Dodaj do ulubionych

lek Concor - pytanie - pomóżcie!

06.06.13, 23:00
Witam wszystkich!
Czy moze mi ktos powiedziec, czy lek Concor stosowany przy leczeniu cisnienia, pulsu itp
moze powodowac tycie?? Mam dosyc podwyzszony puls. Lekarz zasugerowal branie tego leku, ale ja boje sie bardzo, ze zmieni on moj metabolizm i ze przytyje.
Czy ktos ma jakiges doswiadczenia z tym lekiem?
Bede wdzieczna za kazda pomoc!
Obserwuj wątek
    • narfi Re: lek Concor - pytanie - pomóżcie! 08.06.13, 00:20
      www.ehealthme.com/ds/bisoprolol+fumarate/weight+gain+-+unintentional
      Z powyzszego artykulu wynika, ze nieco ponizej jeden procent osob (0.78%) bioracych ten lek zauwaza gwaltowny wzrost wagi. Masz pecha, ze jestes w tym jednym procencie.

Tu jeszcze link do forum z UK dla osob z Twoim problemem.
      www.patient.co.uk/forums/discuss/bisoprolol-buddies-24971
      Prawie kazdy na tym forum ma problem z tyciem, ale z drugiej strony gdyby nie mieli to by nie pisali.
    • easyblue nie powoduje 08.06.13, 13:28
      Nie wiem, dlaczego przyszło Ci coś takiego do glowy. To nie jest lek hormonalny.
      Biorę go od kilkunastu lat i jestem wręcz za chuda:)
      --
      Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
      Ryszard Kapuściński
      • kati.aa3 Re: nie powoduje 08.06.13, 22:30
        Easyblue,

dzieki za odpowiedz. Po prostu wyczytalam gdzis, ze ten lek po jakims czasie stosowania zmienia metabolizm a skutkiem tego jest tycie, czego bardzo bym nie chciala. Mam nadizzeje jendak, ze bedzie tak jak w Twoim przypadku. Pozdrawiam
    • sp9tcu Re: lek Concor - pytanie - pomóżcie! 08.06.13, 15:24
      Działanie niepożądane: Bisoprolol jest zwykle dobrze tolerowany. Bradykardia, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, pojawienie się lub nasilenie już istniejących zaburzeń krążenia obwodowego (skrócenie dystansu chromania przestankowego), nasilenie dolegliwości związanych z zespołem Raynauda, hipotonia, nasilenie objawów zastoinowej niewydolności serca, ból w klatce piersiowej. Zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie, zaburzenia snu, depresja. Nasilenie objawów bronchospastycznych u chorych na POChP lub astmę oskrzelową. Zaburzenia czucia, uczucie zimna w kończynach. Biegunka, nudności, wymioty. Ból mięśni i stawów. Osutka, świąd, nagłe zaczerwienienie twarzy, utrata włosów. Pojawienie się łuszczycy lub nasilenie jej objawów. Zaburzenia potencji. Zmiany wydzielania łez, sporadycznie zapalenie spojówek. Zwiększenie stężenia triglicerydów w surowicy, bardzo rzadko zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Zwiększenie miana przeciwciał przeciwjądrowych (ANA), bardzo rzadko zespół toczniopodobny; objawy te ustępują po zaprzestaniu leczenia. Lek może maskować objawy hipoglikemii. β-adrenolityki mogą maskować objawy nadczynności tarczycy. W przypadku przedawkowania β-adrenolityków może dojść do bradykardii, niedociśnienia, bloku AV, niewydolności serca, skurczu oskrzeli i hipoglikemii. Należy zastosować leczenie objawowe; bisoprolol nie jest usuwany podczas hemodializy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka