Dziwne drętwienie dłoni :( Dodaj do ulubionych

• 26.07.04, 14:51
    Mam problem z lewa reka. Już od jakichs 3 tygodni mam cały czas dziwnie
    zdrętwiały mały paleć i o dzowo pół drugiego (tego na obraczke ;)) wybieram
    sie do lekarza ale jakos nie mam czasu...jezeli ktoś mógłby wskazac tego
    przyczyny byłabym wdzięczna
    • agatka1234 napisała:

> Mam problem z lewa reka. Już od jakichs 3 tygodni mam cały czas dziwnie
      > zdrętwiały mały paleć i o dzowo pół drugiego

ja tez!!!!!!! myslalam, ze to tylko u mnie.
      Pracuejsz moze przy komputerze?

> (tego na obraczke ;))

W Polsce na lewym palcu obraczki nosza wdowy i wdowcy...
      • Gość: Maria IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.07.04, 20:25
        Wg mnie te objawy są wynikiem kłopotów z kręgosłupem. Przynajmniej mnie tak
        poinformował lekarz. Mam identyczne objawy. Z kręgosłupem mam ciągle jakies
        kłopoty, szczególne z kregami szyjnymi i piersiowymi.
        • sa to oznaki braku magnezu
          • Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 27.07.04, 02:43
            Zeby to bylo takie proste! Zazywac magnez i wszystkie choroby z glowy.
            • Gość: autor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 21:33
              oj tak nie do końca tylko magnez. bardzo ważne są warunki pracy i wszystkie
              okoliczności z tym związane, więc od tak sobie trudno powiedzieć. gdyby
              chodziło o magnez to objawy byłby bardziej ogólne. zmęczenie, i generalne
              drętwienie kończyn a nie tylko mały i serdeczny palec. to może być na podłożu
              nerwowym, więc lepiej udać się do specjalisty. najpierw do lekarza pierwszego
              kontaktu, a potem może neurolog?
      • Gość: marco IP: 213.17.149.* 27.07.04, 21:03
        stostzregawcza jesteś z tym palcem na obrączke!!! Tak komputer może miec wpływ
        na kręgosłup ale bardziej złe miejsce pracy nie dopasowane wysokości to jest
        B.ważne
        • Gość portalu: marco napisał(a):

> stostzregawcza jesteś z tym palcem na obrączke!!!

palec na obraczke jest kwestia umowna.
          W Polsce kiedys zonaci i zamezne nosili na prawej rece, wdowy i wdowcy na lewej,
          teraz roznie,
          na Zachodzie zonaci i zmaezne na lewej, wdowcy wdowy nie wiem
          w Syrii zareczeni - obraczka na prawej, zonaci i zamezne - na lewej, wdowcow i
          wdow nie przyuwazylam

> Tak komputer może miec wpływ
          > na kręgosłup

mialam bardziej na mysli ulozenie rak przy pracy, ze one caly czas bez podporki,
          przynajmniej ja tak pisze.
          do tego wygiecie szyi - tez moze miec wplyw.

> ale bardziej złe miejsce pracy nie dopasowane wysokości to jest B.ważne

musze zatem poeksperymentowac z wysokoscia
    • Gość: Kaja IP: *.net81-64-252.noos.fr 27.07.04, 19:40
      Znam ten bol, tylko u mnie to juz bylo tak ze nie tawalam rady lewa reka
      ruszac, musialam ja wspomagac prawa reka. Poprostu byla bezwladna, nie pomagaly
      zadne medykamenty, natomiast bardzo skutecznym i pomocnym okazal sie drazek do
      podciagania. Z racji tego ze jestem osoba utyla poprostu chwytam obiema rekoma
      drazek i tak wisze. Przy pierwszych podejciach dalam rady policzyc tylko do
      dziesieciu, z kazdym dniem bylo lepiej. Polecam nie jest to urzadzenie drogie,
      mozna zamontowac w domu na futrynie. Goraco polecam, wlasnie w ten sposob
      kregoslup sie rozciaga i na efekt nie trzeba wcale czekac dlugo. Przepraszam za
      brak polskich czcionek.
    • Gość: marco IP: 213.17.149.* 27.07.04, 20:59
      nie bardzo wiem jakie są przyzyny u Ciebie ale od wczoraj jestem sam żona
      wylądowała w szpitalu objawy miała podobne od dłuższego czasu prawa strona
      drętwiała jej najpierw palce,dłoń potem ręka ,noga nie nieżartuję udała się do
      lekarza ten zapisał zaszczyki, potem nagrzewania w rzadnym wypadku masasz
      okolice karku, dostała sie 26.07.2004 do innego lekarza czysty przypadek ale z
      informacja ze lewa ręka też jej dokucza i co? zatrzymali w szpitalu standartowe
      badania i rezonans kręgosłupa wczoraj i głowy dziś opisy jutro CAŁY jesten jak
      kłębek nerwów "uciekam w prace" by nie myśleć że może wyjechać z oddziału
      neurologi na wózku do końca życia a ma 32 lata moja rada idź do lekarza i
      nieodpuszczaj Przed paru laty obie dłonie mi również cierpły i rwały w łokciach
      fizykoterapia pomogła na krótko ale masarzysta uwolnił mnie od cierpienia teraz
      wiem że NIE WOLNO masować okolic kręgów szyjnych obecnie choroba powraca ale to
      chyba tylko stres lewa ręka cierpnie a ja prowadze auto brodą fajnie napisz
      marco_1968@wp.pl na interpunkje mnie niestać sory
      • Gość: Halina IP: *.ip-pluggen.com 28.07.04, 02:13

Co sie stanie jesli masazysta bedzie masowal kark? Moze wyjasnisz szczegolowiej?
        • Gość: marco IP: 213.17.149.* 29.07.04, 18:13
          w zasadzie można ale nie przy zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego, bo takie jest
          pierwsze rozpoznanie Dopiero rezonans magnetyczny wykrył gózki stwardnienia
          rozsianego tu i dodatkowo dwa na mózgu. Fizyko terapełta wykluczył masaż szyny
          nie podał szczegułów marco_1968@wp.pl Pozdrawiam chorych na SM
      • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 29.07.04, 08:21
        marco napisał(a):

> nie bardzo wiem jakie są przyzyny u Ciebie ale od wczoraj jestem sam żona
        > wylądowała w szpitalu objawy miała podobne od dłuższego czasu prawa strona
        > drętwiała jej najpierw palce,dłoń potem ręka ,noga nie nieżartuję udała się
        > do lekarza ten zapisał zaszczyki, potem nagrzewania w rzadnym wypadku masasz
        > okolice karku, dostała sie 26.07.2004 do innego lekarza czysty przypadek ale
        > z informacja ze lewa ręka też jej dokucza i co? zatrzymali w szpitalu
        > standartowe badania i rezonans kręgosłupa wczoraj i głowy dziś opisy jutro
        > CAŁY jesten jak kłębek nerwów "uciekam w prace" by nie myśleć że może
        > wyjechać z oddziału neurologi na wózku do końca życia a ma 32 lata moja rada
        > idź do lekarza i nieodpuszczaj Przed paru laty obie dłonie mi również cierpły
        > i rwały w łokciach fizykoterapia pomogła na krótko ale masarzysta uwolnił
        > mnie od cierpienia teraz wiem że NIE WOLNO masować okolic kręgów szyjnych
        > obecnie choroba powraca ale to chyba tylko stres lewa ręka cierpnie a ja
        > prowadze auto brodą fajnie napisz marco_1968@wp.pl na interpunkje mnie
        > niestać sory

Wiec zrob trzy rzeczy:

1. Zapytaj sie zony czy jak jedziecie samochodem w nocy to ja oslepiaja
        swiatla nadjezdzajacych samochodow i widzi "dwie lisie czapy"

2. Zapytaj sie zony czy wydaje sie jej ze swiatlo jarzeniowe mruga, i to
        samo czy monitor ja oslepia i ma wrazenie ze monitor mruga.

3. W okolicy Achillesa jest tak zwany "TERSAL CANNAL", zacznij naciskac
        (pinch) kazda noge po kolei (Tersal Cannal) i czy czuje ostry bool.

Jak to zrobisz to sie zamelduj z rezultatami!
        • Gość: am IP: 213.227.106.* 02.08.04, 10:46
          A co to może oznaczać bo mnie też się wydaje że jarzeniówka mruga???
          Proszę o odpowiedź
          • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 02.08.04, 21:41
            am napisał(a):

> A co to może oznaczać bo mnie też się wydaje że jarzeniówka mruga???
            > Proszę o odpowiedź

Neurotoksyczne uszkodzenie systemu nerwowego.
            Reakcja na "amplitude modulated light flicker".

Neurophysiological Effects of Flickering Light in Patients with
            Perceived Electrical Hypersensitivity.

JOEM 39:1 (January 1997), pp 15-22
            Monica Sanstrm, Bsc, Eugene Lyskov MD PhD, Andr Berglund,
            Sviatoslav Medvedev MD PhD, Kjell Hansson Mild PhD,

An increasing number of people (in Sweden) are claiming that they are
            hypersensitive to electricity.
            These patients suffer from skin as well as neurological symptoms when they are
            near computer monitors, fluorescent tubes, or other electrical appliances.
            Provocation studies with electromagnetic fields emitted from these appliances
            have, with only one exception, all been negative, indicating that there are
            other factors in the office environment that can effect the autonomic and/or
            central nervous system, resulting in the symptoms reported. Flickering light is
            one such factor and was therefore chosen as the exposure parameter in this
            study.
            Ten patients complaining of electrical hypersensitivity and the same number of
            healthy voluntary control subjects were exposed to amplitude-modulated light.
            The sensitivity of the brain to this type of visual stimulation was tested by
            means of objective electrophysiological methods such as electroetinography and
            visual evoked potential. A higher amplitude of brain cortical responses at all
            frequencies of stimulation was found when comparing patients with the control
            subjects, whereas no differences in retinal responses were revealed.
            Correspondence:
            Kjell Hansson Mild, PhD
            National Institute
            Box 7654, S-907
            13 Ume, Sweden

ebib.arbetslivsinstitutet.se/arb/2003/arb2003_04.pdf
            To nie sa eye disorders a uszkodzenie systemu nerwowego po przez rtec!
            Masz przyklad jak imbecyle uzywaja to aby wyciagac pieniadze od ludzi
            wcikajac im ciemnote:

www.broomeoptical.com/computer_vision.html
            www.visioneyedoctor.com/computer_vision.htm
            www.mdausa.org/experts/question.cfm?id=3969
            The nervous system comprises the brain, the spinal cord, and a vast array of
            nerves that control major body functions. Movement, thought, vision, hearing,
            speech, heart function, respiration, and numerous other physiological processes
            are controlled by this complex network of nerve processes, transmitters,
            hormones, receptors, and channels.

Although every major body system can be adversely affected by toxic substances,
            the nervous system is particularly vulnerable to them. Unlike many other types
            of cells, nerves have a limited capacity to regenerate. Also, many toxic
            substances have an affinity for lipids, fat-like substances that make up about
            50 percent of the dry weight of the brain, compared to 6 to 20 percent of other
            organs. Many toxic substances can alter the normal activity of the nervous
            system. Mercury is known as one of the most dangerous.

U.S. Department of Labor March 1989

Occupational Safety and Heath Administration Assistant Secretary

Mercury vapor report that health effects of exposure may be delayed. [USCG,
            19851 Acute poisoning may result from inhalation of vapors of elemental
            mercury. If poisoning occurs by inhalation of fumes of metallic mercury, the
            syndrome is characterized by pneumonitis, lethargy or restlessness, fever,
            tachypnea, cough, chest pain, cyanosis, diarrhea & vomiting; atelectasisd
            emphysema, hemorrhage & pneumothorax often follow. Systemic effects of the
            poison start within a few hours & may last for days; death may ensue. Systemic
            signs of acute poisoning by elemental mercury include those referable to CNS.

The condition is characterized by metallic taste, nausea, abdominal pain,
            vomiting, diarrhea, headache, & sometimes albuminuria. After few days, salivary
            glands swell, stomatitis & gingivitis develop, & a dark line of mercury sulfide
            forms on inflamed gums. Teeth may loosen, & ulcers may form on lips & cheeks.
            In milder cases, recovery occurs within 10-14 days, but in others, poisoning of
            chronic type may ensue. Some of acute cases have resulted from exposure
            concentration of 1.2 to 8.5 ml Hg~cu m. [PATTY. INDUS HYG & TOX 3RD ED
            VOLZA,2B,2C 1981-82]
            Systemic signs of acute poisoning by elemental mercury include those referable
            to the CNS.
            As the most consistent & pronounced effects of chronic exposure to elemental
            mercury vapor are on CNS, the dental mercury amalgam fillings was a suspect for
            many years. Humans exposed occupationally to metallic mercury compound or Hg
            amalgams had significantly increased occurrence of lymphocytic aneuploidy but
            not structural chromosome aberrations relative to controls. Metallic mercury or
            Hg amalgams [NAT1L RESEARCH COUNCIL CANADA; EFFECT OF MERCURY IN THE CANADIAN
            ENVIRONMENT P.115 (1979) NRCC NO. 167391

Brain is critical organ in humans for chronic mercury vapor exposure; in severe
            cases, spongeous degeneration of brain cortex can occur as a late sequela to
            past exposure.

Common symptoms include depression, irritability, exaggerated response to
            stimulation (erethism), excessive shyness, Insomnia, emotional instability,
            forgetfulness, confusion, and vasomotor disturbances such as excessive
            perspiration and uncontrolled blushing. Tremors are also common; these are
            exaggerated when task is required but minimal when patient is at rest or
            asleep. A fine trembling of fingers, eyelids, lips, and tongue may be
            Interrupted intermittently by coarse shaking movements. Erethism and tremors
            are reversible. [GOODMAN. PHARM BASIS THERAP 6TH ED 19801 Acute intoxication
            from inhaling mercury vapor in high concentrations used to be common among
            those who extracted mercury from its ores. The condition is characterized by
            metallic taste, nausea, abdominal pain, vomiting, diarrhea, headache, and
            sometimes albuminurla. After a few days, salivary glands swell, stomatitis and
            gingivitis develop, and a dark line of mercury sulfide forms on Inflamed gums.
            Teeth may loosen, and ulcers may form on lips and cheeks.
            Exposed to mercury man developed a syndrome resembling amyotrophic lateral
            sclerosis. Chronic effects of overexposure may include central nervous system
            depression. Chronic effects of mercury poisoning include a buildup of the metal
            in the brain, liver and kidneys. Symptoms include headache, tremors, loose
            teeth, loss of appetite, blisters on the skin and impaired memory. Target
            organs: eyes, skin, respiratory system, central nervous system, kidneys.
            Medical conditions generally aggravated by exposure identified as routes of
            entry: dental amalgam, inhalation, absorption, eye contact, skin contact.
            • Gość: am IP: 213.227.106.* 04.08.04, 07:59
              Ale jak ja się mogłam zatruć rtęcią ? mam plomby w zębach ale nie są one
              rtęciowe? Co ty na to?
              PZDR!
              • 04.08.04, 11:21
                Gość portalu: am napisał(a):

> Ale jak ja się mogłam zatruć rtęcią ? mam plomby w zębach ale nie są one
                > rtęciowe?

plomby amalgamatowe zawieraja odrobine rteci.
                • Gość: ;-))))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.08.04, 03:58
                  am napisał(a):
                  >
                  > > Ale jak ja się mogłam zatruć rtęcią ? mam plomby w zębach ale nie są one
                  > > rtęciowe?
                  >
                  > plomby amalgamatowe zawieraja odrobine rteci.

Wlasnie ta ODROBINA wystarczy!

Czy kropelka dimethyl mercury zawierala tez duzo rteci?

www.udel.edu/OHS/dartmouth/drtmtharticle.html
                  To nie ilosc a potencjal!
                  Kropelka dimethyl mercury moze zabic pol miasta!

"But neither Sugden nor Wetterhahn was eager to work with dimethylmercury.
                  They discussed the toxicity warnings on the material safety data sheets:
                  dimethylmercury produced toxic fumes, it was readily absorbable through the
                  skin, and even small doses could be lethal. "We agreed it wasn’t a good thing
                  to use," Sugden says. They opted for a safer, alternative standard—a solution
                  made of mercury chloride salts. Like all forms of mercury, mercury chloride is
                  toxic. But it is less volatile than dimethylmercury and doesn’t absorb so
                  readily through skin. Avoiding mercury chloride’s main danger is relatively
                  easy. "Don’t eat it," Sugden says. Getting the mercury chloride standard to
                  match dimethylmercury’s accuracy would be tricky, however, since solutions
                  necessarily involve extra factors—the pH of the solution, the amount of mercury
                  chloride. But Wetterhahn and Sugden chose safety over risk.

They ran the mercury chloride NMR, found the peak, and calibrated the NMR
                  spectrometer to the standard. They tested the first sample, a protein with
                  mercury bound to it, then various other mercury compounds. The results troubled
                  Wetterhahn. "She mentioned to me that the measurements weren’t what she thought
                  they would be," Sugden recalls. There were two possible explanations. Either
                  the mercury had not bound to the protein in quite the way Wetterhahn thought it
                  would, or the mercury chloride standard was inaccurate. Wetterhahn’s next step,
                  says Sugden, was to check the standard. "She decided to use dimethylmercury.""
    • podany obszar odpowiada uszkodzeniu nerwu łokciowego - najczęściej w wyniku
      jego ucisku (np. opieranie się na zgiętym łokciu);
      • maszar napisał:

> podany obszar odpowiada uszkodzeniu nerwu łokciowego - najczęściej w wyniku
        > jego ucisku (np. opieranie się na zgiętym łokciu);

Ja sie nie opieram sie na lokciu. Dlonie mam na klawiaturze. Lokiec sie
        swobodnie rusza.
        Przy stole czasem sie opre.
        • Gość: am IP: 213.227.106.* 04.08.04, 12:12
          a jakie to amalgamatowe plomby i co jest w końcu bezpieczne ? Może lepiej mieć
          dziury w zębach????
          pzdr!
          • Gość: ;-))))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.08.04, 04:08
            am napisał(a):

> a jakie to amalgamatowe plomby i co jest w końcu bezpieczne ? Może lepiej
            > mieć dziury w zębach????

OCZYWISCIE ZE LEPIEJ!

Sa inne materialy po za rtecia n.p. PORCELANA!

> pzdr!
    • Gość: wiki IP: 213.17.175.* 28.07.04, 10:08
      ktoś słusznie napisał, że objawy te są wynikiem problemów z kręgosłupem, choć
      nie tylko. to wynik stresu, siedzącego trybu pracy oraz tego, że większość z
      nas za mało ćwiczy. wciąż naprężona, często wygięta szyja powoduje kurcze i
      zbicie mięśni ramion, a stąd już nie daleko do nieprawidłowego ukrwienia i
      nieprawidłowego funkcjonowania nerwów - stąd drętwienie.
      sprawdziłam na sobie. 5 min (!!) ćwiczeń poświęconych ramionom i rękom dziennie
      powoduje, że ustępuja drętwienia. nie jestem fanką gimanstyki czy aerobiku, ale
      masaż od czasu do czasu problemu drętwień nie rozwiązuje, a 5 min dziennie -
      TAK.
      powodzenia
      • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 02.08.04, 20:40
        wiki napisał(a):

> ktoś słusznie napisał, że objawy te są wynikiem problemów z kręgosłupem, choć
        > nie tylko. to wynik stresu, siedzącego trybu pracy oraz tego, że większość z
        > nas za mało ćwiczy. wciąż naprężona, często wygięta szyja powoduje kurcze i
        > zbicie mięśni ramion, a stąd już nie daleko do nieprawidłowego ukrwienia i
        > nieprawidłowego funkcjonowania nerwów - stąd drętwienie.

A jezeli nie masz problemow z kregoslupem, nie prowadzisz siedzacego
        trybu zycia, duzo cwiczysz (np plywasz pare godzin dziennie), to twoja
        teoria jest juz obalona.

> sprawdziłam na sobie. 5 min (!!) ćwiczeń poświęconych ramionom i rękom
        > dziennie powoduje, że ustępuja drętwienia. nie jestem fanką gimanstyki czy
        > aerobiku, ale masaż od czasu do czasu problemu drętwień nie rozwiązuje, a 5
        > min dziennie -
        > TAK.
        > powodzenia

Te udretwienia sa spowodowane ZATRUCIEM rtecia w plombach a nie innymi
        powodami! (perypherial neuropathy).

Szukanie innych alternatyw jest entuzjastycznie optymistyczne ale trzeba
        do tego podejsc realistycznie na podstawie objektywnych dowodow naukowych.

Co powoduje dretwienia palcy u reki jak chodzisz bez zadnego obciazenia
        fizycznego?

Mozesz przeprowadzic obiektywny test kondyktywnosci (przewodzenia pradu)
        nerwow aby sie przekonac!

• Gość: am IP: 213.227.106.* 04.08.04, 09:04
          jak to sprawdzić?
          • Gość: ;-))))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.08.04, 04:04
            am napisał(a):

> jak to sprawdzić?

Wszystkie TESTY potwierdzajace koncentracje rteci w mozgu nie moga byc
            prowadzone na osobach zyjacych, biopsje mozna przeprowadzic poo smierci.

Odnosnie testow na NERVE CONDUCTIVITY to jest pare metod uzywajac
            elektrody albo naskorne albo podskorne (dosyc bolesne! robi sie to bez
            znieczulenia) obliczajac na podstawie pobramych pomiarow, opornac,
            potencjal itp- niestety lekarze potrafia liczyc tylko do pieciu!

Cialo musi byc suche aby pot nie dzialal jako przewodnik.
    • Jest to dosyc typowe dolrgliwosci wynikajace z pracy przy komputerze.Powinno
      sie siedziec z opartymi lokciami i KONIECZNIE z opartymi przy klawiaturze
      nadgarstkami. Zauwazylam w Stanach, ze wszyscy pracujacy przy komputerze maja
      oparte nadgarstki i przy pisaniu ruchome sa w zsadzie tylko palce. Nadgarstkow
      nie odrywa sie od podkladki. U nas najczesciej rece nie sa niczym podparte i
      caly ciezar przenosi sie na miesnie przy karku. W ten sposob napiete przez
      dluzszy czas powoduja zle ustawienie kregoslupa szyjnego i powoduja roznego
      rodzaju zwyrodnienia objawiajace sie dretwieniem rak. Bardzo pomaga w tym
      przypadku prawidlowe podparcie rak, gimnastyka, rozluznianie miesni karku i
      masaz rozluzniajacy miesnie ramion.
      POzdrawiam
      • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 29.07.04, 08:07
        desy3 napisała:

> Jest to dosyc typowe dolrgliwosci wynikajace z pracy przy komputerze.Powinno
        > sie siedziec z opartymi lokciami i KONIECZNIE z opartymi przy klawiaturze
        > nadgarstkami. Zauwazylam w Stanach, ze wszyscy pracujacy przy komputerze maja
        > oparte nadgarstki i przy pisaniu ruchome sa w zsadzie tylko palce.
        Nadgarstkow
        > nie odrywa sie od podkladki. U nas najczesciej rece nie sa niczym podparte i
        > caly ciezar przenosi sie na miesnie przy karku. W ten sposob napiete przez
        > dluzszy czas powoduja zle ustawienie kregoslupa szyjnego i powoduja roznego
        > rodzaju zwyrodnienia objawiajace sie dretwieniem rak. Bardzo pomaga w tym
        > przypadku prawidlowe podparcie rak, gimnastyka, rozluznianie miesni karku i
        > masaz rozluzniajacy miesnie ramion.
        > POzdrawiam

Nie powqoluj sie na STANY bo to najwieksze oszustwo aby uciec od
        odpowiedzialnosci za prawdziwe powody!

bioprobe.com
    • Gość: tekisk IP: *.bielsko.dialog.net.pl 28.07.04, 17:59
      mnie też zdażają się takie drętwienia palców u rąk , kiedy niosę bardziej
      obciążone siatki z zakupami , kiedy dłużej siedzę przy komputerze . Wydaje mi
      się , że spowodowane jest to uciskiem żył , słabszym krążeniem krwi i w
      efekcie , drętwieniem palców .
      Drętwienie dłoni , powtarza się u mnie co noc , podczas snu .
      Też próbuję je sobie tłumaczyć , tak jak dzieje się to z palcami - uciskiem
      żył.... itd .
      Nie wiem , czy dobrze myślę , czy się mylę ?
    • Gość: marco IP: 213.17.149.* 28.07.04, 20:47
      już są wyniki (jezeli czytałaś poprzedni list to wiesz) stwardnienie rozsiane
      to przyczyna dolegliwości mojej żony nie strasze ale sprawdź wszystkie
      możliwości!! marco_1968@wp.pl
      • bardzo mi przykro...musisz to chyba bardzo przeżywać....co do nie to mam
        nadzieję że to nie to, a najgorsze jest że nawet nie mam czzasu isc do lekarza :
        (
      • aaaa, no i jeszcze jedno, jak długo trwało u niej dretwienie palcy i czy było
        nieustane. Ja czuje to zdrętwienie cały czas i juz tak 3 tydzień. Wiaże to
        raczej z nowa praca która zaczęłam dokładnie w tym samym czasie i mam nadzieję
        że to to. POZDRAWIAM
        • Gość: Dr Jekyll IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.04, 00:56
          maszar ma rację.
          Odczuwasz dolegliwości dokładnie w obszarze unerwionym czuciowo przez nerw
          łokciowy. Dolegliwość może być spowodowana zarówno uciskiem na nerw w okolicy
          łokcia, ale także częstą niewygodną pozycją zgiętego w łokciu przedramienia.
          Zmień pozycję ręki gdy dużo czasu spędzasz przy jakiejś czynności np. przy
          pisaniu na klawiaturze lub gdy np. lubisz spać z głową opartą na ramieniu.
          • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 29.07.04, 08:14
            Dr Jekyll napisał(a):

> maszar ma rację.
            > Odczuwasz dolegliwości dokładnie w obszarze unerwionym czuciowo przez nerw
            > łokciowy. Dolegliwość może być spowodowana zarówno uciskiem na nerw w okolicy
            > łokcia, ale także częstą niewygodną pozycją zgiętego w łokciu przedramienia.
            > Zmień pozycję ręki gdy dużo czasu spędzasz przy jakiejś czynności np. przy
            > pisaniu na klawiaturze lub gdy np. lubisz spać z głową opartą na ramieniu.

Mylisz sie!

takie bzdury od lat wmawiaja bandyci z USA!

Jest to objaw zatrucia ciezkimi metalami PLOMBY w ZABKACH z RTECIA!

Nic w tym dziwnego!

Klawiatura nic z tym nie ma do rzeczy!
            • Gość portalu: ;-)))) napisał(a):

> Mylisz sie!
              >
              > takie bzdury od lat wmawiaja bandyci z USA!
              >
              > Jest to objaw zatrucia ciezkimi metalami PLOMBY w ZABKACH z RTECIA!
              >
              > Nic w tym dziwnego!
              >
              > Klawiatura nic z tym nie ma do rzeczy!

Szczerze podziwiam intelekt rtęci, która dale objawy konkretnie z obszaru
              unerwienia pojedynczego nerwu. Skąd skubana zna się tak dobrze na anatomii?
    • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 29.07.04, 08:10
      agatka1234 napisała:

> Mam problem z lewa reka. Już od jakichs 3 tygodni mam cały czas dziwnie
      > zdrętwiały mały paleć i o dzowo pół drugiego (tego na obraczke ;)) wybieram
      > sie do lekarza ale jakos nie mam czasu...jezeli ktoś mógłby wskazac tego
      > przyczyny byłabym wdzięczna

Jezeli masz zatrucie ciezkimi metalami to to jest normalne (perypherial
      neuropathy)!

poczytaj sobie:

hometown.aol.com/andycutler
      cfspages.com
      www.melisa.org
      toxicteeth.org
      amalgam.org
    • Ja miałem takie zdarzenie że robiłem remont i ręce miałem cały czas uniesione
      do góry, w ciągu dnia jak pracowałem to czułem tylko ociężałe ręce,a w nocy
      zaczynały się przeboje z bólem całych rąk, jedyne wyjście żeby przespac całą
      noc to w tym przypadku spanie na fotelu z rękoma opuszczonymi z boku, ale to
      chyba nie na ten temat sie rozpisałem

Drętwienie rąk też mi się zdarza aż do tego stopnia że palce robia się białe i
      zimne, to chyba krew nie dopływa, drętwieje częsciej lewej ręki póltora palca
      niz prawej. I działo się to zazwyczaj z rana jak jechałem do pracy samochodem,
      ale dzieje sie również przy wielu innych sytuacjach np.:
      jazda rowerem, trzymanie kierownicy w tej samej pozycji, muszę często zmieniac
      i rozruszać ręce;
      trzymanie w dłuzszej chwili róznych małych rzeczy: nóz widelec łyzka, śrubokręt
      i inne duperele.
      Ale ostatnio w pracy, mam pracę przy komputerze, zacząłem sie przeciągać na
      fotelu, rozciągając kręgosłup (tu: dobry pomysł z tym wiszeniem na drążku,
      rozciągając kręgosłup). Kładąc się spac myślałem o porannym bólu który mnie
      spotka. Jakże byłem zadowolony kiedy tego bólu nie było, dłonie jak nowe,
      żadnej ociężałości, żadnego zdrętwienia, wybladniecia :). Wtedy jeszcze nie
      wiedziałem co było przyczyną, ale gdy zdałem sobie sprawę że może to
      rozciąganie kręgosłupa jest tego przyczyną zrobiłem dłuższy test. kiedy się
      nie przeciągałem było jak dawniej, kiedy się przeciągałem ból i drętwienie
      przechodziło.
      polecam sprawdzić, przeciez to nic nie kosztuje a można sobie pomóc
      pozdrawiam, po za tym zapraszam na strony:
      nszall.zary.com.pl
      zary.zagan.org
    • Gość: kohol IP: *.crowley.pl 02.08.04, 12:03
      Mam to samo. To jest ucisk na nerw łokciowy - żadne tam niedobory magnezu czy
      nieodpowiednie podparcie, a już na pewno nie plomby. Najpierw myślałam, ze to
      niedokrwienie, ale dłoń jest ciepła, sprawna iwrażliwa na dotyk i ból; gdyby
      nie to mrowienie - byłoby super.
      Tutaj masz link - opis zabiegu likwidującego ucisk:
      www.galen.pl/ortopedia/ucisk_nerwu.htm
      Można z tym w zasadzie żyć, ale długo nieleczone może prowadzić do osłabnięcia
      i zaniku mięśni.
      Tutaj też masz fragmenty dyskusji na ten temat:
      www.sfd.pl/temat108992/
      www.medycyna-manualna.med.pl/cgi/wwwboard/messages/364.html
      • Gość: aga IP: *.man.bydgoszcz.pl 02.08.04, 20:06
        NAWET NIE WIECIE JAK MI POMOGLISCIE TYM WATKIEM

takie objawy ( dretwienie, mrowienie) malego palca lewej reki i rwanie lewego
        ramienia miewam od pewnego czasu

nie codziennie, ale raz na kilka dni

czasami tez dochodzi do tego taki dziwny bol w udzie z tylu

i wiecie co...
        prawie wpedzilam sie w nerwice
        bo myslalam ze to poczatek zawalu, albo jakies problemy z sercem

lekarka w rejonowej powiedziala ze to nerwica lekowa i nicmi nei jest ze sobie
        to wymyslam

tylko nie zapytala jaka mam prace

a dzis boli mnie strasznie, bo...by;lam 1szy dzien w pracy po urlopie i
        spedzilam go przy niewygodnym (nowym brrr) biurku i przy komputerze

wiem moze to brzmi infantylnie, ale wierzcie mi...uspokoilam sie troche

jeszcze raz dziekuje

aga
        • Pozostaje tylko dopasować odpowiednią pozycję do pracy przy biurku (warto się z
          tym pomęczyć) i bóle powinny się zmniejszyć.
          Proszę tylko - nie wyrywaj sobie zębów z plombami amalgamatowymi (jeśli takowe
          posiadasz) - to naprawdę nie pomoże;
          • Gość: ;-)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 02.08.04, 21:49
            maszar napisał:

> Pozostaje tylko dopasować odpowiednią pozycję do pracy przy biurku (warto się
            > z tym pomęczyć) i bóle powinny się zmniejszyć.
            > Proszę tylko - nie wyrywaj sobie zębów z plombami amalgamatowymi (jeśli
            > takowe posiadasz) - to naprawdę nie pomoże;

Maszar przestan glupoty klepac!
            Twoja glupota nie powinna wplywac na innych.

Jak nie rozumiesz co naprawde powoduje powazne zatrucie rtecia to wracaj
            do swojej dziury za nim ciebie kot zlapie.

To skrajna glupota powoduje ze ludzie klapia jezykiem zamiast sie opierac
            na prawdziwej nauce.

Glupote mozna tylko leczyc wiedza.

Neurophysiological Effects of Flickering Light in Patients with
            Perceived Electrical Hypersensitivity.

JOEM 39:1 (January 1997), pp 15-22

Monica Sanstrm, Bsc, Eugene Lyskov MD PhD, Andr Berglund,
            Sviatoslav Medvedev MD PhD, Kjell Hansson Mild PhD,

An increasing number of people (in Sweden) are claiming that they are
            hypersensitive to electricity.

These patients suffer from skin as well as neurological symptoms when they are
            near computer monitors, fluorescent tubes, or other electrical appliances.
            Provocation studies with electromagnetic fields emitted from these appliances
            have, with only one exception, all been negative, indicating that there are
            other factors in the office environment that can effect the autonomic and/or
            central nervous system, resulting in the symptoms reported. Flickering light is
            one such factor and was therefore chosen as the exposure parameter in this
            study.
            Ten patients complaining of electrical hypersensitivity and the same number of
            healthy voluntary control subjects were exposed to amplitude-modulated light.
            The sensitivity of the brain to this type of visual stimulation was tested by
            means of objective electrophysiological methods such as electroetinography and
            visual evoked potential. A higher amplitude of brain cortical responses at all
            frequencies of stimulation was found when comparing patients with the control
            subjects, whereas no differences in retinal responses were revealed.

Correspondence:
            Kjell Hansson Mild, PhD
            National Institute
            Box 7654, S-907
            13 Ume, Sweden

To sa wlasnie objawy wstepne zatrucia rtecia.

Czasami niewiedza jest bardziej grozna niz zapobieganie prawdziwym powodom
            ktore doprowadzaja do calkowitej niesprawnosci fizycznej.

Zapobiegac a nie czekac i potem sie meczyc w bolu.

Jedyna choroba odziedziczana jest wlasnie glupota.
            \Jaki ojciec taki syn, jaka matyka taka corka, jaki maszar takie potomstwo.

• Gość: agatka1234 IP: *.devs.futuro.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 19:15
      A wiecie co własnie odkryłąm...biore tabletki hormonalne Microgynon i na ulotce
      pisze że moga występowac dretwienia i niedowłąd kończyn....czy któras jeszcze
      bierze tabletki i ma takie problemy??????????????????
      • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.04, 11:50
        nie ja nie biore tabletek, ale
        dzisiaj to mi juz nie tylko palce u dloni nawalaja ale tez bark caly
        i pod lopatka

takie rwanie jakgdyby

poza tym udo lewe mnie boli i bol ciagnie az do kolana

no ale siedze przy kompie
        wiec mam nadzieje?????? ze to od tego a nie jakies inne sprawy sercowe

do lekarza nie pojde narazie bo napewno skieruje na RTG a wiecie jakie to
        swinstwo szkodliwe

• Gość: agatka1234 IP: *.devs.futuro.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.04, 18:41
          NTez mnie dziś boli cała ręka i ramie i biodro u nogi ale to jakby bóle
          staswów...kurcze ja mam dopiero 24 lata a czyje się jak staruszka :(
          • agatko1234!!
            spiesze cie pocieszyc (to ja aga)
            mnie dzisiaj strasznie bolalo do tego doszla jeszcze szyja i kark tak strasznie
            ciagnal az na tyl glowy
            bol byl taki mocny, ze wyladowalam oczywiscie na wlasne zuyczenie na neurologii
            w szpitalu
            pomine 4godzinny!!! fakt oczekiwania w izbie przyjec

lekarz mnie zbadal, popukal mlotkiem
            i....potwierdzily sie przypuszczenia co do zmiany stanowiska pracy (biurko,
            komp, klawiatura)
            no i zbyt dlugie siedzenie przy kompie ogolnie zbyt dlugie siedzenie...

zapisal mi ostry lek p/bol ( nie mozna jezdzic autem) nie wykupie!!!
            i ewentualny RTG kregoslupa i KT glowy- ale to tylko wtedy gdy bole sie nasila

tak wiec...niestety od kompa trzeba odchodzic na krotki spacerek co 1,5-2
            godziny pracy

powiem ci w sekrecie, ze ja teraz siedze przy kompie w domu (cholernie
            niewygodnie usytuowanym) od godziny i czuje jak mnie sie bol nasila

aaa lekarz powiedzial ze dobrze jest w nocy nagrzewac bolace miejsca ale nie
            poduszka elektryczna a termoforem albo poprostu butelka z goraca woda

ja termofor sobie kloade na brzuch jak sie za mocno obeżrę...ale to juz inna
            bajka:)))

pozdrawiam i zyccze DOBREGO samopoczucia
            aga
      • Gość: ;-))))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.08.04, 04:15
        agatka1234 napisał(a):

> A wiecie co własnie odkryłąm...biore tabletki hormonalne Microgynon i na
        > ulotce pisze że moga występowac dretwienia i niedowłąd kończyn....czy któras
        > jeszcze bierze tabletki i ma takie problemy??????????????????

A po co bierzesz to swinstwo?
        Zapraszasz na ochotnika RAKA?
        Profiloaktyczne zazywanie hormonow to recepta na wiekszosc powaznych
        uposledzen fizycznych. Nie ma zadnego dowodu naukowego ze zazywanie
        hormonow ma jakie kolwiek wskazania zdrowotne!

Dretwienie ... jest objawem toksycznosci!
        • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.04, 11:14
          prosze o szersze wyjasnienie " dretwienie jest ...objawem toksyczności"

czy rwacy promieniujacy bol to wlasnie dretwienie??

jesli nie to czego objawem jest taki bol??

• Gość: ;=))))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.08.04, 14:31
            aga napisał(a):

> prosze o szersze wyjasnienie " dretwienie jest ...objawem toksyczności"

Uszkodzenie systemu nerwowego wiaze sie z uszkodzweniem neurotransmisji
            (inhibicja pseudocholisteranase).

> czy rwacy promieniujacy bol to wlasnie dretwienie??

Jest roznica miedzy dretwieniem a rwacym bolem.
            Dretwienie jest z regoly spowodowane brakiem doplywu krwi.
            Ciezkie metale powoduja kurczenie sie naczyn krwionisnych.

> jesli nie to czego objawem jest taki bol??

objawow moze byc wiele jak w kazdym przypadku, trzeba wiedziec JAK
            odizolowac przypadki na podstawie objawow.
            Bol czy rwacy bol oznacza prawdopodobienstwo uszkodzenie nerwu (np nacisk
            na nerve, czy demyleation). Puchniecie tkanki moze spowodowac nacisk na
            nerw.
            • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.04, 14:56
              dzieki <))))) ale jeszcze zapytam

Bol czy rwacy bol oznacza prawdopodobienstwo uszkodzenie nerwu (np nacisk
              > na nerve, czy demyleation)

jak powstaje takie uszkodzenie nerwu?

czy siedzac za biurkiem no powiedzmy w dosc niewygodnej pozycji mozna soie taki
              nerw uszkodzic???

czy moze to byc np od przeciagow?

slyszalam tez opinie ze jak boli kregoslup to od pasa w dol lub ku gorze
              promieniuje

u mnie jest tak, ze boli mnie i pod lopatka i bark i noga w lydce i czasem
              palec wskazujacy rwie

przed chwila mi powiedzieli w pracy ze to od siedzenia w przeciagu

pozdrawiam
              • Gość: ;-))))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 06.08.04, 00:45
                aga napisał(a):

> dzieki <))))) ale jeszcze zapytam

> Bol czy rwacy bol oznacza prawdopodobienstwo uszkodzenie nerwu (np nacisk
                > > na nerve, czy demyleation)
                > jak powstaje takie uszkodzenie nerwu?

Na skutek efectow toksycznych zaczyna przysychac i twardnac gel ktory
                otacza nerwy (myelin). Wiaze sie to ze zmiana metabolizmu mozgu i
                uszkodzenie na poziomie enzymatyczno hormonalnym (rozregolowane
                neurotransmitry na skutek ciezkich metali)!

"Irreversible cholinesterase inhibitor in vivo, leading to increased amounts of
                acetylcholine with effects on parasympathetic, sympathetic and CNS. Depending
                on complex, may mimic inorganic poisoning or possibly dysarthria, visual field
                deficits and encephalopathy."

> czy siedzac za biurkiem no powiedzmy w dosc niewygodnej pozycji mozna soie
                > taki nerw uszkodzic???

tymczasowo mozesz zablokowac doplyw krwi, ale to nie wiaze sie z
                uszkodzeniem nerwu!

> czy moze to byc np od przeciagow?

Przeciagi w pracy? Chyba ze pacujesz w tynelu wietrznym!
                NIE! bole palcow nie wiaza sie z przeciagiem.

> slyszalam tez opinie ze jak boli kregoslup to od pasa w dol lub ku gorze
                > promieniuje u mnie jest tak, ze boli mnie i pod lopatka i bark i noga w lydce

To wlasnie sa klasyczne objawy zatrucia rtecia czesto mylone jako
                FIBROMYALGIA i MYOFACIAL SYNDROME!

> i czasem palec wskazujacy rwie przed chwila mi powiedzieli w pracy ze to od
                > siedzenia w przeciagu

No tez masz EKSPERTOW!

> pozdrawiam

No to jak juz czujesz bol pod lopatka:

www.sover.net/~devstar/sheets.htm
                www.sover.net/~devstar/define.htm
                "Affinity for SH-groups and other compounds inhibiting wide variety of enzyme
                and transport mechanisms."

Zatrucie rtecia
                • Gość portalu: ;-))))) napisał(a):

1 - Na skutek efectow toksycznych zaczyna przysychac i twardnac gel ktory
                  otacza nerwy (myelin).

Mielina nie jest żelem;

2 - Wiaze sie to ze zmiana metabolizmu mozgu i uszkodzenie na poziomie
                  enzymatyczno hormonalnym (rozregolowane neurotransmitry na skutek ciezkich
                  metali)!

Kolejna bzdura - stan mieliny nie mażadnego wpływu na metabolizm mózgu; jedynie
                  na przewodnictwo nerwowe;
                  3. > > czy siedzac za biurkiem no powiedzmy w dosc niewygodnej pozycji mozna
                  taki nerw uszkodzic???
                  >
                  > tymczasowo mozesz zablokowac doplyw krwi, ale to nie wiaze sie z
                  > uszkodzeniem nerwu!

Następne kłamstwo - przewlekły ucins na nerw może spowodować przejściowe (lub
                  nieodwracalne) uszkodzenie nerwu - jak np. w wypadnięciu dysku, zespole cieśni
                  nadgarstka i innych chorobach;

Działalność tego nawiedzonego osobnika (a może po prostu komiwojażera
                  porcelanowych plomb) zazwyczaj jest zabawna, niekiedy jednak jego wypowiedzi w
                  formie pseudonaukowego bełkotu mogą naprawdę być groźne;
                  • Gość: Dr Jekyll IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.04, 23:48
                    maszar znowu ma rację.
                    W całej rozciągłości.
                    Dodam tylko, że efekty uboczne stosowanego leku dotyczyłyby raczej kilku nerwów
                    ( polineuropatia polekowa ), a nie jedynie nerwu łokciowego lewej ręki.
                    • Gość: ;=)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.08.04, 01:44
                      Dr Jekyll napisał(a):

> maszar znowu ma rację.

Nie wyglupiaj sie!

> W całej rozciągłości.

Nie wyglupiaj sie w całej rozciągłości

> Dodam tylko, że efekty uboczne stosowanego leku dotyczyłyby raczej kilku
                      > nerwów (polineuropatia polekowa ), a nie jedynie nerwu łokciowego lewej ręki.

A co to sa efekty uboczne leku?

To sa wlasnie efekty toksyczne! Polyneuropathy jest reakcja toksyczna
                      (neurotoksyczna!). Wiekszosc lekow ma uboczne dzialanie toksyczne!

Oczywiscie dotycza wszystkich center nerwow ale jeden osrodek moze byc
                      bardziej odczuwalny niz inne!

• Gość: ;=)))) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.08.04, 01:24
                    maszar napisał:

> Gość portalu: ;-))))) napisał(a):
                    >
                    > 1 - Na skutek efectow toksycznych zaczyna przysychac i twardnac gel ktory
                    > otacza nerwy (myelin).
                    >
                    > Mielina nie jest żelem;

"The axons of many neurons are encased in a fatty sheath called the myelin
                    sheath. It is the greatly expanded plasma membrane of an accessory cell called
                    the Schwann cell."

"Heavy metal poisoning may lead to demyelination. When an axon's myelin
                    degrades due to these diseases, conduction can be impaired or lost."

en.wikipedia.org/wiki/Myelin

www.ndif.org/Terms/myelin_sheath.html
                    brainpathology.upmc.edu/vol6/0603/63A4.HTM
                    www.neuro.wustl.edu/neuromuscular/lab/schcell.htm
                    Mielesz palancie! Nie nie jest, ale twoj mozg za to jest gel!

www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/002261.htm
                    > 2 - Wiaze sie to ze zmiana metabolizmu mozgu i uszkodzenie na poziomie
                    > enzymatyczno hormonalnym (rozregolowane neurotransmitry na skutek ciezkich
                    > metali)!

> Kolejna bzdura - stan mieliny nie mażadnego wpływu na metabolizm mózgu;
                    > jedynie na przewodnictwo nerwowe;

OCZYWISCIE ZE NIE MA! Mozg jest centrum kontroli hormonow i enzymow a
                    nie myelin! Ty ja kontrolujesz postami na internecie!
                    Nikt po za toba nie pisze ze myelin ma wplyw na metabolizm mózgu!
                    Mozg ma wplyw na metabolizm i konsystencje myelin!

Czy ty rozumiesz jakie BZDURY ty piszesz? Ty nietylko nie rozumiesz nie
                    tylko co czytasz a nawet co piszesz!

users.rcn.com/jkimball.ma.ultranet/BiologyPages/E/ExcitableCells.html
                    > 3. > > czy siedzac za biurkiem no powiedzmy w dosc niewygodnej pozycji
                    > mozna taki nerw uszkodzic???

> > tymczasowo mozesz zablokowac doplyw krwi, ale to nie wiaze sie z
                    > > uszkodzeniem nerwu!
                    >
                    > Następne kłamstwo - przewlekły ucins na nerw może spowodować przejściowe (lub
                    > nieodwracalne) uszkodzenie nerwu - jak np. w wypadnięciu dysku, zespole
                    > cieśni nadgarstka i innych chorobach;

Nikt nie pisal o PRZEWLEKLYM - definicja przewleklego KILKA GODZIN!
                    Mowa o chwilowym! Nie ma dyskow w nadgarstkach! ;-)))

> Działalność tego nawiedzonego osobnika (a może po prostu komiwojażera
                    > porcelanowych plomb) zazwyczaj jest zabawna, niekiedy jednak jego wypowiedzi
                    > w formie pseudonaukowego bełkotu mogą naprawdę być groźne;

Twoj pseudonaukowy bełkot jest grozniejszy dla ciebie niz innych -
                    naprawdę bardzo groźny! Idz do psychiatry!

Ciemnoty sie nie da leczyc!

To najglupszy post na internecie w tym stuleciu!
                    Czlowieku przestan sie wypowiadac o sprawach o ktorych nic nie wiesz!

www.bioprobe.com/ReadNews.asp?article=36
                    www.garynull.com/Documents/Dental/Amalgam/MercuryDental0902Pt3.htm
                    www.bioprobe.com/ReadNews.asp?article=75
                    www.mult-sclerosis.org/myelin.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.