IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.03.02, 22:29
Witam.
Mój 82-letni dziadek po powrocie ze szpitala bierze następujące lekarstwa:
digoxin (od serca), spironol (na nadciśnienie), Acard, Theophyllinum 300,
Captopril i furosemidum. Lekarstwa te (któreś z nich) mają ściągać wodę z
brzucha. Problem w tym, że on się źle czuje po tych lekach - nudności, wymioty,
wydaje się, że po digoxinie - mam pytanie - czy on nie reaguje z pozostałymi
lekarstwami?
Edytor zaawansowany
  • roseanne 28.03.02, 23:22
    odwadniajacy jest FUROSEMIDum
    DOGOXIN - jest lekiem nasercowym, wzmacnia sile skurczu serca.
    najlepiej , jak masz watpliwosci dotyczace polaczen lekow porozmawiaj w
    prowadzacym lekarzem
  • justy1 29.03.02, 01:57
    Furosemid i Spironol działają moczopędnie(skutek: obniżenie ciśnienia krwi).
    Thepohyllinum, Digoxin i Furosemid wśród znanych działań nieporządanych mają
    także wymienione przez Ciebie nudności i wymioty.
    U osób w tym wieku często dochodzi do trudnych do przewidzenia interakcji
    między lekami, byuć może złe samopoczucie, to wynik jednej z nich. Koniecznie
    należy się skonsultować z lekarzem. Może dobierze inny zestaw leków.
  • Gość: Gabrysia IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 31.03.02, 15:38
    No tak, problem z tym, że On jest u nas, a swoją przychodnię ma w innej
    miejscowości - a on ledwo zbiera siły na spacer po domu. Są też lekarze za
    pieniądze.. Wydaje mi się, że on co zje, to zwraca, tak jakby mu coś nie
    trawiło - może to coś w jelitach, do tego te wody...czy nie takie są objawy
    jakiegoś rosnącego guza w jelitach?
  • roseanne 01.04.02, 00:01
    Wiesz co, na twoim miejscu, bo widze, ze Ci zalezy wzielabym Dziadka do
    lekarza "za pieniadze". Tak poza tym, przeciez mozna zadzwonic do temtego
    prowadzacego.
    Co do rosniecia czegokolwiek raczej bez badan sie nie da stwierdzic
  • Gość: Gabrysia IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.04.02, 23:18
    Trochę szkoda, że wszystkich potrzebnych badań nie można zrobić w domu - a czy
    przepisane tabletki są złe- trochę trudno stwierdzić, bo on je je raniutko na
    czczo, i one zamiast reagować na organizm, to pewnie reagują ze sobą - nawet
    gdyby to była przyczyna tego nieprzyjmowania pokarmu przez organizm, to i tak nie
    można mu zabrać tych tabletek, albo przekonać go, by ich nie jadł- szczególnie na
    czczo. Źle się czuje, a one są dla niego wszystkim.
    Myślimy nad jakimiś ziołami przeczyszczającymi, lub regulującymi trawienie - ale
    on nie chce słuchać- twierdzi, że w szpitalu mu robili lewatywę i teraz by chciał
    ją znowu.
    Jak trudno czasem przekonać ludzi.
  • Gość: OlaB. IP: *.corp.redshift.com 07.04.02, 12:18

    Zestaw lekarst jakie bierze Twoj dziadek jest bardzo niebezpieczny jezeli sa
    przyjmowane bez okresowych badac krwi, cisnienia i pulsu.
    Przede wszystkim Furosamide ( u nas Lasix) wyplukuje Potas z organizmu i niski
    poziom tegoz moze spowodowac niebezpieczna arytmie serca wlacznie ze smiercia.
    Powinien brac tabletki KCL z Furosamide. Digoxin nie powinien byc brany jak puls
    jest nizszy od 50-60/min. Furosamide razem ze Spironol i z Acard ( tylko sie
    domyslam ze to na arytmie, inne nazwy w USA)+ capropril ( silnie obniza
    cisnienie) moga wykonczyc najzdrowszego czlowieka.
    Oczywiscie nie znam diagnozy. Jezeli ma bardzo wysokie cisnienie, problem z
    nerkami, niewydolnosc serca to kazde z tych lekarstw jest wskazane ale , raz
    jeszcze , przy kontroli cisnienia, pulsu, K i Na we krwi i napewno nie brane
    razem.

  • Gość: Artur IP: *.sasknet.sk.ca 07.04.02, 18:29
    Najbardziej podejrzana jest wg mnie Teophilina. Ale,chyba nie mozna jej tak
    normalnie odstawic bo ona ma co tam chyba dla dziadka robic - poprawiac
    oddychanie?
  • Gość: conka IP: *.szpitaljp2.krakow.pl 20.04.02, 17:06
    Gość portalu: Gabrysia napisał(a):

    > Witam.
    > Mój 82-letni dziadek po powrocie ze szpitala bierze następujące lekarstwa:
    > digoxin (od serca), spironol (na nadciśnienie), Acard, Theophyllinum 300,
    > Captopril i furosemidum. Lekarstwa te (któreś z nich) mają ściągać wodę z
    > brzucha. Problem w tym, że on się źle czuje po tych lekach - nudności, wymioty,
    >
    > wydaje się, że po digoxinie - mam pytanie - czy on nie reaguje z pozostałymi
    > lekarstwami?

    Witam !Zestaw leków Twojego dziadka jest typowym zestawem leczenia niewydolności
    krążenia ( digoxin i furosemid , czyli glikozyd naparstnicy + diuretyk ),
    nadciśnienie ( spironol - diuretyk " oszczedzający potas ", captopril - inhibitor
    konwertazy angiotensyny), Acard , czyli aspiryna oraz lek na przewlekłą zaporową
    chorobę płuc - czyli Theophylina).
    Co do interakcji, glikozydy naparstnicy moga powodować nudności , wymioty ,
    bradyarytmie ( i widzenie na żółto), istnieje mozliwość skontrolowania ich
    poziomu we krwi, (dlatego często dawkuje się je z przerwa sobotnio-niedzielną)
    :woda w brzuchu" czyli wodobrzusze moze być objawem niewydolnego serca, ale też
    szeregu chorób ( z choroba nowotworową włącznie)
    Moja nieśmiała propozycja - skontaktuj się z żywym doktorem , nie tylko z
    wirtualnym
    Pozdrawiam
    Conka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka