Dodaj do ulubionych

częste wypróżnienia

09.12.12, 18:24
czego przyczyną mogą byc częste wypróznienia, nawet 4 razy dziennie, normalnej objętości i wyglądu?
męczy mnie to dobre 3 lata i problem się pogłębia, bo najpierw były dwa, potem 3, ktore bardzo szybko zmieniły się w 4krotne wypróznianie dziennie.
poza podwyższoną nieznacznie bilirubiną całkowitą mam krew w porządku.
stolec ma zwykle kolor żółtawy niż ciemny.
wypróżnienia występują przed wyjściem z domu, a w wakacje i weekendy sytuacja się nie zmienia. nie mam bóli brzucha ani innego dyskomforu.
z czym to może mieć związek?
Edytor zaawansowany
  • grazkavita 09.12.12, 22:25
    Może to miec związek ze zbyt dużą ilością posiłków, lub zbyt dużą ilością spożywanego błonnika...Obecnie uznaje się za posiłek nawet jeden cukierek, więc jeśli dojadasz to tych posiłków może być sporo...
  • sasan-kaaaa 10.12.12, 00:08
    inne pomysły?
  • horpyna4 10.12.12, 09:44
    Nerwica.
  • no1teresa 10.12.12, 12:25
    popraw funkcje wątrobowo-żółciowe ziołami, a poza tym się ciesz, bo jeśli naprawdę stolec jest pełny i uformowany, tzn. nie w postaci biegunkowej, to tylko ci pozazdrościć
    kiedyś Irena Gumowska i prof.Aleksandrowicz pisali, że prawidłowo-tradycyjnie odżywiający się Murzyni (tj. dieta roślinna, ziarna, z dużą zawartością błonnika) oddają stolec ok. 6 razy dziennie i cieszą się pełnym zdrowiem
  • sp9tcu 10.12.12, 14:15
    1 Zespół jelita drazliwego

2 Zaburzenia fauny jelitowej

1 nerwy naprawić
    2 lakcit , jogurt

• zuza.2000 10.12.12, 19:25
    Jeśli cię pocieszę to ja mam tak samo :)3 razy to norma, czasem 4. Chyba się już przyzwyczaiłam i jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. A rzeczywiście jadam sporo więc z tym to łączę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka