Przewlekłe zapalenie trzustki - rokowania? Dodaj do ulubionych

Witajcie.

Mam 27 lat.
Jestem w trakcie diagnozowania choroby...

Główne objawy to biegunki tłuszczowe, bóle w nadbrzuszu i ból kręgosłupa.
Dwukrotnie miałem też "ostre ataki bólu". Trwające 15-60 minut, ale zlokalizowane konkretnie w miejscu trzustki. Bardzo silne...
Ból nasilają posiłki.
Wyniki podstawowych badań (krew, kał, mocz) są w normie.
Badania obrazowe (USG, TK) również.
Niestety, lekarze "celują" w przewlekłe zapalenie trzustki...

Oczywiście, diagnozowanie nadal trwa, ale lekarze kierują się w stronę PZT.

Wiek jest nietypowy jak na PZT - mówi to każdy lekarz. Szczególnie, że wszyscy skłaniają się ku toksycznej (tj. alkoholowej) odmianie tej choroby.

Rzeczywiście - abstynentem przez ostatnie lata to nie byłem, ale alkohol piję dopiero od mniej więcej 3-4 lat. Regularnie (w weekendy), ale nie nałogowo...

Czy ktoś z Was wie jakie są rzeczywiste rokowania w tej chorobie?

W internecie aż huczy od różnych informacji. Od takich, że tylko połowa pacjentów pprzeżywa 7 lat po diagnozie, przez informacje o przeżywalności 20 lat w 50% przypadków, aż po takie, że choroba ta jedynie skraca długość życia o jakieś 10-15 lat.

A może ktoś z Was ma/zna podobny przypadek?
Czy wiadomo od czego najczęściej umierają ludzie mający PZT? Bo z tego co się orientuję, to nie chodzi stricte o trzustkę, a o jakieś inne komplikacje - nie wiem jakie.
Czy macie może jakieś inne informacje na ten temat? Albo w ogóle zalecenia, rady...

Dobre słowo też nie zaszkodzi.

Bardzo liczę na pomoc! I z góry dziękuję.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.