Dodaj do ulubionych

przemieszczający się ból stawów i mięśni

28.01.14, 19:55
Szukam informacji, czego objawem może być ból mięśni/ stawów - ból pojawił się nagle - najpierw szyja, następnego dnia rano nadgarstek i kostka, potem ból przemieszczał się na inne stawy - oba nadgarstki, cała ręka z łokciem, potem bark... i tak od kilku dni. Ból nie jest może jakiś duży ale utrudnia funkcjonowanie zwłaszcza jak dotyczy kilku stawów w tym samym czasie, a do tego bóle w innych miejscach (biodra, kolana). Do tego żadnej gorączki i poza wysypką na całym ciele, która pojawiła się dwa dni wcześniej (być może przypadkowa alergia pokarmowa) i przeszła po dawca wapna po kilku dniach, ból mięśni pozostał.

Co to może być ? Nie było w tym czasie żadnej gorączki, nigdy nie ugryzł mnie kleszcz (gdzieś czytałam, że może to być symptom boreliozy), żadnych innych dziwnych objawów. Jakie badania zrobić, do którego lekarza się udać ? Czy jeśli ból przejdzie po tygodniu (dziś jakby słabszy) to dalej szukać przyczyny czy uznać to za dziwną, jednorazową reakcję organizmu.
Obserwuj wątek
    • starajacasie82 Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 30.01.14, 13:50
      Tak jakbym czytała o sobie, większość opisanych objawów ja też mam od jakiegoś czasu i też zaczynam się tym martwić. Jeszcze nigdzie z tym nie byłam, bo początkowo myślałam że to jakieś nerwobóle, ale zażywam coś na nerwy a tu nie przechodzi. Nie mam żadnej wysypki, tylko takie właśnie wędrujące pobolewania w różnych miejscach rąk i nóg oraz dodatkowo problem z oddychaniem. Nie mogę odetchnąć pełna piersią, tak jakby mi ktoś stał "na klacie", nie jest to cały czas ale kilkakrotnie w ciągu dnia mam takie jakby ataki. Chyba się wybiorę w przyszłym tygodniu do lekarza, ale chętnie poczytam gdyby Pan się cokolwiek dowiedział.
      Pozdrawiam
      • agertruziak321 Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 29.04.14, 22:03
        U mnie też wystąpiły podobne objawy, wiem na temat tej choroby tyle że: moja córka miała nieswędzącą wysypkę na całym ciele, byliśmy u lekarza i okazało się, że to wirus podobny do wirusa odry ale nie dokładnie ten, który wywołuje odrę... zabrzmiało groźnie ale dziecku szybko wysypka ustąpiła i było po sprawie. Natomiast u mnie po 9 dniach pojawiło się to samo i nie było już tak łatwo, miałam wysypkę, obrzęk stóp i dłoni, drętwienie w nocy, uczucie ciepła w kończynach i przemieszczający się ból stawów i mięśni każdego dnia z jednego miejsca w drugie. Po ok 2 dniach wysypka ustąpiła a ból i obrzęk ustąpił po ok 5 dniach. Byłam u lekarza i dostałam lek Neosine. Potem byłam osłabiona ale jakoś doszłam do siebie. Teraz minęło ok 3 tygodnie i nadal w nocy drętwieją mi ręce i bolą mnie tak jakby kości w niektórych miejscach (ból odczuwam głównie w nocy). czy ktoś wie co to może być?
    • onlineekspert_4flex Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 25.06.14, 12:42
      Witam,

Takich bólów nie powinno się lekceważyć, bo może to początek jakiejś poważnej choroby. Przede wszystkim zadbaj o diagnostykę, aby zareagować zanim Twój problem się pogłębi. Zdrowe stawy, to także zdrowa dieta. Możesz spróbować preparatu 4Flex, który zawiera aż 10g kolagenu. Pamiętaj, że kuracja powinna trwać ok.3 miesiące. W przypadku pytań bądź wątpliwości - zapraszam.

Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka
      Online Ekspert marki 4Flex
    • onlineekspert_4flex Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 15.08.14, 16:31
      Witam!

Dieta jest bardzo ważna. Dbanie o stawy to troska o całego siebie, gdyż to właśnie od nich zależy zdolność ruchowa, a przez to jakość naszego życia. Odpowiednia dieta i suplementacja to jeden z kluczowych elementów pozwalających zachować zdrowie i siłę stawów. Zapraszam na naszą stronę internetową, gdzie znajduje się poradnik "Jak dbać o stawy", który opisuje jak zadbać o swoje stawy.

Pozdrawiam,
      Agnieszka Czarnecka
    • issasq Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 10.09.14, 09:38
      Zamiast szukać informacji w internecie lepiej iść do lekarza, bo w googlach przeczytasz, że jesteś w ostatnim stadium raka :P Są też przecież internetowe porady lekarskie, na pewno tam odpowiedzą Ci kompetentni ludzie. Tutaj przykładowe linki:
      telmedicin.pl/
      edoktor24.pl/
      www.poradaonline.eu/
    • robsso Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 25.10.14, 19:10
      Ciężko powiedzieć na odległość co to może być - za mało danych. prowadzę gabinet masażu w Kielcach i ze swojej strony powiedzieć mogę tyle, że jeśli te bóle pojawiają się w okresie jesienno-zimowym, po jakieś cięższej bądź zaraz po wstaniu z łóżka to znaczy, że przyczyną mogą być zmiany reumatyczne.Na takie zmiany bardzo dobrze przyłożyć sobie okład z borowiny. Nadmieniam jednak, że zmiany reumatyczne to tylko jedna z wielu przyczyn bólu w stawach. Polecam więc udać się do lekarza.
    • maddaknits Re: przemieszczający się ból stawów i mięśni 14.01.20, 16:24
      Ja już znam swoją przyczynę wędrujących bóli. Zmagałam się z tym 2 lata, zaden lekarz mi nie pomógł. Okazało się, ze to nietolerancja pokarmowa.Jeżeli kogoś to interesuje, niech napisze do mnie na maila: maddaknits@wp.pl to moze komuś pomoge bo wiem co to znaczy męczyć się z czymś na co żaden lekarz nie jest w stanie pomóc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka