Dodaj do ulubionych

marskość wątroby - kuracja kwasem alfa - liponowym

17.07.14, 20:59
dzień dobry,

mój Tata ma zaawansowane stadium marskości wątroby i szukam alternatywy dla konwencjonalnych działań szpitalnych, które nie przynoszą rezultatów. dowiedziałam się o tej kuracji z książki Julii Schopick "nieznana medycyna".

czy ktoś poddał się leczeniu kwasem alfa - liponowym dożylnie?

czy ktoś wie gdzie mogę szukać lekarzy, którzy podjęliby się przeprowadzenia takiej kuracji?

pozdrawiam,
magda
Edytor zaawansowany
  • narfi 18.07.14, 06:02
    Jestes na dobrej drodze. Juz ponad 40 lat temu leczono wartrobe ta metoda.

Link do artykulu lekarza , ktory pierwszy zaczal stosowac te metode ze znakomitymi rezultatami:
    www.townsendletter.com/Dec2007/alphalipo1207.htm
    Link, podajacy dawkowanie przy powyzszej kuracji:
    doctorklaper.com/answers/answers04/
    Mimo setek artykulow dotyczcych wysokiej skutecznosci tej metody, caly czas jest ona uwazana za "medycyne alternatywna".
    Mysle, ze musisz poszukac dobrego hepatologa, koniecznie posiadajacego stopien naukowy.
    Jezeli on sam nie bedzie mogl lub chcial pomoc, to istnieje szansa, ze bedzie znal kogos kto
    stosuje te metode.
    Jezeli i to nie pomoze, to chyba pozostaje tylko szukanie specjalisty poza Polska .
  • babyjaga10 20.07.14, 09:57
    Nie wiem na czym polega ta kuracja. Marskość wątroby polega na tym, że znaczna część komórek jest martwa, czyli już nie odżyje. Na początek trzeba oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich. Potem ścisła dieta. Jeśli zostało w miarę dużo komórek zdrowych będą się one mnożyć, powodując odrastanie wątroby, ale jest to proces powolny i długotrwały. Pół roku nie wystarczy, może trwać nawet kilka lat. Jeśli zdrowych komórek jest zbyt mało, niestety wątroby nie da się uratować. Cały czas działa ona przecież jako detoksykator organizmu z różnych produktów przemiany materii. Mała ilość komórek zdrowych sobie z tym nie poradzi, w krótkim czasie zatrucie organizmu nie zneutralizowanymi toksynami da znać. To po prostu grozi śmiercią. Bez przeszczepu człowiek umiera zatruty.
  • narfi 20.07.14, 12:27
    Przykro mi, ze musze Cie wyprowadzic z bledu, ale watroba jest jedynym organem w organizmie czlowieka, ktory jest w stanie calkowicie sie zregenerowac.
    W literaturze medycznej jest przyjete, ze wystarczy 25% zdrowych hepatocytow, aby watroba calkowicie sie zregenerowala. Znane sa natomiast przypadki, ze w wyjatkowych sytuacjach nawet 15% wystarczylo.
    Opisywana powyzej metoda prowadzi (podobno) do duzo szybszej regeneracji hepatocytow niz w sposob naturalny jak i wymaga mniejszej ilosci zdrowych komorek niezbednych do regeneracji calego organu.
    Oczywiscie gdy stopien zniszczenia komorek jest zbyt duzy, tylko przeszczep moze pomoc.
  • babyjaga10 21.07.14, 16:09
    narfi napisał:

> Przykro mi, ze musze Cie wyprowadzic z bledu, ale watroba jest jedynym organem
    > w organizmie czlowieka, ktory jest w stanie calkowicie sie zregenerowac.
    > W literaturze medycznej jest przyjete, ze wystarczy 25% zdrowych hepatocytow, a
    > by watroba calkowicie sie zregenerowala. Znane sa natomiast przypadki, ze w wyj
    > atkowych sytuacjach nawet 15% wystarczylo.
    > Opisywana powyzej metoda prowadzi (podobno) do duzo szybszej regeneracji hepato
    > cytow niz w sposob naturalny jak i wymaga mniejszej ilosci zdrowych komorek n
    > iezbednych do regeneracji calego organu.
    > Oczywiscie gdy stopien zniszczenia komorek jest zbyt duzy, tylko przeszczep moz
    > e pomoc.
    Przykro powinno Ci być raczej z powodu niezrozumienia tekstu, na który się powołujesz. Marskość wątroby polega na tym ,że znaczna część komórek jest martwa i już nigdy nie zmartwychstanie.
    Odczuwalne niedomagania wątroby najczęściej ujawniają się, gdy sprawne jest mniej niż 30 % wątroby. Powyżej tej wartości wątroba w zasadzie spełnia swoje funkcje.
    REGENERACJA wątroby nie polega na tym, że martwe komórki ożywają. Napisałam wyżej wyraźnie, że zdrowe komórki się mnożą, tzn. że z czasem jest ich coraz więcej, więc wątroba przyrasta. Można stymulować komórki do szybszych podziałów i to wszystko. Ale i tak proces ten będzie długotrwały.
  • narfi 22.07.14, 04:13
    Nigdzie nie pisalem, ze martwe komorki "zmartwychwstaja". Oczywiscie , ze chodzi o przyrost nowych komorek, ktore sa produkowane przez te, ktore jeszcze funkcjonuja. W tej terapii, chodzi o to, ze te nowe powstaja bardzo szybko. Autor metody, amerykanski hepatolog,
    Dr.Burton M.Berkson, powoluje sie na kliniczne przyklady, gdzie calkowita regeneracja nastapila w ciagu 4-6 tygodni. W swoich publikacjach powoluje sie na kliniczne testy, ktore (rzekomo) wykazaly, ze z 78 pacjentow zakwalifikowanych do przeszczepu watroby, 75 zostalo calkowicie wyleczonych jego metoda.
    Prosze mnie zle nie zrozumiec. Jestem jak najdalszy od propagowania roznych, niesprawdzonych, alternatywnych metod leczenia nieuleczalnych chorob, ale tutaj mowimy o ludziach skazanych na pewna smierc, o ile nie znajdzie sie dawca organu. W amerykanskiej rzeczywistosci, na 100 osob zakwalifikowanych do przeszczepu tylko jedna sie go doczeka.
    W takiej sytuacji jest chyba naturalne, ze warto sprobowac czegos innego, nawet gdy alternatywna metoda jest niesprawdzona i ryzykowna.
    Jest to wlasciwie jedyny powod, ze wyrazilem swoja opinie na ten temat.
    Juz nie chce dyskutowac na temat, ze watroba z 30% funkcjonalnych komorek pracuje normalnie. Owszem, chory nie odczuwa zadnych symptomow, ale specjalistyczne testy watrobowe wykaza, ze funkcjonalnosc organu staje sie coraz bardziej ograniczona.
    Zalinkowane artykuly wskazuja, ktore testy, wedlug opinii Dr. Berksona , sa najbardziej miarodajne. Sugerujesz, ze przeczytalas te teksty ze zrozumieniem, a wiec nie musze niczego wiecej wyjasniac.
  • babyjaga10 22.07.14, 15:42
    "
    Dr.Burton M.Berkson, powoluje sie na kliniczne przyklady, gdzie calkowita regeneracja nastapila w ciagu 4-6 tygodni. W swoich publikacjach powoluje sie na kliniczne testy, ktore (rzekomo) wykazaly, ze z 78 pacjentow zakwalifikowanych do przeszczepu watroby, 75 zostalo calkowicie wyleczonych jego metoda. "
    Gro.ma stosuj metodę panów Burtona i Berksona a za 4 tygodnie napisz tu, że tatuś wrócił do zdrowia. Wszyscy bardzo się ucieszymy a najbardziej ci co czekają bez nadziei na przeszczep.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka