Dodaj do ulubionych

Podejrzewam zakrzepicę. Jakie badania?

04.03.13, 00:44
Podejrzewam u siebie zakrzepicę żylną górnej żyły brzuszno-piersiowej. Miałam takie stwardnienie nad piersią, przeczytałam, że to może mieć coś wspólnegoi niektóre osoby, które to miały okazało się, że miały zakrzepicę. Ogólnie boję się o to,że może to być zakrzepica. Biorę tabletki anty.

Jakie badania przeprowadzić?
Opłaca się robić badanie krwi ( liczba płytek krwi, stężenie fibrynogenu we krwi, obecność białek biorących udział w krzepnięciu,pomiar stężenia D-dimerów oraz czasy krzepnięcia: czas protrombinowy, czas koalinowo-kefaliowy (APTT) oraz czas trombinowy. - wszystkie te rzeczy doradzają sprawdzić przy badaniu zakrzepicy)- jak bedę u lekarza swojego to doradzić mu lekko, żeby dokładnie na takie badania dał mi skierowanie?

Czy od razu lepiej zrobić sobie usg dopplerowskie i to będzie pewniejsze w wykryciu zakrzepicy?

Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Podejrzewam zakrzepicę. Jakie badania? 04.03.13, 02:45
      stevemajster napisał:

A może się nie badaj, tylko od razu weź za leczenie? Poszukaj w sieci, na pewno znajdziesz, jak taką zakrzepicę się leczy.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
    • koziorozka Re: Podejrzewam zakrzepicę. Jakie badania? 07.04.16, 14:30
      kasia.m123 napisał(a):
      > Ja osobiście w pierwszej kolejności zrobiłabym badania genetyczne. Moja mama um
      > arła na zakrzepicę dlatego miałam większe prawdopodobieństwo że u mnie również
      > się pojawi. Wolałam się przekonać i wykonałam badania na (tu był adres). Po pozy
      > tywnym wyniku wiem że muszę zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz ograniczać pap
      > ierosy.

Kasiu, wczoraj (06.04.16, 10:44) podawałaś już na forum nazwę tej strony. Wystarczy.
      Jak zrobiłaś te badania, to napisz jak długo czeka się na wynik i czy wiadomo, jakie laboratorium wykonało badanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka