• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Badanie na wykrycie grzybów,pasożytów i bakerii Dodaj do ulubionych

• 17.01.13, 18:01
    Co najskuteczniejsze? badanie kału czy może rozmaz krwi? prosze o opinie
    Zaawansowany formularz
    • 17.01.13, 18:54
      To i to zawodzi.
      We krwii to już musi być poważny stan.
      • 17.01.13, 20:06
        No to w takim razie nie ma skutecznej metody? właśnie słyszałam,ze badanie kału nie jest wiarygodne bo czesto nie pokazuje autentycznego stanu..myslałam,ze chociaż ta krew da jakieś wieksze szanse wykrycia
        • 17.01.13, 20:36
          cynamonowa12 napisała:

> No to w takim razie nie ma skutecznej metody? właśnie słyszałam,ze badanie kału
          > nie jest wiarygodne bo czesto nie pokazuje autentycznego stanu..myslałam,ze ch
          > ociaż ta krew da jakieś wieksze szanse wykrycia

Ale wykrycia czego? Badanie kału ma ci wykryć bakterie w oskrzelach czy też może badanie krwi ma ci wykryć owsiki?

S.
          --
          Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
          Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
          • 18.01.13, 16:23
            Wykrycia pasożytów,grzybów lub bakterii bytujacych w organizmie..badajac krew,można to stwierdzić po wysokim poziomie eozynofili,fakt badanie nie da obrazu jakie pasożytu bytuja w organizmie,ale do sygnał,ze sa...natomiast w kale może ciagle wychodzić "czysto" mimo tego,ze tak nie jest... i stad moje pytanie czy badanie krwi jest faktycznie wiarygodnym zródłem czy może nie warto sie na nie decydować bo wykrywalność jest podobna jak w przypadku kału?
            • 18.01.13, 23:59
              cynamonowa12 napisała:

> Wykrycia pasożytów,grzybów lub bakterii bytujacych w organizmie..badajac krew,m
              > ożna to stwierdzić po wysokim poziomie eozynofili,fakt badanie nie da obrazu ja
              > kie pasożytu bytuja w organizmie,ale do sygnał,ze sa...

Nie, za pomocą badania poziomu eozynofili nie stwierdzisz obecności pasożytów w organizmie. Może być wiele przyczyn niskiego i wysokiego ich poziomu.

> natomiast w kale może ci
              > agle wychodzić "czysto" mimo tego,ze tak nie jest... i stad moje pytanie czy ba
              > danie krwi jest faktycznie wiarygodnym zródłem czy może nie warto sie na nie de
              > cydować bo wykrywalność jest podobna jak w przypadku kału?

Badanie kału też nie musi ci powiedzieć o obecności bakterii, grzybów czy pasożytów. Bo i jak w składzie kału mają się odbić bakterie w zatokach?

S.
              --
              • 19.01.13, 00:14
                Nie jesteś Snajper pomocny, można zrobić badanie kału z rozmazem i wszystko wyjdzie jak na dłoni.

--
                Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

Drobiu mówię stanowcze STOP!
                • 19.01.13, 11:52
                  O widzisz i to jest jakiś konkret:) dzieki za wskazówke:)
                • 19.01.13, 13:07
                  wadera3 napisała:

> Nie jesteś Snajper pomocny, można zrobić badanie kału z rozmazem i wszystko wy
                  > jdzie jak na dłoni.

Co wyjdzie jak na dłoni? Wszystkie grzyby, bakterie i pasożyty jakie są w organizmie? No weź nie żartuj.

S.
                  --
                  • 19.01.13, 16:02
                    Oj, Snajper chyba czujność Ci się popsowała, to taki skrót myślowy słyszałeś gdzieś o rozmazie z kału? ;)
                    No, oprócz publicznego wychodka.

--
                    Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

• 19.01.13, 19:06
                      wadera3 napisała:

> Oj, Snajper chyba czujność Ci się popsowała, to taki skrót myślowy słyszałe
                      > ś gdzieś o rozmazie z kału?
                      ;)
                      > No, oprócz publicznego wychodka.

Uciekasz od odpowiedzi na moje pytanie. Więc zadam je jeszcze raz.

Czy twierdzisz, że badanie kału z rozmazem wykryje wszystkie grzyby, bakterie i pasożyty obecne w organizmie? Na przykład bakterie w zatokach lub grzybicę stóp?

S.
                      --
                      • 19.01.13, 19:36
                        A mi sie wydawało oczywista oczywistością, ze zadajac pytanie dotyczace badania kału nie mam na mysli bakterii bytujacych w zatokach;)
                        • 19.01.13, 23:35
                          cynamonowa12 napisała:

> A mi sie wydawało oczywista oczywistością, ze zadajac pytanie dotyczace badania
                          > kału nie mam na mysli bakterii bytujacych w zatokach;)

Nie pytałaś się obadanie kału, tylko o wykrywanie bakterii, grzybów i pasożytów. Przypominam pytanie:

"Badanie na wykrycie grzybów,pasożytów i bakerii. Co najskuteczniejsze? badanie kału czy może rozmaz krwi? prosze o opinie"

S.
                          --
                      • 19.01.13, 19:57
                        No to powtórzę TO BYŁ ŻART li tylko. Dotyczył słowa "rozmaz" w kontekście kału.
                        I oczywiście nawet do łba by mi nie przyszło badać kupę na takie okoliczności, ale innym, jak widać, przychodzi.

--

• 19.01.13, 21:18
                          Przygotowanie kału do badania często polega na wykonaniu rozmazu.
                          Tak przeprowadza się diagnozę m.in. w kierunku:
                          pasozytów
                          eozynofili
                          krwi utajonej (stare testy)
                          czy składników pokarmowych

Chciałam podać linki do informacji na ten temat, ale forum wpis traktuje jako spam, więc na zdjęciu poniżej jest widok tekstu, który został odrzucony przez forum:(
                          fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ig/cb/b1em/sVPqXbF6nyGqIDat2X.jpg
                          • 19.01.13, 21:28
                            O matko, nie będę już żartować...

--

• 19.01.13, 23:37
                              wadera3 napisała:

> O matko, nie będę już żartować...

Na tym forum oczywiste idiotyzmy są podawane całkiem na serio, więc łatwo żartu czy ironii nie wychwycić. Sam się wiele razy na tym przejechałem.

S.
                              --
                              • 21.01.13, 21:13
                                Snajper a ty już się ironią i żartem nie posługujesz?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.