Badanie na wykrycie grzybów,pasożytów i bakerii Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Co najskuteczniejsze? badanie kału czy może rozmaz krwi? prosze o opinie
    • To i to zawodzi.
      We krwii to już musi być poważny stan.
      • No to w takim razie nie ma skutecznej metody? właśnie słyszałam,ze badanie kału nie jest wiarygodne bo czesto nie pokazuje autentycznego stanu..myslałam,ze chociaż ta krew da jakieś wieksze szanse wykrycia
        • cynamonowa12 napisała:

> No to w takim razie nie ma skutecznej metody? właśnie słyszałam,ze badanie kału
          > nie jest wiarygodne bo czesto nie pokazuje autentycznego stanu..myslałam,ze ch
          > ociaż ta krew da jakieś wieksze szanse wykrycia

Ale wykrycia czego? Badanie kału ma ci wykryć bakterie w oskrzelach czy też może badanie krwi ma ci wykryć owsiki?

S.
          --
          Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
          Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
          • Wykrycia pasożytów,grzybów lub bakterii bytujacych w organizmie..badajac krew,można to stwierdzić po wysokim poziomie eozynofili,fakt badanie nie da obrazu jakie pasożytu bytuja w organizmie,ale do sygnał,ze sa...natomiast w kale może ciagle wychodzić "czysto" mimo tego,ze tak nie jest... i stad moje pytanie czy badanie krwi jest faktycznie wiarygodnym zródłem czy może nie warto sie na nie decydować bo wykrywalność jest podobna jak w przypadku kału?
            • cynamonowa12 napisała:

> Wykrycia pasożytów,grzybów lub bakterii bytujacych w organizmie..badajac krew,m
              > ożna to stwierdzić po wysokim poziomie eozynofili,fakt badanie nie da obrazu ja
              > kie pasożytu bytuja w organizmie,ale do sygnał,ze sa...

Nie, za pomocą badania poziomu eozynofili nie stwierdzisz obecności pasożytów w organizmie. Może być wiele przyczyn niskiego i wysokiego ich poziomu.

> natomiast w kale może ci
              > agle wychodzić "czysto" mimo tego,ze tak nie jest... i stad moje pytanie czy ba
              > danie krwi jest faktycznie wiarygodnym zródłem czy może nie warto sie na nie de
              > cydować bo wykrywalność jest podobna jak w przypadku kału?

Badanie kału też nie musi ci powiedzieć o obecności bakterii, grzybów czy pasożytów. Bo i jak w składzie kału mają się odbić bakterie w zatokach?

S.
              --
              Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
              Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.