Dodaj do ulubionych

Robienie się słabo po wstaniu

02.01.17, 21:27
Kiedy trochę poleżę, to po wstaniu robi mi się słabo. Serce mi mocno bije i mam takie wrażenie jakbym miał zaraz zemdleć. Robią się jakby mroczki przed oczami. Pomaga gdy pochylę głowę w dół. Taki stan NIE trwa długo – po krótkim czasie wszystko wraca do normy. Mam tak od 7 roku życia (może nawet od urodzenia, tylko nie pamiętam), a obecnie mam 32 lata.

Zmierzyłem sobie ostatnio ciśnienie. Normalnie na stojąco wyszło mi:
112/79/90

Następnie położyłem się na kilkanaście minut i szybko wstałem i zmierzyłem ciśnienie i wynik był taki:
142/86/102

Widać, że wszystkie trzy parametry poszły do góry, ale szczególnie mocno zwiększył się pierwszy (to chyba jest ciśnienie górne) i trzeci (to chyba tętno jak się nie mylę). O czym to może świadczyć? Co może być przyczyną tego robienia się słabo?
Edytor zaawansowany
  • 03.01.17, 13:35
    Witaj ,
    Też tak miałam kiedyś ( jak miałam 22 lata ) przez kilka lat miałam takie problemy i zawsze rano po wstaniu z łóżka . Kilka razy niestety zemdlałam bardzo poważnie upadając na twarz :( Doskonale znam to straszne uczucie walenia serca , drżenia rąk itd.
    Wtedy nikt mnie nie badał , tylko zrobili badania ogólne . Aktualnie mam 39 lat i zyje :) objawy przeszły ale pojawiły się nowe .... Mam boreliozę i nie wiem czy łączyć ten fakt (dodam że właśnie w tym wieku 22 lat miałam ukąszenie "czegoś" ale wtedy byłam niezniszczalna hehe jak to młody człowiek )
    Zdrówka życze i mam nadzieje że Ci przejdzie
    pozdrawiam,
    Magda : )
  • 04.01.17, 12:32
    Dziękuję i również życzę zdrowia :)

A nie miałaś problemu z wypadaniem włosów?
  • 18.04.17, 11:37
    a mam własnie teraz nawet :( ale poki co bardzo mało mi wypada , natomiast dwa dni temu znalazłam łysą plamę z tylu głowy :( :(
  • 03.01.17, 18:59
    Jak po wstaniu masz 112, to leżąc, śpiąc jeszcze mniej. Raczej nie masz "za niskiego", ale niskie ciśnienie.

"Nie zmieniaj nagle pozycji, bo krew gwałtownie odpływa do nóg i robi się słabo. Po przebudzeniu poleż chwilę, przeciągnij się, powoli usiądź, spuść nogi z łóżka i dopiero wstań"
    I kilka innych dobrych rad.
    www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/skoki-cisnienia-sa-niebezpieczne-dla-zdrowia_34104.html
  • 03.01.17, 19:05
    Przeczytaj o hipotensji:
    www.doz.pl/czytelnia/a1615-Humorzaste_cisnienie_krwi
  • 03.01.17, 21:04
    Za wolno krew dopływa do głowy, trzeba jej dawać trochę czasu.

Nie wstawaj od razu z pozycji leżącej, tylko najpierw usiądź i posiedź przez chwilę. Wystarczy kilkanaście, a może nawet kilka sekund, żeby potem wstać bez takich sensacji. Być może masz zbyt małą przepustowość naczyń krwionośnych w szyi, wskutek czego dopompowanie krwi do mózgu musi po zmianie pozycji na pionową trochę potrwać.

• 04.01.17, 12:37
    Rzeczywiście, jak wolniej wstaje jest trochę (czasami dużo) lepiej.

Czy takie objawy jak opisałem mogą przyczyniać się do wypadania włosów oraz do zmęczenia?

Tutaj np. jest napisane, że jednym z powodów wypadania włosów jest niedostateczne ukrwienie skóry głowy - czy może to wynikać z tego, że właśnie krew za wolno dopływa do głowy?

CytatPrzypadki łysienia na tle zaburzeń krążenia obwodowego zdarzają się całkiem często. Zaburzenia krążenia obwodowego sprawiają, że do kończyn, a także i do głowy, dopływa mniej krwi niż powinno. W przebiegu zaburzeń krążenia dłonie są zimne, sine i wilgotne, niewystarczająco ukrwione. Wiele osób cierpiących na zaburzenia krążenia, takie jak na przykład choroba Raynauda, uskarża się także na nadmierne wypadanie włosów, a nawet na łysienie. Wypadanie włosów jest spowodowane niedostatecznym ukrwieniem skóry głowy – włosy nieotrzymujące wystarczającej dawki tlenu i składników odżywczych stają się więc coraz słabsze i w efekcie wypadają.

portal.abczdrowie.pl/lysienie-a-krazenie
  • 04.01.17, 13:22
    Łysienie to mały pikuś, gorszym efektem może być niedokrwienny udar mózgu.

Powiedz o tym wszystkim lekarzowi, a jeżeli oleje sprawę, to przynajmniej spróbuj stosować preparaty z miłorzębu japońskiego (Bilobil lub Gingkofar), mogą trochę pomóc. Zaszkodzić w każdym razie nie powinny. No i wstawaj z łóżka na raty, bo można stracić przytomność i rozbić sobie głowę - znam takie przypadki.
  • 04.01.17, 15:40
    Jak ci to będzie bardzo dokuczać, to może na wszelki wypadek warto się zbadać?
    USG Dopplera sprawdza przepływy krwi, m.in. w tętnicach szyjnych i kręgowych

www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badanie-przepywu-krwi_33827.html
    www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/usg-dopplera-badanie-dopplerowskie-wykrywa-zmiany-w-zylach-i-tetnicach_34277.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.