Dodaj do ulubionych

jakie konsekwencje bedzie miala przewl. temp 37,4

06.07.13, 15:00
jakie konsekwencje bedzie mial przewlekły stan podgoraczkowy o nieznanej przyczynie trwajacy np od 10 lat , sama temperatura 37,4 codzienie ,jakie konsekwencje bedzie miala na organizm i psychike?
Obserwuj wątek
    • rotkaeppchen1 Re: jakie konsekwencje bedzie miala przewl. temp 06.07.13, 17:00
      37,4 to jeszcze nie jest goraczka, raczej stan podgoraczkowy. Moze warto zastanowic sie raczej, konsekwencja czego jest podwyzszona temperatura? Moze to nadczynnosc tarczycy albo co innego... Czy to jest pytanie hipotetyczne? Bo gdybym ja miala podwyzszona temperature bez powodu dluzej niz pare tygodni, poradzilabym sie lekarza.
      --
      Byloby fajnie, jakby wypalilo:
      forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,36,129040872,129040872,Metabolic_balance.html
      forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html
      • szklanapulapka2 Re: jakie konsekwencje bedzie miala przewl. temp 06.07.13, 17:59
        Ja temperaturę 37,4 mam stałą, normalną. taki mój "urok" :). W dzieciństwie przeszłam wszelkie możliwe badania, rodzice od zmysłów odchodzili. Tak po prostu miałam.
        Nie wywarło to istotnego wpływu na moje życie i zdrowie. Dziś mam 39 lat i jedyną przewlekłą chrobą jaka mnie nawiedziła jest nadciśnienie - ale tez "napadowe", "okresowe". Uwidoczniło się w drugiej ciaży 5 lat temu no i tak sobie jest. Oczywiście biorę leki i czuje się dobrze.
        Nie choruję więcej nioż inni, moje dzieci sa zdrowe, mają normalną temperaturę 36,6.
        Ja natomiast przy temperaturze 36,6 czuję się osłabiona, nie mam siły z łóżka wstać. Może są osoby, u których temperatura ponad 37 st jest normą?... ;)
        • easyblue Re: jakie konsekwencje bedzie miala przewl. temp 06.07.13, 20:24
          Dla mnie 10 lat temu 37 to była wysoka gorączka;) Potem posypało mi się zdrowie (po ciąży, a jakże) i od tamtego czasu temperaturę mam normalną, 36 z kawalkiem.
          --
          Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
          Ryszard Kapuściński
          • rotkaeppchen1 Re: jakie konsekwencje bedzie miala przewl. temp 06.07.13, 21:07
            Ja bedac w niezdiagnozowanej niedoczynnosci tarczycy mialam temperature ponizej 36 stopni a jak chorowalam, to bezobjawowo, organizm nie walczyl z wirusem: ani kataru, ani kaszlu ani goraczki, nic - lezalam tylko oslabiona przez 3 tygodnie.
            Kiedy wyszlam z niedoczynnosci (suplementacja hormonu) moj pierwszy stan podgoraczkowy towarzyszacy przeziebieniu przywitalam z ogroma radoscia i entuzjazmem! Nawet nie musialam niczego lykac, po dwoch dniach w lozku bylam zdrowa :-)
            --
            Byloby fajnie, jakby wypalilo:
            forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
            forum.gazeta.pl/forum/w,36,129040872,129040872,Metabolic_balance.html
            forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka