Dodaj do ulubionych

opryszczka narządów płciowych hsv 1?czy to mozliwe

29.03.13, 11:12
Witam,
mam pytanie, byłam u ginekologa i stwierdził opryszczkę narzadów płciowych, jestem dziewicą, i nigdy nie mialam opryszczki, mój facet musial mnie zarazic przez nasze "zabawy" ale on jest prawiczkiem i nigdy nie zabawiał sie z zadną kobietą, wiec skąd miałby miec wirusa hsv 2 ??? hsv 2 przenosi sie tylko i wyłącznie drogą płciową, wiec nie wiem co mam o tym myslec, czy to mozliwe ze mnie zaraził opryszczką hsv 1 którą miał na ustach ?? w sumie to mial juz tylko malutki strupek jak sie widzielismy i nawet tego nie zauwazylam, a on nic mi nie powiedzial, wiec moje pytanie brzmi, czy to mozliwe ze w ten sposób mnie zaraził ??? nie sądze zeby mnie okłamywał ze jest prawiczkiem, bo cięzko mu sie było do tego przyznac, wiec skąd ta opryszczka ???? nie chce go oskarzac, ale mam wątpliwosci
Obserwuj wątek
    • szaser Opryszczka narządów płciowych 29.03.13, 23:39
      Natychmiast do lekarza dermatologa i wyprosić o receptę na Vaciclor 1000 dla niej i dla niego i brać jedną tabletkę dziennie przez co najmniej 30 dni. Może jeszcze da się zatrzymać virus herpes simplex II, a jak nie, to problem na całe życie! Nieuleczalne i można zakażać prawie każdego partnera, a na drugi raz wyłącznie w koszulce. A co do partnera, partnerki, to zawsze nie wierzyć na dzień dobry!
      Oba wirusy przenoszą się wszelkimi śluzówkami, mało tego, wzajemnie mutują!
      Ja tam bym nie czekał, ale, jak ktoś chce, można sobie zrobić analizy z krwi na herpesa 1 i 2, cena coś ok. 160 pln, bez żadnego skierowanie i to z krwi z ręki, w każdym dobrym laboratorium, często taniej w pakiecie z boreliozą
    • wiatraczek_lu Re: opryszczka narządów płciowych hsv 1?czy to mo 26.11.13, 23:51
      Podczas pieszczot Twój partner mógł przenieść opryszczkę wargową na okolice intymne albo może kiedyś się zaraziłaś HSV2 (lub może Twój partner jest prawiczkiem, ale już przeżył jakieś kontakty intymne) i wirus pozostawał do tej pory w uśpieniu. Poczytaj o wirusach HSV1 i HSV2, czynnikach uaktywniających je na bezopryszczki.pl, możesz tam również zadać pytanie ekspertowi. I idź do lekarza, bo najskuteczniejsze jest doustne leczenie przeciwwirusowe, dzięki któremu objawy opryszczki szybciej ustępują i nie ma powikłań. Ja przeszłam kilka razy leczenie i nareszcie mam spokój z nawracającą co 2 miesiące opryszczką.
    • zeffiro86 Re: opryszczka narządów płciowych hsv 1?czy to mo 03.12.13, 07:34
      Bardzo możliwe, że to HSV1. I skoro Cię zaraził to już wirus pozostanie z Tobą. Kiedy poczujesz mrowienie i swędzenie charakterystyczne dla budującej się opryszczki to pędź do lekarza po lek antywirusowy w tabletkach. Jeśli weźmiesz go od razu jak poczujesz pierwsze objawy to widoczne zmiany mogą się nie pojawić. Swojemu partnerowi też możesz polecić takie leczenie, szczególnie jeśli opryszczka często nawraca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka