Dodaj do ulubionych

Skrzywienie kręgosłupa

15.03.16, 23:26
Witam
Mam prośbę, nie wiem do kogo mam się z tym udać, chodzi mi o zalecenie jakichś ćwiczeń korekcyjnych na skrzywiony kręgosłup, sprawa jest poważna, mam chorobę Scheuermana, jest kifoza piersiowa, lordoza lędźwiowa i skolioza, wszystko duzych rozmiarów
Z tego co wyczytałem trzeba uważać z cwiczeniami bo te co korygują np kifoze źle dobrane albo niepoprawnie wykonywane pogłębią lordoze i na odwrót
Chciałbym znaleźć jakiegoś dobrego specjaliste który by coś odpowiedniego zalecił ale nie wiem czy ma to być ortopeda, lekarz rehabilitacji czy fizjoterapeuta? Wie ktoś moze?
Byłem u 2 ortopedów, jeden prywatnie, nikt nic nie zalecił, tylko wysłali do poradni rehabilitacyjnej, byłem w jednej na komercyjnej wizycie ale tam nawet nie zerkneli na moja wade tylko dali do robienia pierwsze lepsze cwiczenia, do kogo się udać, prosze o jakąś radę
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Skrzywienie kręgosłupa 16.03.16, 09:44
      Jeżeli nie masz wśród swoich znajomych kogoś, kto ci poleci fachowca, to polecam inna metodę.
      Pytasz w szpitalu o najlepszego rehabilitanta - z mojego doświadczenia wynika, że w szpitalu pracują świetni, tylko nie zawsze się przykładają do roboty na NFZ.
      Pielęgniarki powinny ci pomóc, nakierować na dobrego.
      Idziesz do tego dobrego i gadasz d o k ł a d n i e o swoim schorzeniu - czy on by się podjął czy może polecić kogoś odpowiedzialnego, kto ci krzywdy nie zrobi, tylko pomoże.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka