Dodaj do ulubionych

Rana na ustach

27.12.12, 21:28
Dwa miesiące temu przegryzłam sobie wargę, od tego momentu nie chce mi się rana wyleczyć. Podchodzi krwią i pęka, pod tym robi mi się jakby taka narośl. Próbuję ją wysuszyć czosnkiem, miodem bo jestem w ciąży i nie bardzo mogę jakieś leki stosować. Dopiero 18 stycznia mam wizyte u dermatologa jak będę już po rozwiązaniu. Może zna ktoś jakieś rozwiązanie, może jakiś witamin mi brakuje?Mam dość tej rany.
Edytor zaawansowany
  • mel.la 28.12.12, 10:20
    Czosnek bym odstawila, znajomy kiedys robil sobie oklady z czosnku na nos ( chyba byl przeziebiony?) i popalil sobie skore wiec sobie wyobraz co czosnek "robi" z Twoja rana.
    Kup sobie masc Solcoseryl - wzmaga regenerację komórek odwracalnie uszkodzonych, przyspiesz odnowę tkanek.
  • mel.la 28.12.12, 10:28
    Ps. Niedoczytalam, ze jestes w ciazy wiec nie wiem czy te masc mozesz stosowac ale jesli juz to witaminowa A lub nagietkowa.
  • horpyna4 28.12.12, 20:27
    Maść nagietkowa na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc - bardzo ułatwia gojenie w przypadku paskudnych skaleczeń.

Czosnek jest dobry przy grzybicach, a nie przy uszkodzeniach mechanicznych.
  • iwona402 28.12.12, 22:09
    Solcoseryl zawiera odbiałczony wyciąg z krwi cielęcej , bezpiecznie można go stosować w ciąży, ale radzę kupić Ci nie zwykły żel Soloseryl, a jedynie Solcoseryl dental. Jest dosyć drogi- ok 35zł. Ma on taką specjalną przylegającą konsystencję, tworzy wewnątrz jamy ustnej opatrunek, utrzymujący się przez wiele godzin, nawet całą noc, zapobiegnie to namakaniu śliną strupka na wardze i znacznie przyspieszy gojenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.