Nadkrzepliwość krwi Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy te wyniki świadczą o nadkrzepliwości krwi?

czas kaolinowo-kefalinowy APTT 25,4 sek
    PT ( czas protrombinowy):
    Wskażnik protrombinowy 101,8%
    INR 0,98
    czas protrombinowy 16,5 sek

Dodam że odczuwam ostatnio drętwienie palców u rąk .
    • Gość: afera IP: *.bait.pl / *.bait.pl 29.07.04, 15:56
      nic z tego:) te czasy krzepniecia sa prawidlowe...
      nadkrzepliwosc krwi daje takie powiklania jak zakrzepice(atakuje konczyny
      dolne), zator pluc, zawal serca (jesli skrzep pojdzie do serca).
      Nie jestem lekarzem, ale nadkrzepliwosc krwi mi towarzyszy dosyc uparcie...
      Indeks APTT mam powyzej 50, a mialam blisko 100.Twoje wyniki sa jak najbardziej
      w normie..
      dretwienie palcow u rak moze byc spowodowane zlym krazeniem.
    • Gość: Arjel IP: *.ztpnet.pl 29.07.04, 20:19
      Nadkrzepliwość to za szybko krzepnąca krew jeśli dobrze rozumiem. A więc jeśli
      APTT wynosi 25,4 sek to znaczy że krzepnie szybciej niż norma.Więc jak to się
      ma do wyników Twoich 50 lub 100??? Możesz mi to wytłumaczyć,bo już się gubię.
      • Gość: afera IP: *.bait.pl / *.bait.pl 29.07.04, 21:37
        buuuu...pewnikiem indeks APTT moze sie roznie przy roznych schorzeniach
        zachowywac..miales normy przy badaniach? bo jest tak, ze normy sa adekwatne do
        danego laboratorium i powinny byc przy wynikach.O ile dobrze pamietam powinno
        byc miezy 26 a 36 sekund..U mnie przy duzej nadkrzepliwosci (duza zakrzepica i
        zator pluc) APTT bez lekow bylo jakies 39.Zupelnie zapomnialam, ze przy braniu
        lekow przeciwzakrzepowych APTT sie wydluza.Juz tak przywyklam do ich brania, ze
        mi to z mojego pustego lba wylecialo...Wiec i stad moje duze APTT.
        Ale wynik 25,4 wydaje mi sie znosny.
    • Gość: afera IP: *.bait.pl / *.bait.pl 29.07.04, 21:46
      jeszcze co do wskaznika protrombinowego.norma jest przyjeta miedzy 70% a 130%,
      wiec Twoje 101,8 jest ok.INR jest przeliczeniem tego %-wego wskaznika na
      liczbe.U zdrowego czlowieka nie bioracego lekow przeciwzakrzepowych jego
      wartosc powinna byc kolo 1.Ja przy swoich lekach musze miec INR bliskie 3.Jesli
      mi spada musze wziac wieksza dawke leku, bo nie mam zabezpieczenia przed
      wykrzepianiem.
      Dzisiaj np INR mialam powyzej 5, co oznacza tyle, ze w razie skaleczenia
      moglabym dostac mega krwotoku...musze zmniejszyc dawke mojego rozrzedzacza krwi.
      A tak wogole to to wszystko jest cholernie dziwne...bo gdybym lekow nie brala,
      to mialabym INR na poziomie zdrowego czlowieka, co wcale nie oznacza, ze jestem
      zdrowa..To tylko znak dla lekarza, ze leki przecizakrzepowe nie dzialaja:(

hehe...:) rozumiesz cos z tego???
      pozdrawiam
      • Gość: Gienio IP: *.slp.vectranet.pl / *.slp.vectranet.pl 21.08.04, 16:20
        Musisz dokładnie dowiedzieć się jaka jest u Ciebie przyczyna nadkrzepliwości.
        Samo badanie INR, powie nam tylko czy nasza krew krzepnie w granicach normy
        zdrowego człowieka. Ja mam nadkrzepliwość na tle genetycznym, typ Leiden. Zanim
        do tego doszedłem miałem wiele badań, które nadkrzepliwość wykluczały. Dopiero
        po badaniach genetycznych w Instytucie Hematologii w Warszawie okazało się co
        mi dolega. Miałem przed diagnozą dwo zakrzepy w nodze i mniejsze incydenty w
        ciągu ostatnich 6 lat. Z mojej praktyki wiem, że należy nawet co 2 tygodnie
        badać wskaźnik krzepnięcia i dobierać zawsze taką dawkę antykolagulantu, która
        utrzymuje nasz INR w granicach 2,5 - 3. Pozdrawiam .
        Eugeniusz
        (gieniomar@interia.pl)
    • Gość: Arjel IP: *.ztpnet.pl 30.07.04, 10:53
      Podtrzymuję

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.