Zapchane ucho Dodaj do ulubionych

• 15.09.13, 11:20
    Witam.
    A więc, mój problem jest następujący. Od dłuższego czasu [no z pół roku to już pewnie będzie], co jakiś czas zapycha mi się ucho. No nie wiem, czy mi się zapycha dosłownie, ale takowe uczucie występuje. Kilka dni temu byłem u laryngologa, który sprawdził uszy, po czym stwierdził, że są czyste. A mimo to, dziś znów dostałem takiego uczucia. Nie wiem, w czym leży problem. ;f
    • 16.09.13, 13:27
      Problem może leżeć w zatokach. Lekarz na prawdę nie zlecił dodatkowych badań? Jeśli nie, to znajdź innego laryngologa i poproś i skierowanie na prześwietlenie zatok.
      • 16.09.13, 14:46
        Powiedział, abym w razie ponownych problemów przyszedł ponownie. Na razie chciałbym jeszcze sprawdzić to, czasem "od tak" po prostu takie uczucie następuje, nie wiem, zmiana ciśnienia czy coś ten teges, więc kto wie, po jednorazowej akcji jeszcze do niego nie wrócę, co innego, jakby w przeciągu następnego tygodnia powtórzyłoby się ze 2-3 razy co najmniej, to pomyślę nad tym.
        A co mają wspólnego zatoki z tym? Cóż, w dziedzinie biologii/anatomii/medycyny zbyt dobry nie jestem, dlatego troszkę nie rozumiem.
        • 16.09.13, 17:50
          Przewlekły stan zapalny zatok może powodować efekt "zatkanego ucha". Nie masz jakiegoś uczulenia, nie cierpisz na chroniczne katary, bóle głowy?
          Dobrym sposobem na sprawdzenie co mają wspólnego zatoki z uchem jest szczelne zatkanie sobie palcami nosa (obu dziurek) i silne wydmuchnięcie przez taki nos powietrza przy zamkniętych ustach. Powtarzając to ćwiczenie 20 razy można udrożnić sobie ucho.
          • 16.09.13, 22:09
            Uczulenia nie mam, katary jedynie przy grypach i innych choróbskach, a bóle głowy... raczej nie za często, a jak już, to głównie latem, ciśnienie, te sprawy.
            Hmm, często coś takiego robiłem, gdy miałem zapchane ucho. Wtedy czułem, jakbym miał coś w uchu i to by się zbliżało do wyjścia, natomiast gdy próbuje nabrać powietrza przez zatkanego nosa, to czuję, jakby to szło do tyłu. Znaczy, takie uczucie jest mniej więcej, bo w uchu nic nie mam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.