Dodaj do ulubionych

gastroskopia przeznosowa kto miał

23.05.14, 18:21
Witam, w najbliższym czasie muszę zrobic gastroskopię. Myślałam o przeznosowej bo ze mnie straszna panikara. Chciałabym poznać doświadczenia osób, które miały takie badanie. Czy rzeczywiście dużo łatwiej znieść niż zwykłą gastroskopię? Jaki jest koszt takiego badania? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 25.05.14, 11:59
    Słyszałam dawno temu o przypadku, kiedy zastosowano ją z powodu niemożności opanowania u pacjenta odruchu wymiotnego. Po prostu w ten sposób dało się ją wykonać, a inaczej nie. Ale szczególów nie znam.
  • hadiso 25.05.14, 17:14
    ja miałam, nie mam porównania z tradycyjną, gdyż mialam gastroskopię tylko raz (przez nos właśnie). No i nie było to jakoś przyjemne, ale do wytrzymania, choć nie wiem czy faktycznie całkiem eliminuje odruch wymiotny (mnie czasami naciągało...)
    Powodzenia!
  • reniawa 27.05.14, 10:46
    Dzięki
    A czy robiłaś to badanie prywatnie czy lekarz sam zaproponował taką metodę?
  • hadiso 27.05.14, 18:51
    robilam ze skierowania z prywatnej przychodni - oni maja umowe podpisana z jednym gastrologiem i tam tylko ta metoda robia gastroskopie.
    Ale powiem szczerze, ze tak pozniej sie zastanawialam wlasnie, czy to faktycznie jest lepsze - koniec koncow ta rurka i tak jest w gardle i ja czuc a dochodzi to wkladanie jej do nosa, co tez jakos super przyjemne nie jest.
    niby ta metoda ma pomoc w kontakcie z pacjentem - bo mozna rozmawiac swobodniej w trakcie badania, ale mi jakos nie do konca chcialo sie rozmawiac ;)
  • reniawa 27.05.14, 22:54
    wolałabym żeby ta rurka nie dotykała języka, dlatego pomyślałam o metodzie przez nos. U mnie bardzo łatwo wywołać wymioty, nawet u dentysty mnie naciąga. Chyba będę musiała pójść prywatnie, bo terminy odległe a im dłużej czekam tym bardziej się denerwuję.
    Dziękuję za odpowiedzi i życzę zdrówka :)
  • sp9tcu 24.08.19, 21:43
    mam pytanie
    czy w czasie nosowej można przełykać ślinę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka