowych powodow
          (causation) czynninkow majacych biologiczny effect na organizmie to
          skrajna glupota! Ludzie dostaja zle diagnosy a leczy sie OBJAWY
          (symptoms!) zamiast POWODOW (causes)!

> Venus
          • Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 08.07.04, 12:18
            Woda w ilosci 3 litrow dziennie jest rekomendowana przez ekspertow zdrowia i
            pieknosci, obiecuje wiec pic wode.
            U mnie jest inny problem. Mam slabe krazenie krwi w mozgu, mozna to nazwac
            niedotlenieniem przedniej czesci mozgu.
            Moje cisnienie ogolne jest w normie.
            Biore od kilku lat lekarstwo ktore poprawia mi krazeni krwi w mozgu. Jesli go
            jeden dzien zapomne, to czuje sie jakby ktos mnie znokautowal, a drugiego
            dzia mdleje.
            Czy to dziala na tej samej zasadzie co gosc z dalekiego Honolulu napisal?

Tabletki mi nie szkodza, nie musze zwiekszac dawki, ale gdyby z jakiegos
            powodu mi sie skonczyly to ju krzyzys!
            Prosze o prosta odpowiedz, BEZ CYTOWANIA, bo to zmniejsza czytelnosc i zajmuje
            niepotrzebnie miejsce.
            • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 08.07.04, 22:15
              Cialo zanurzone w wodzie zsyskuje naq urodzie!, a potem zasluguje aby
              ktos wytarl mu plecy! Oszczedzaj wode, bierz prysznic razem z
              kochankiem!

Ilosc spozywanej wody zalezy od klimatu, temperatury i wilgotnosci powietrza,
              jak zawsze wysilku fizycznego, i metabolizmu.

W zimie powietrze jest suche i trzeba pic wiecej!
              W lecie trzeba pic okolo 12 szklanek 12 uncjowych dziennie w
              stanie "spoczynku".

Niedotlenienie mozgu moze doprowadzic do "straty komorek" ktore umieraja
              z braku doplywu tlenu (dimentia).

Twoja sytuacja jest dosc nietypowa i trudno dojsc co bylo jej powodem.
              Podejrzewam ze lekarstwa ktore bierzesz moga byc tak zwane "blood
              thiners", chelators albo muscle relaxants.

Tu powtarza sie sytuacja gdzie jest jakis powod ze twoje naczynia
              krwonosne z jakis nieznanych powodow (ucisk albo kontrakcja) dzialaja
              abnormalnie.

Czy mialas robione brain imaging (SPECT SCAN) - blood circulation study?
              Bez tego nic nie mozna powiedziec.
              To moze ale nie musi sie wiazac z jakims wewnetrznym uciskiem na mozg, i to
              powinno byc lepiej sprawdzone.

To ze musisz zwiekszac dawki jest troche zastanawiajace bo to moze
              potwierdzac ze pod specyficznymi warunkami byc moze jestes odwodniona.
              Kontroluj zuzycie soli bo to moze powodowac ze woda sie gromadzi w pewnych
              dolnych czesciach ciala (np. puchna ci nogi).

Czy uzywazsz perfum? Jezeli tak to natychmiast przestan!
              Bo to moze miec bardzo negatywne dzialanie w twojej sytuacji.

Zacznij kozystac z SAUNY ma to kolosalne znaczenie dla zdrowia i
              roszerza naczynia krwionosne poprawiajac cisnieie!

Sprawdz czy nie masz zatrucia ciezkimi metalami - rtec w zabkach (plomby),
              to by pomoglo wyjasnic twoje problemy!

Zatrucie ciezkimi metalami jest odpowiedzialne za 95% wszystkich chorob!
          • Gość: GG IP: *.sympatico.ca 08.07.04, 13:19
            witam...czy moglbys zajrzec do watku"choroba Meniere's"moze masz jakies inf
            pozdrawiam:-)
    • Gość: Iga IP: *.elpos.net 08.07.04, 18:48
      Chciałabym dodać że częste bóle głowy pojawiają się u ludzi u których są zmiany
      zwyrodnieniowe w kręgosłupie szyjnym,warto byłoby też udać się do okulisty i
      skontrolować wzrok.Biorąc pod uwagę Twój młody wiek,zwróc uwagę na ciśnienie
      krwi-warto je pokontrolować.Stany zapalne zatok również dają bóle głowy ale z
      tym należy udać się do laryngologa.Pozdrawiam i życzę zdrowia.
      • Gość: Venus IP: *.vc.shawcable.net 08.07.04, 21:21

ktos napisal:
        >>>))) zycze Ci tego i uwierz mi to
        > dziala, tak wiec sie nie smuc leć do apteki po wit PP i magnez i badz dobrej
        > mysli, a jak podziala to napisz do mnie;))))<<

AAA odpisal:
        >>TAK SŁYSZAŁEM O TYM,BRAŁEM MAGNEZ I WIT.PP I NIC. <<

do :((( no i co teraz? lejemy wiecej wody?

Koko
        m.inn. napisalas ze leki ktore bierzesz:
        >>leki na obnizenie cisnienia - Betalox - maja tez
        dzialanie "antymigrenowe" <<
        wiec tylko zwrocilam uwage ze nie wiadomo czy AAA ma migreny,
        a czy ja pisalam ze ty je masz? pokaz, gdzie?
        Zastosuj swoja wlasna rade, i: czytaj i pomysl zanim napiszesz.

DO AAA:
        Moze rzeczywiscie masz migreny, chociaz umiejscowienie bolu byloby nietypowe.
        migrena zwykle boli po jednej stronie, jest to pulsujaco-tetniacy bol.
        Towarzysza my nudnosci i wymioty, ale nie tylko.
        Czy masz jakies objawy towarzyszace, np przed atakiem bolowym jakies zaburzenia
        wzrokowe, wrazliwosc na dzwiek, swiatlo, zapach?
        Wiekszosc migrenikow ma tendencje do niskiego cisniena ktore skacze do gory
        przy silnym bolu.

Poza tym jest jeszcze takie zaburzenie- stawu zuchwowego, ktore moze dawac
        silne bole glowy.
        www.mojdentysta.com.pl/ssz.php
        Przyczyn bolow glowy jest duzo, nalezaloby najpierw ustalic JAKI to jest rodzaj
        bolu glowy - napieciowy, migrenowy, samoistny, ma inna przyczyne.
        Najlepiej udaj sie do neurologa.

Venus

ps do :)))
        Pomieszane z poplatanym. Wiesz ze dzwonia w kosciele tylko nie wiesz w ktorym.
        • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 08.07.04, 22:45
          Venus napisał(a):

>
          > ktos napisal:
          > >>>))) zycze Ci tego i uwierz mi to
          > > dziala, tak wiec sie nie smuc leć do apteki po wit PP i magnez i badz
          > > dobrej mysli, a jak podziala to napisz do mnie;))))<<
          >
          > AAA odpisal:
          > >>TAK SŁYSZAŁEM O TYM,BRAŁEM MAGNEZ I WIT.PP I NIC. <<

Magnesium to chelator!

> do :((( no i co teraz? lejemy wiecej wody?

Oj VENUS blondynki to piekne kobiety.
          Dobrze myja plecy i szykuja swietne sniadania.

> Koko
          > m.inn. napisalas ze leki ktore bierzesz:
          > leki na obnizenie cisnienia - Betalox - maja tez dzialanie "antymigrenowe"
          > wiec tylko zwrocilam uwage ze nie wiadomo czy AAA ma migreny,
          > a czy ja pisalam ze ty je masz? pokaz, gdzie?
          > Zastosuj swoja wlasna rade, i: czytaj i pomysl zanim napiszesz.

Twoj problem ze ty nie rozumiesz POWODU bolu glowy (migren).
          Przychodzisz powachasz poszczekasz puscisz baka i smrod sie roznosi ...

> DO AAA:
          > Moze rzeczywiscie masz migreny, chociaz umiejscowienie bolu byloby nietypowe.
          > migrena zwykle boli po jednej stronie, jest to pulsujaco-tetniacy bol.
          > Towarzysza my nudnosci i wymioty, ale nie tylko.
          > Czy masz jakies objawy towarzyszace, np przed atakiem bolowym jakies
          > zaburzenia, wzrokowe, wrazliwosc na dzwiek, swiatlo, zapach?
          > Wiekszosc migrenikow ma tendencje do niskiego cisniena ktore skacze do gory
          > przy silnym bolu.

Znow omawiasz objawy nie rozumiejac podstaw.
          Cisnienie krwi skacze do gory jak mozg "zamawia" i sygnalizuje ze potrzebuje
          wiecej tlenu przyspieszajac pompe (serce!).

Objawy towarzyszace, np przed atakiem bolowym jakies zaburzenia
          wzrokowe, wrazliwosc na dzwiek, swiatlo, zapach, sa to objawy neurotoxyczne
          zwiazane z niedotlenieniem mozgu.

> Poza tym jest jeszcze takie zaburzenie- stawu zuchwowego, ktore moze dawac
          > silne bole glowy.
          > www.mojdentysta.com.pl/ssz.php

Moj dentysta to BZDURA! Opisywane objawy wiaza sie z zatruciem rtecia a
          nie opisanymi bzdurami. Jest to typowa PROPAGANDA od lat uprawiana po przez
          cwaniakow udajacych naukowcow aby ludzi podniecac i zachecac do
          roznych "pomocy" dentystycznych.

Jedna z dentystek Amerykanskich wymyslila ze jak ludzie maja wkladke w
          zebach za U$ 500,00 to beda mniej jedli i schudna!

> Przyczyn bolow glowy jest duzo, nalezaloby najpierw ustalic JAKI to jest
          > rodzaj bolu glowy - napieciowy, migrenowy, samoistny, ma inna przyczyne.

Przyczyn bolow glowy jest tylko KILKA.
          1. dehydracja (utrata wody w organizmie powodujaca zageszczenie krwi)
          2. zatrucie toksyczne, najczesciej ciezkimi metalami, czy pesticides - Toxic
          encephalopathy
          (zwerzanie sie albo puchniecie brain vessels)
          3. ucisk wewnetrzny (nowotwory)
          4. zmiany srodowiskowe (cisnienie)
          5. wysilek fizyczny

efekty toxyczne dzialaja na zakloceniu neurotransmisji serotonin, dopamine,
          cholinesterase, (metabolism mozgu), i zmian metabolicznych - enzymowo -
          hormonalnych.

"Irreversible cholinesterase inhibitor in vivo, leading to increased amounts of
          acetylcholine with effects on parasympathetic, sympathetic and CNS."

> Najlepiej udaj sie do neurologa.

Nie do neurologa a NEURO toxykologa.
          Neurolog moze potwierdzic zaklocenia neurologiczne, nie potrafi ustalic
          powodu, nie jest w tym kierunku ksztalcony.

www.hawaii.gov/health/environmental/hazard/poison.html

> ps do :)))
          > Pomieszane z poplatanym. Wiesz ze dzwonia w kosciele tylko nie wiesz w ktorym.

Jak ty spadalas z kosmosu nie upadlas na glowe?
          Piszesz takie bzdury ze czasami czlowiek sie zastanawia czy to nie z powodu
          bolu glowy! A jakl sie zaczyna czytac te bzdury to od tego naprawde
          zaczyna bolec glowa ...
          W ogole nie rozumiesz mechanizmu chronicznych boli glowy.
          Postudjuj sobie toxic encephalopathy i toxic encephalitis

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.