Dodaj do ulubionych

usunięcie ósemki a ból pozostałych zębów

26.11.12, 13:18
Witam,

Kilka dni temu a dokładnie 4, miłam uswaną dolną lewa ósemkę, problem polega w tym, ze nadal bardzo mnie boli, do tego stopnia, ze musze jednocześnie brać paracetamol 1000mg + ibuprom 400mg by uśmierzyc ból, bo jak biorę albo jedno albo drugie to nie pomaga. Z tym, że bardzo bolą mnie równiez pozostałe zęby, jak 7, 6 i trochę 5. Te zęby są zdrowe. I mam pytanie czy to może być normalny objaw czy cos jest nie tak?

Ta ósemka siedziła bardzo mocno i dentystce cięzko było ja usunąć do tego ułamał się niewielki fragment jednego korzenia, sama końcówka, której dentystka nie mogła znaleźć i go zostawiła, poniewaz jak stwierdziła ona by sie tym nie przejmowała i że więcej może narobic szkody szukając jej i rozgrzebując to wszystko. Czy ten pozostawiony fragment korzenia może być przyczyną tego bólu, który wcale nie maleje?

Jak długo może bolec po usunięciu zeba?
Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • aqua48 26.11.12, 15:31
    Idź szybko do chirurga dentystycznego bo pewnie robi Ci się stan zapalny od tego zostawionego korzenia..
  • barnaba_01 27.11.12, 08:29
    Nie rozumiem, jak dentystka mogła zostawić kawałek korzenia. Tak jak aqua84 napisała - idź do chirurga. Stan zapalny może mieć poważne konsekwencje, pomijając ból.
    Zwykle po wyrwaniu ósemki ból utrzymuje się długo, gdyż dziąsło musi się zagoić. Pozostałe zęby mogą też trochę boleć z tego względu, że po wyrwaniu ósemki zrobił się "luz", przez co sąsiadujące zęby mogą minimalnie się przemieścić, dopóki dziąsło nie zagoi się całkowicie. Uważaj też, aby w dziurze po zębie nie było resztek jedzenia oraz pilnuj, aby nie wyleciał z niej skrzep, który jest po to, aby wszystko się dobrze zagoiło.
    Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do formy :)
  • sp9tcu 27.11.12, 22:22
    z paplała robotę
    to ból to tego kawałka korzenia
    w ciągu tygodnia rzobi się mega stan zapalny

takie 8 usuwa sie w szpitalu u doświadczonego lekarza

zrób zdjęcie i pokaż je

mi kiedys też tak się to stało i miałem mega komplikacje

pewnie usuwałaś w ośrodku zdrowia
    czy były zakładane szwy

• mama_marty 30.11.12, 00:36
    Witam,

Mieszkam w Szkocji niestety,a tu tymbardziej paprzą robotę :(.
    W Polsce chodzie do najlepszych dentystów, bo zęby to azna sprawa i jak mam usówa zeba to tylko u chirurga dentysty w Polsce, sprwadzonego i z renomą. Była latem w Polsce i tu niestety nie zauwazyli, że pod plombą ząb bardzo sie psuje, a mnie nic nie bolało. Miałam robione prześwietlenie panoramiczne i wyłapała jednego, kótergo wyleczyłam i byłam pewna, że wszystko jest ok, a tu niespodzianka, plomba wypadła i trzebabyło cos z tym zrobić. za każdym razem w Polsce robię przegląd i wszystko co jest do zrobienia.

No ale teraz było zaskoczenie, a że ósemek sie kanałowo nie leczy więc było usuwanie.
    Tutaj nie ma chirurgów dentystów, jest tylko w szpitalu. Byłam u dentysty na ubezpieczenie, ale tutaj jest inaczej nic w Polsce tzn. sa kliniki dentystyczne/gabinety, które lecza pacjentów na ubezpiecznie i prywatnych, więc ręce te same.

Udało mi sie dzisiaj dostac do dentystki, jedyne co zrobiła to przepłukała wszystko głęboko, póxniej wsadziła mi cos wstrętnego do środka dziury (zapach i smak), by zdezynfekowac i zasklepić dziurę i troche lepiej po tym wszystkim, ale tez od dwóch dni jestem na antybiotyku (doxycyclina), więc mysle, że on tez swoje zrobił, na szczęście miałam w domu, bo do tego wszystkiego od wtorku rozwineło mi sie takie zapalenie gardła, że razem z tym zębem to myslałam, że zejdę... Szwy nie byly zakładane.

Nic więcej nie zrobiła a ja chiałam, żeby mi te resztki wyciągneli :(
    Moge teraz tylko liczyć, że antybiotyk pomoż, ale co jak sie skończy? Czy zapalenie nie powróci...
    Tyle słyszalam historii o "przygodach" z dentystami tutaj...., i jednak to prawda.
    Jestem tu blisko 7 lat, ale to moje pierwsze doświadczenie dentystyczne tutaj i jak będe musiala iśc znowu to ze strachem w oczach, a co gorsza musze chodzić z corką (9 l) bo musimy zacząć leczenie ortodontyczne a i czekac nas będzie usunięcie u niej zatrzymanego mleczaka (nigdy nie wyszedł), ale to juz w szpitalu będzie i tu dzieciom usuwają pod krótka narkozą.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka