Dodaj do ulubionych

jaskra a normalne ciśnienie?

08.05.17, 17:38
hej.mam 38 lat i 2 lata temu lekarz okulista stwierdził,że moje tarcze wyglądają na jaskrowe.zlecila gdx.oct.hrt i pole widzenia.badania wykazały ubytki w grubości wlokien nerwowych.pole widzenia dobre.powtarzałam po 10 miesiącach badanie i po 12 miesiącach i zmiany są nieznaczne.pole widzenia ok i zawsze dobre ciśnienie ok 16-19.kazano jedynie badać się co rok i tyle.a ja nie wiem co mi jest :/ czy to jaskra?ale czytałam,że jestem za młoda na jaskre normalnego ciśnienia.
Obserwuj wątek
    • solwer Re: jaskra a normalne ciśnienie? 08.05.17, 18:42
      Czy to nie twój przypadek? portal.abczdrowie.pl/pytania/co-to-jest-badanie-gdx Pewnie drążyłaś temat u lekarza,więc tylko dla(uzupełnienia) przypomnienia www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/oczy/jaskra-normalnego-cisnienia-przyczyny-objawy-leczenie_44445.html
      • morenadenna Re: jaskra a normalne ciśnienie? 08.05.17, 19:32
        to nie mój przypadek :) lekarze nie określili co mi jest.nie mówili wprost,ze to jaskra.wszędzie piszą,że ten rodzaj jaskry występuje u ok 60 latków i u młodszych szukać należy innych przyczyn.
        dlatego ciekawa jestem czy ktoś może ma podobny problem

--
        http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rvfxmib6doend.png
        • solwer Re: jaskra a normalne ciśnienie? 08.05.17, 22:24
          U mnie jaskrę wykluczono po kilkudniowych badaniach szpitalnych:)Uf!!A ty na zimne dmuchaj. Każą robić okresowe kontrole to rób. Zalecenia lekarzy wykonuj.Stres można skutecznie opanować a migrenę jeśli ją masz, wyleczyć.Trzeba mieć nadzieję, że za roczek ,czy dwa, postęp medycyny, który lawinowo następuje,da poznać przyczynę.Pogody ducha,która cuda zdziałać może życzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka