Dodaj do ulubionych

Przewlekły ból - proszę o pomoc

06.04.13, 15:06
Uprzejmie proszę o radę jak radzić sobie z przewlekłym bólem oprócz środków farmakologicznych, które już na mnie nie działają.
Edytor zaawansowany
  • aqua48 06.04.13, 17:31
    A ten przewlekły ból czego i czym spowodowany? Zmiany zwyrodnieniowe, bóle migrenowe, rwa kulszowa, choroba nowotworowa? Do każdego rodzaju inna pomoc. Możesz poszukać w swojej okolicy poradni leczenia bólu. Możesz zapisać się na rehabilitację - krioterapia daje dobre efekty. Możesz zacząć usprawniać mięśnie wokół miejsca które boli. Wszystko najlepiej pod kontrolą lekarza-specjalisty.
  • necessity 06.04.13, 19:24
    W poradni byłam - nic nie dają te leki. A bóle są stawowe.
  • marbor1 06.04.13, 23:16
    Lekami przeciwbólowymi rozwalisz sobie nerki i wątrobę. W aptekach są różne maści do smarowania uśmierzające ból. Można też kupić różne pasy ocieplające z żywej wełny. Sama takie nosze przy bólach kręgosłupa. Wreszcie starać się o skierowanie na ćwiczenia rehabilitacyjne.
  • narfi 07.04.13, 04:31
    Bole wszystkich stawow? Jaka masz diagnoze? Ile masz lat? Jakie srodki przeciwbolowe aktualnie przyjmujesz? Jakie dawki?
    Bez tych informacji nie otrzymasz zadnych rozsadnych informacji.
    Istnieja srodki przeciwbolowe, ktore brane w odpowiednich dawkach usmierza prawie kazdy bol, ale albo nie chcesz ich przyjmowac, albo lekarz nie chce Ci ich przepisac.
    Co do skutkow ubocznych, to zawsze jest ryzyko, nawet przy aspirynie.
    Masz wybor, albo sie meczysz i Twoja jakosc zycia jest sprowadzona do zera, albo bierzesz
    skuteczne leki ryzykujac, ze bedziesz jedna osoba na 100, u ktorej wystapia skutki uboczne
    za 5, 10, czy 20 lat.
  • necessity 07.04.13, 07:18
    Bolą mnie stawy łokciowe o ponad dwóch lat. Próbowałam już różnych zabiegów rehabilitacyjnych i nic nie pomaga. Dostaje juz wariacji od tego bolu. Zyc mi sie nie chce.
  • asis09 07.04.13, 09:50
    badania reumatologiczne ok?
    Zrób badania na boreliozę, chlamydię.
  • necessity 07.04.13, 11:52
    wszystkie badania mam w porządku - te, o których piszesz
  • asis09 07.04.13, 12:38
    jezeli była to elisa, to badanie mozna wyrzucic.
    Moja bb wyszła dopiero po badaniu LTT w Berlinie.
  • aqua48 07.04.13, 13:04
    necessity napisała:

> Bolą mnie stawy łokciowe o ponad dwóch lat. Próbowałam już różnych zabiegów reh
    > abilitacyjnych i nic nie pomaga. Dostaje juz wariacji od tego bolu. Zyc mi sie
    > nie chce.

Byłaś u dobrego ortopedy - specjalisty od łokci? Oni mają takie specjalności od poszczególnych "kawałków". Zamiast brać prochy na objawy trzeba znaleźć i wyleczyć przyczynę.
  • narfi 07.04.13, 15:30
    Jezeli rtg nic nie pokazal, to moze to cos ze sciegnami, warto zrobic MRI. Zastrzykow ze sterydow lekarz nie proponowal? Albo sterydy doustnie. Prednisolon, moze?
  • jan440 09.04.13, 09:28
    Sterydy nie są rozwiązaniem problemu, podobnie jak testy - np. na boreliozę.
    Przyczyn może być multum - np. chlamydie.
    Jeśli by podłoże miało być bakteryjne to zamów sobie u dr Nemo ze 2 olejki antybakteryjne.
    Wydasz 25zł, koszt niewielki a jakaś podpowiedź.
    Jak zadziałają to przynajmniej mniej więcej wiesz co Cię gnębi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka