Dodaj do ulubionych

KOLANA.. POMOCY!

17.10.13, 20:15
Bolą mnie kolana od paru miesięcy..
Jestem nastolatką, więc dziwiły mnie te bóle.
Najbardziej bóle piętrzą się gdy wchodze po schodach, schylam się, siedze po turecku,biegam, chodzę intensywnie (że szybko albo wolno i przez długi czas). od tygodnia bolą mnie nawet jak chodzę.
Gdy mnie bolą kolana to jakby mnie ktoś czymś kuł od środka, potem jakby miażdżył mi wszystko w tym obrębie a niekiedy boli mnie całe i to boli jakby mi drętwiały.
Ortopeda zaczął mi wykręcać we wszystkie strony nogę i naciskał na kolana i mnie nic nie bolało.. i w końcu sama nie wiem co mi dolega.. Dostałam tabletki nazywają się Flexove i mi nic nie pomagają.. jest coraz gorzej.
Czy można określić co mi dolega i z jakiego powodu? i co powinnam dalej robić? Bo mój ortopeda za dużo nie mówił na ten temat.
Obserwuj wątek
    • dorotakatarzyna RE 18.10.13, 13:17
      A morfologię robiłaś?
      Pewną nastolatkę rok temu zaczęły bardzo boleć nadgarstki. W sierpniu był jej pogrzeb. Ból był pierwszym objawem białaczki.
      • narfi Re: RE 18.10.13, 14:17
        ...i jakie jest statystyczne prawdopodobienstwo, ze bol nadgarstkow moze byc pierwszym i jedynym symptomem bialaczki? 1 : 10mln ? 1 : 100 mln ?
        Jezeli masz jakies wiarygodne linki, to bede dozgonnie wdzieczny :)
        • dorotakatarzyna Re: RE 21.10.13, 18:31
          A jakie znaczenie ma prawdopodobieństwo? Znaczenie ma to, że ból w stawach może być objawem poważnej choroby i trzeba zrobić badania.
          • narfi Re: RE 22.10.13, 07:07
            To znaczy, ze przy kaszlu nalezy robic badania na co najmniej 300 chorob, ktore moga go powodowac, od zaziebienia do raka pluc, a przy pobolewaniu brzucha na nastepne 1000, od niestrawnosci do tetniaka aorty ?
            Robi sie badania wlasnie wedlug statystycznej czestotliwosci wystepowania danej patologii.
            Nawet w najbogatszych krajach swiata nikogo nie stac na przeprowadzanie wszystkich mozliwych procedur diagnostycznych.
            • aqua48 Re: RE 22.10.13, 10:50
              narfi napisał:

> To znaczy, ze przy kaszlu nalezy robic badania na co najmniej 300 chorob, ktore
              > moga go powodowac, od zaziebienia do raka pluc, a przy pobolewaniu brzucha na
              > nastepne 1000, od niestrawnosci do tetniaka aorty ?
              > Robi sie badania wlasnie wedlug statystycznej czestotliwosci wystepowania danej
              > patologii.

Przy utrzymywaniu się objawów przez PARĘ MIESIĘCY należałoby jednak zrobić odpowiednie badania. Odpowiednia wczesna diagnoza oszczędza ogromnych wydatków leczenia zaniechań lekarskich.
              Moja Mama była właśnie tak leczona - na kaszel, dopóki ktoś mądry nie zlecił wykonania podstawowych badań, po których okazało się, że to niestety rak...
            • dorotakatarzyna Re: RE 22.10.13, 11:20
              To żeby zrobić prostą morfologię trzeba być bogatym? Nie wiedziałam :P
              Morfologia jest podstawowym badaniem, które zleca lekarz rodzinny przy każdym problemie trudnym do oceny na pierwszy rzut oka. A mówi bardzo wiele.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka