ból..... kręgosłup, nerwoból, co? do jakiego spec? Dodaj do ulubionych

• 25.04.13, 22:21
    Kochani proszę o poradę do jakiego lekarza się udać. Do ortopedy? Do neurlologa? Ból nie pozwala mi normalnie funkcjonować. W październiku w pracy przeszedł mnie ból znienacka. Siedziałam, przeszło coś od nasady włosów po łopatki. Nie mogłam w ogóle głową ruszyć. Smarowałam dość długo ketonalem, ból trochę minął, ale nie przeszedł całkiem. Cały czas go odczuwałam, ale mogłam normalnie funkcjonować. Przed świętami wielkanocnymi zaczęło się od nowa....Ból przeokropny. Szyja, kręgosłup w odcinku piersiowym, ból w łopatkach. Z bólu płakałam. Poszłam do lekarza rodzinnego. Zbadał mnie, stwierdził, że mnie przewiało. Przepisał: biofenac 100 mg na noc i mydocalm forte 2x1. Powiedział, że po tygodniu ból ustąpi. Trochę było lepiej w trakcie brania leków. Gdy przestałam, ból powrócił. Cały czas bolało, ale nie aż tak bardzo, po prostu taki ciągły, uporczywy ból..... Wczoraj pojechałam z córką na basen, popływałam. Dziś pokosiłam trawę. Siedzę i wyję z bólu.... Czy mam pójść do neurlologa? ortopedy? na jakieś masaże? Oszaleję!
    • A macie w Polsce oliwkę z Oregano i środek zwany MSM? Tak w ogóle, to bierzesz co dziennie jakieś mieszanki lub pojedyncze minerałów i witamin? Czy masz nadwagę i jesz cukier?
    • Witam!!! Lekarz rodzinny musi dac Tobie skierowanie do neorologa.On może skierowac Ciebie na rezonas magnetyczny który wykaze wszystkkie zmiany w kręgosłupie i podejmnie dalsze leczenie.Pozdrawiam - M.
    • Do neurologa, tylko warto przedtem zrobić rozeznanie, czy ten konkretny jest dobry w sprawach związanych z kręgosłupem. Ale i tak jest większa szansa, że bardziej pomoże od ortopedy.
    • Nie wiem która z odpowiedzi jest najbardziej głupawa.
      Nie ma to większego znaczenia, czy do ortopedy czy neurologa. Lekarze obu tych specjalności potrafią wykluczyć poważniejsze schorzenia, bo zwykle na tym ich rola się tu kończy. Gdzieś po drodze któryś lekarz da Ci skierowanie na RTG. Jeśli przypadek powraca, to zwykle właściwym leczeniem zajmuje się dokształcony fizjoterapeuta zajmujący się leczeniem tego typu zaburzeń.
    • Mam 40 lat, 168 cm i ważę 62 kg.
    • 26.04.13, 21:50
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • nie mogę uwierzyć w to co piszesz! podany przez Ciebie opis- zawiera jedną niezaprzeczalną informację- zmiany są nieodwracalne (no chyba że dasz się zoperować) nic w kręgosłupie samo na swoje miejsce nie wróci. więc są dwie opcje- albo kłamiesz, albo jesteś sparaliżowany i już nie czujesz bólu...hmm.. no chyba że modliłeś się do jakiegoś świętego- więc zgłoś się do wydziału cudów. gratuluję.
        • stokrotka3900 napisał(a):

> nie mogę uwierzyć w to co piszesz! podany przez Ciebie opis- zawiera jedną niez
          > aprzeczalną informację- zmiany są nieodwracalne (no chyba że dasz się zoperować
          > ) nic w kręgosłupie samo na swoje miejsce nie wróci. więc są dwie opcje- albo k
          > łamiesz, albo jesteś sparaliżowany i już nie czujesz bólu...hmm.. no chyba że m
          > odliłeś się do jakiegoś świętego- więc zgłoś się do wydziału cudów. gratuluję.

Przecież to zwykła reklama tego urządzenia, które go "wyleczyło".

S.
          --
          Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
          Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.