Dodaj do ulubionych

Kamica nerkowa jak leczyć ?

09.01.15, 18:58
Witam, Stwierdzono u mnie 6 lat temu kamienie nerkowe szczawianowo-wapniowe. Leczę się u urologa i nie ma poprawy,mam kilka kamieni na jednej oraz na drugiej nerce. Nadmienię że w przeciągu tego czasu parę mi zeszło. Kamienie są bardzo ostre(jak szkło) i niestety mogą mi powoli zniszczyć nerki. Lekarz obecnie zalecił mi tylko profilaktykę: dużo płynów i leki rozkurczające i przyśpieszające oddawanie mocz. Stwierdził że są zbyt małe by je rozbić.Wielkości to są do 1 cm. Co robić?. Jak możecie to proszę o polecenie jakiegoś specjalisty. Najlepiej z Warszawy lub okolic. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sp9tcu kamica Nerkowa SP9TCU 10.01.15, 21:23
      NIE JESTEM LEKARZEM

A na sranie specjalista
      a na co rozkruszanie
      ja miałem takie 3 ataki
      wiem ze jest to upierdliwe
      trudne do diagnozowania ( u mnie myślano że wyrostek po nie wydolność nerek )
      pisałem już to kilka razy wiec napisze co trzeba zrobić

1
      Pić pić jeszcze raz pić ,herbate ,soki ,wodę mineralną ,4 do 5 litrów iczywiście jak jest dobra wydolność nerek

2
      Lakarstwa
      nospa to podstawa
      2 do 3 razy dziennie po 1 tabletce

3
      Antybiotyk gdy jest stan zapalny mi pomagał Forcit

4
      Nalocin bardzo dobre lekarstwo

5
      To wszystko popijać ogromną ilością wody herbaty soku

6
      Jeszcze raz pić pić pić nie wolno doprowadzać do odwodnienia !!!!!!!!!!

tyle wstępu
    • eurytka Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 08.02.15, 10:12
      Rowatinex 3 x dziennie, przez miesiąc, lek bez recepty, urolog zaleca, do tego woda Jana
      im płukać znaczy dużo wody pić.
      Potem miesiąc przerwy od rowatinexu i następny miesiąc znowu brać.
      Dla mnie dobrze taka kuracja się skończyła.
    • wodna_37 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 15.02.15, 20:07
      a jak stwierdzić jaki jest charakter kamieni ? jakieś specjalne badanie ?
      piłam debeliznę 2 razy dziennie przez miesiąc i nic... o wodzie Jana słyszałam ale nie stosowałam ... w środę mam kolejne badanie, zobaczymy ...
      • horpyna4 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 16.02.15, 09:39
        W moczu przy kamicy pojawiają się drobne osady, w laboratorium bez problemu określą, z czego one są. Na ogół jest to już w opisie ogólnych badań - np. "liczne szczawiany wapnia".

Woda Jana dobra jest, trzeba pić jej sporo. I przy kamicy warto stosować kilka leków na raz, bo one się uzupełniają - każdy działa trochę inaczej. Nie ma tak, że albo - albo.

Dawniej brałam Ginjal, pomógł mi bardzo, ale kilka lat temu zrobił się niedostępny. Na szczęście istniał Nefro Protect i jak dolegliwości wróciły jakiś czas po odstawieniu Ginjalu, to przerzuciłam się właście na Nefro Protect z dobrym skutkiem. Teraz Ginjal jest już do zdobycia, ale nie muszę do niego wracać. Przynajmniej nie siusiam na szafirowo, a i tak mi nic nie dolega. Oczywiście Debelizyna i No-Spa też jest w robocie. Da się żyć, a kiedyś nie dawało się.
      • wodna_37 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 20.02.15, 19:57
        Jestem po usg jamy brzusznej i nerek, w lewej nerce torbiel 15 mm :( , w prawej nerce nadal jest kamień 5 mm, na szczęście od lipca 2014 nie urósł i nie ma żadnych ataków. Już wiem że ma charakter wapniowo- szczawianowy / wyszło to w badaniu moczu /, czy komuś udało się wydalić taki kamień o podobnej wielkości ? piję znów Debelizynę 3 razy dziennie, zastanawiam się na kuracją cytrynową Michała Tombaka , chcę nie dopuścić to ataku kolki i wydalić dziada.
    • goodman41 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 16.02.15, 22:15
      Kamienie szczawianowo-wapniowe. Jak się przyjrzysz nazwie kamieni to widzisz wapń. Wniosek jest prosty. Masz nadmiar wapnia w organizmie, który wypada w osad. Możesz się dowiedzieć kiedy wapn wypada w osad w poniższym linku:
      www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=244149#244149
      Skoro już masz kamienie, to trzeba je rozpuścić. Kwasy organiczne rozpuszczają te kamienie. Wniosek stąd, ze należy dostarczyć kwasy organiczne do krwi aby w nerkach mogły rozpuścić kamienie. Spożyte kwasy organiczne w diecie wchłaniają się bezpośrednio do krwi już w żołądku i zakwaszają krew. Tu zaraz się odezwie cala armia "odkwaszaczy", ze kwaśna krew to śmierć. Długowieczni maja kwaśna krew i dlatego żyją długo bo nie chorują.
      Żeby wyeliminować nadmiar wapnia z diety, to należy odstawić wszystkie produkty mleczne z wyjątkiem masła i pić tylko miękka wodę, sok z żurawiny, sok z cytryny i inne kwaśne soki z wyjątkiem soku ze szczawiu i rabarbaru. Podczas gotowania wody wapn wypada w osad, co widać w czajniku.
      Lekarstwa na rozpuszczenie kamieni tez zawierają kwasy organiczne.
      Witamina C tez jest kwasem organicznym, ale w obecności innych kwasów organicznych jej działanie jest efektywniejsze.
      • shellyby Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 28.07.15, 18:24
        Witam,
        mam prawie czternaście lat i pół roku temu stwierdzono u mnie kamienice nerkową. Przez cały ten czas bule me były dość rzadkie. Teraz jednak jej objawy stały znacznie ostrzejsze i czwarty dzień, kolka nie daje mi wytchnienia. I nic mi nie pomaga. Ruch sprawia że odczuwam bardzo silne nudności, leżenie pogłębia mój stan, leki nie przynoszą ulgi a ciepłe prysznice pomagają tylko na początku. Cokolwiek zjem lub wypiję przyprawia mnie o mdłości. Dopiero wyjście na balkon, oparcie się o balustradę, wychylenie by spojrzeć w dół na zieleń, powietrze ocierające się o moje łydki i zimne krople deszczu, odciążyło mnie to od ciężkiego brzemienia cierpień trwale. No, nie trwale choć na parę minut, co dało mi czas aby wypić pełną szklankę wody i spożyć suchą bułkę pierwszy dzisiaj raz nie zwracając tego; całkowite skupienie na czymś innym niż bólu i surowych czterech ścianach mego pokoju dało, przynajmniej mi, ulgę. Piszę właśnie z tego względu w nadziei że być może komuś też to kiedyś pomoże

Pozdrawiam ,
        Przyjaciel.
    • astrolog-2 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 25.01.16, 22:00
      Najlepszym i SPRAWDZONYM sposobem na rozpuszczenie kamieni nerkowych jest picie wywaru z gotowanych łupin ziemniaków.
      Ten sposób dał mi zielarz.
      Kupowałem więc w miarę małe ziemniaki, dokładnie szorowałem, potem obrałem i obierki gotowałem w wodzie do miękkości. Odcedziłem wywar i piłem go kilka razy dziennie przez około miesiąca , przy czym nie robiłem tego codziennie lecz wtedy, kiedy mi się przypomniało.
      Kamienie rozpuściły się całkowicie. USG nie wykazało już żadnych złogów kamiennych.
      Podobno kobiety wiejskie w celu usunięcia kamieni z garnków gotują w nim obierki , kamień płatami odrywa się od powierzchni metalu.
    • wrozbitawojciech Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 04.06.16, 13:34
      Jak leczyć? Konkretnie. 16 lat temu, właśnie z powodu nieleczonej kamicy (nie dawała objawów) straciłem nerkę. Z tego co wiem, (metodą ESWL) rozbija się kamienie o wielkości 6 mm, więc centymetrowe jak najbardziej. Z lekami moczopędnymi uważaj. Mało płynów + leki moczopędne i niewydolność nerek gotowa.

--
      www.wrozbitawojciech.blox.pl
    • bodo45 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 05.01.17, 20:17
      WITAJCIE
      Jest tylko jeden sposób na leczenie i przeciwdziałanie kamicy nerkowej.
      Jest to systematyczne uzupełnianie magnezu i witaminy B6. Zapobiegają ne krystalizacji związków i tworzeniu sie nowych kamieni. Bardzo prosta i skuteczna metoda skrzętnie ukrywana przez biznes medyczny. Starsi (lepiej wykształceni lekarze) potwierdzą wam to.
      Polecam książkę "Kuchnia i medycyna" dr Juliana Aleksandrowicza
      • koziorozka Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 29.07.17, 22:28
        justys321 napisała:
        > Jeśli chodzi o kamice nerkową to mi pomaga bardzo [ tu była nazwa ] łagodzi ból. Kaamicę bardzo ciężko wyleczyć ja juz się bardzo długo leczę tylko że w Krakowie i na chwilę obecną na zmniejszenie bólu mam ten lek polecony przez lekarza także jest dobrze

Za chwilę dawid0121, adamigle i inne twoje klony potwierdzą, że to badziewie jest cudowne?
    • sp9tcu Od SP9TCU - 2642 POSTÓW 29.07.17, 14:05
      No to jeszcze raz

1- Co to jest kamica nerkowa i co to jest piasek

Kamica nerkowa to małe kamyczki tworzące się w nerkach
      Piasek to bardzo małe złogi które są wydalane przez pęcherz moczowy

2- Czy to nowotwór i czy może powstać z niego nowotwór

Nie i nie może

3- Czy to boli

Tak i to bardzo

4- Jakie są 2 odmiany

1 to z zakażeniem bateryjnym
      2 bez

5
      Jak powstaje zakażenie bakteryjne

Kamyczki duze złogi przechodzą przez przewód moczowy
      drażnuią go ,kaleczą i powstaje zakazenie bakteryjne

6
      Czy to jest niebezpieczne dla zdrowia
      Tak może w skrajnych przypadkach doprowadzić do zastoju moczo
      i chorób nerek

7
      Czego należy się spodziewać ( objawy )
      Nudności a nawet wymioty ( zwłaszcza na począntku
      Ból od słabego do silnego a nawet nie do wytrzymania
      brzucha dołu brzucha ,pempka przypominający zapalenie wyrostka
      robaczkowego ( na poczantku objawy wskazywały na zapalenie wyrostka )
      po prawej stronie brzucha ,pleców
      mocz normlany do czrwonego ,brozowego
      może być nawet gorączka
      skąpomocz lub ogromne oddawanie moczu ( to dobrze rokuje )

8 Co robić
      Zrobić badania krwi i moczu a zwłaszcza czy wydajne są nerki
      czy jest stan zapalny moczu czy jest krew w moczu

9 Leczenie w przypadku stanu zapalnego zakazenia

a- silny antybiotyk przez 10 dni
      b- lek działacy na zakzenie pęcherza mocvicil przez kolejne 10 dni
      c- no spa forte do 3 razy dziennie
      d- zurawina
      e- jeśli nerki są wydolne ( dobra jest kreatynina i mocznik pić
      jeszcze raz pić ciepłe napoje najlepiej herbate do 4 litrów
      moznapić też nie gazowaną wodę mineralną
      e2 - jeśli nie wydolnne leczenie szpitalne kropłówki nawadnianie
      picie duzych ilości przy nie wydolnych nerkach moze doprodzić do smierci
      dlatego zaczynamy od badań
      F- leczyć się u lekarza gdyz samo nie p-rzejdzie
      G- chodzic po schodach
      H- w razie bardzo silnego bólu ibupron lub pyralgina

10 - Leczenie gdy nie ma stanu zapalnego
      c- no spa forte do 3 razy dziennie
      d- zurawina
      e- jeśli nerki są wydolne ( dobra jest kreatynina i mocznik pić
      jeszcze raz pić ciepłe napoje najlepiej herbate do 4 litrów
      moznapić też nie gazowaną wodę mineralną
      e2 - jeśli nie wydolnne leczenie szpitalne kropłówki nawadnianie
      picie duzych ilości przy nie wydolnych nerkach moze doprodzić do smierci
      dlatego zaczynamy od badań
      F- leczyć się u lekarza gdyz samo nie p-rzejdzie
      G- chodzic po schodach
      H- w razie bardzo silnego bólu ibupron lub pyralgina

11 Jak to długo potrwa
      zalezy od wielu rzeczy
      srednio 3 tygodnie
      Ja miałem to już chyba 6 razy
      na poczantku bzikowałem
      szalałem teraz wiem co trzeba robić

12
      Wskazane zrobienie USG jamy brzusznej
      • koziorozka Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 23.09.17, 09:00
        klaudjaz napisał(a):
        > mnie lekarz zalecił spożywanie jak największej ilości płynów żeby wszystko wysiusiać ;) z doświadczena wiem że najbardziej moczopędne jest piwo :D a tak poważnie-kupiłam [ tu była nazwa suplementu ] żeby złagodzić ból i zapobiegać odkładaniu się nowych kamyczków

Jak zaczniesz reklamować suple innego producenta, to może ci uwierzę ;)
    • zeffiro86 Re: Kamica nerkowa jak leczyć ? 29.04.18, 23:32
      Leczyłam głównie lekami rozkurczowymi, przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi - przepisanymi przez lekarza. Dużo piłam i kiedy mogłam to się ruszałam, aż udało się "urodzić" kamień. Teraz dbam o profilaktykę, więc jem mniej białka zwierzęcego, ograniczyłam sól i piję dużo wody. Dodatkowo codziennie stosuję fitolizynę w paście doustnej, by na bieżąco wypłukiwać złogi piasku z nerek i by kamień znów się nie stworzył.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka