Dodaj do ulubionych

Uczucie dyskomfortu, ucisku po lewej stronie

11.05.17, 08:04
Bardzo proszę o pomoc, sugestię.
Pisze w imieniu osoby , której dotyczy problem, a mianowicie czuję po jedzeniu, a nawet w trakcie, jeśli jest to obiad bądź większy posiłek dziwne uczucie odrętwienia, ucisku, uczucie dyskomfortu jak to określa po lewej stronie brzucha, na wysokości pępka, może lekko powyżej, bardziej w boku. Zrobione usg brzucha, nic nie wykazało, podstawowe badania z krwi i moczu też nie wykazały jakiś odchyleń, uczucia tego nie było, teraz od miesiąca jest.Sugestia lekarza robiącego usg i lekarza rodzinnego, że może to coś z jelitami.Większe uczucie wzdęć -owszem występuje, częściej występuje luźny stolec. Czy ktoś miał z tego typem dolegliwości? Rodzinny lekarz dał probiotyk i jakiś lek na jelito drażliwe, nieskuteczne. Proszę o jakąś sugestię w tym temacie, ktoś coś takiego miał, doświadczył, może jakaś podpowiedź, dotyczy to mężczyzny, 40 lat, do tej pory nic mu nie dolegało.
Edytor zaawansowany
  • 11.05.17, 20:36
    Dwunastnica, trzustka ,jelita
    kamica nerkowa , nerwica

• 11.05.17, 20:48
    U mojego meza od problemow brzusznych zaczela sie bolerioza. Przez okolo 5 lat szukalismy przyczyny, doszly pozniej bole glowy,miesni stawow i zmeczenie. Szereg badan ktore nic nie pokazaly. Dopiero badanie na bolerioze wyszlo dodatnio,za pierwszym razem.
  • 11.05.17, 21:01
    nie ma takiej choroby: bolerioza

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • 11.05.17, 21:01
    nie wszystko widac na usg. Trzustkę było widac?

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • 11.05.17, 21:42
    Poprosić o skierowanie do gastrologa. Najlepiej by było gdyby ten pan dostał skierowanie na kolonoskopię. Powody tych dolegliwości mogą być różne: uchyłki w jelicie grubym lub polipy.
    Dobrze by było też, gdyby ten pan zrobił badanie na krew utajoną w kale. Badanie można zrobić prywatnie. To nie jest duży koszt.
  • 12.05.17, 07:15
    dziękuję bardzo za odpowiedzi i sugestię. Naczytałam się że warto właśnie zrobić tą kolonoskopię,niestety te badanie dosyć żenujące i krępujące, ale co sie nie robi dla zdrowia i komfortu życia. Ale określenie odrętwienia, uczucie posiadania ciała obcego to jednak jak dla mnie niepokojące określenie, jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Trzeba zacząć działać i porobić dalsze badania

ps. W usg trzustkę, nerki , śledzionę wszystko było widać i niby wszystko książkowo
  • 22.05.17, 11:22
    Witam,
    dziękuję za podpowiedzi i sugestię. Badanie na krew utajoną w kale zrobiliśmy, teraz jeszcze kolonoskopia przed nami, a to fatalne badanie fizycznie i psychicznie, no ale dla zdrowia zrobi się każde badanie, nawet te!
  • 12.05.17, 23:57
    Ja tez tak mam. U mnie podzialo odstawienie mleka zupelnie, nie jem tez niestety kapusty ( w każdej postac ) i to jest jelito drazliwe tylko procz tabletek, ktore troche pomagaja trzeba poodstawiac jedzenie po ktorym sa tzw. "Ataki". Dodam, ze stres i niezdrowy tryb zycia czyli nieregularne jedzenie, papierosy czy alkohol tez maja na to duzy wplyw. Ja zmagalam sie z tym przez 15 lat i z bolu czasem nawet nie moglam isc bo potrafilo mnie zlapac na miescie, zanim jeden madry lekarz odkryl co mi jest. Pozdrawiam.
  • 15.05.17, 07:34
    Stawiam na nerwicę jakiegoś narządu. Nie daj Boże nerwica serca. Tu warto zgłosić się wpierw do kardiologa na badania ekg, echo serca i holtera. Po wykluczeniu problemu sercowo naczyniowego zgłosić się do psychiatry - tak ja zrobiłem - i na 3 tygodnie do zakładu psychiatrycznego na obserwację (nie bać się to nie więziennie nie jest tam źle. Życie ważniejsze. Ale wpierw psychiatra zapisze leki uspokajające standardowe. Jeśli to pomoże szpital nie konieczny ale zalecany bo tam obserwują 24 na dobe i testują leki. Jeśli to - to masz nerwicę: narządową, lękową (ja to mam polega to na nerwobólach często przypominające zawał ale biore leki od 10 lat i jest ok - niczego się nie boję jestem normalny). Tam wszystkiego się dowiesz u psychiatry lun szpitalu. Natomiast jesli to nie pomoze to kolejne badania w przychodni innych narządów. Ale jak już wspomniałem to mogą być zwykłe nerwobóle i w ogóle może się okazać ze obejdzie sie bez psychotropów tylko apap ci wystarczy bo świetnie eliminuje nerwobóle. I życzę Ci tylko nerwobólo bo moja nerwica lękowa plus depresja to katorga. Pomomo ze noby dobrze sie czuje po leczeniach to i tak czasem mam taki stan ze umieram ze mam zawal wylew męczarnia !!!!!!!! Wszystkiego dobrego Ci życzę bo doskonale Cię rozumiem. Podsumowujac: kardiolog, psychiatra - nie bać się, ewentualnie obserwacja no i fachowa diagnoza i ewentualne fachowe leczenie. Nie jestem lekarzem ale znam wszystko z doświadczenia. Poproś przed tym wszystkim ogólnego lekarza o Lorafen. Lek uspokajający fantastyczny. I do końca badan stosuj od 0.5 do max 2 tabl na dobę po 1 mg. Ale pamiętaj ja nie jestem lekarzem i to TYLKO LEKARZ musi się zgodzić. Pod żadnym pozor nke załatwiaj nic na własną rękę !!!!!!!!
  • 15.05.17, 07:40
    Błędy się wdały przez te uzupełnianie automat. Słów. Tam na końcu miało być pod żadnym pozorem NIE załatwiaj tego na własną rękę
  • 25.06.17, 20:19
    Może to zwężenie pnia trzewnego? Uczucie ucisku występuje krótko po jedzeniu, takie wrażenie rozpychania. Pod ostatnim na dole lewym żebrem. Dolegliwość mało znana i trudno rozpoznawana przez lekarzy.

Trzeba zrobić usg pnia trzewnego. Wyniki jednoznacznie wskazują czy coś jest nie tak. W przypadku diagnozy zwężenia pnia konieczna jest operacja. Ja taką miałam (choć może teraz są już nowocześniejsze metody).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.