Dodaj do ulubionych

stopy - wstydliwy problem

30.01.13, 08:28
cześć. mam dość nieprzyjemny problem. Otóż nigdy nie miałam problemów ze stopami i ich zapachem. Zakładałam rano czystą skarpetkę a na wieczór wciąż pachniała płynem do prania. w zeszłym roku w wakacje kupiłam sobie buty, które totalnie "zepsuły" mi stopy. moje nogi zaczęły śmierdzieć w nich a potem w każdym innym bucie, nawet takim, z którym nigdy nie miałam problemów. nie mam objawów grzybicy, a różnego rodzaju dezodoranty do stóp działają "na chwilę". Dziwne jest to, że nie codziennie śmierdzą mi stopy i nie jest to związane z noszonym obuwiem czy skarpetami... Jednak problem powraca dość często..Jestem załamana, wstydzę się chodzić do ludzi do domu, bo mogą poczuć ten nieprzyjemny zapach. Pomocy...
Edytor zaawansowany
  • voxave 30.01.13, 13:19
    Robić płukankę z nadmanganianu potasu,słaby roztwór---aż do skutku wiele razy.
  • ach_dama_byc_z_kanady 31.01.13, 05:32
    moze te problemowe buty ktos wczesniej przymierzal i zarazil cie grzybica.
    problem bardzo powszechny.

zamiast sie kryc i zalamywac, meczyc, - idz do dermatologa, niech ci porobi jakies badania, skory,
    paznokci
    itd, jak to to - moze dostaniesz tabletki przeciw grzybicy czy cos,
    te "chore" buty wywal, reszte pozasypuj zasypkami na grzyby i poiwnno pomoc.

Minnie

--
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22
  • narfi 31.01.13, 09:41
    Sposob voxave jest, a wlasciwie byl dobry, teraz juz przedatowany. Pamietam moj ojciec i dziadek go stosowali lata temu i byl calkiem skuteczny tyle, ze upierdliwy, bo czasochlonny.
    W krajach anglosaskich istnieje taka podsypka dla niemowlat, nazywa sie "Prickly Heat Powder"wystepuje tez pod nazwa "ZSC Powder". Jest to puder z 25% zawartoscia tlenku cynku.
    Wsypuje sie to po prostu do skarpet i doslownie po paru dniach problem przestaje istniec.
    Nauczono mnie tego sposobu w wojsku . Nawet w tropikach dziala niezawodnie.
    Musi cos takiego byc rowniez w Polsce.
  • voxave 31.01.13, 12:21
    Narfi--dobrze wiedzieć,że istnieje i taki sposób jak podajesz.
    Mój jest najtańszy:)
  • d0mini 31.01.13, 13:08
    ale co to ten nadmanganian potasu? a "chore" buty już dawno temu poszły do śmieci. i grzybicy też nie mam, i czasem aż żałuję bo przynajmniej wiedziałabym czym mój problem jest spowodowany i jak go leczyć. a tak, szukaj wiatru w polu :/
  • narfi 31.01.13, 22:41
    Ta substancja nazywa sie inaczej "Kalium Hypermanganicum"
    www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1181
    Rece opadaja. Czy to tak trudno wpisac dwa slowa w googla.
    Niemniej ten puder, o ktorym pisalem jest duzo lepszy i latwiejszy w stosowaniu.
    Idz do apteki i zapytaj o podsypki dla niemowlat, ktore zawieraja 25% tlenku cynku.
    Sklad musi byc podany na opakowaniu.
    Bosze! Czy ty jestes pewna, ze tylko na nogi sie musisz leczyc.
  • voxave 31.01.13, 23:45
    Nogi opadają :)
  • ach_dama_byc_z_kanady 01.02.13, 00:04
    i. i grzybicy też nie mam,

a skad wiesz??

Minnie
    --
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka