Dodaj do ulubionych

Operacja be zubezpieczenia, szkolna działa ?

31.05.17, 20:09
Witam otóż jest taka sytuacje mam planowaną operacje już od ok. 3 miesięcy na koniec lipca tego roku. Zakład w ktorym pracowała moja mama został zamknięty ubepzieczenie ma do konca czerwca i wylatuje na 3 mies do pracy za granice. Ja posiadam ubezpieczenie tylko szkolne za które zapłaciłem na początku roku szkolnego. Dodam że operacja na nfz, wiadomo.Czy mogę iść normalnie na te operacje czy trzeba będzie płacić . Z góry dzięki za jakieś odnośniki informacje itd na tem temat.
Edytor zaawansowany
  • 31.05.17, 21:26
    ekser4 napisał m.in. "Ja posiadam ubezpieczenie tylko szkolne za które zapłaciłem na początku roku szkolnego." Nie wiem co twoje ubezpieczenie obejmuje ,lecz powinno być ważne do 1 września. Pod linkiem www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz/ znajdziesz oddział NFZ (dane do kontaktu telefonicznego) w województwie w którym mieszkasz.Zadzwoń tam i przedstaw swoja sprawę.Być może skierują cię do oddziału NFZ w twojej miejscowości,lub jej pobliżu,wtedy udaj się tam osobiście.Stawiaj sprawę tak :nie mam pieniędzy, a operację mieć muszę.Nie daj się spławić:)
  • 01.06.17, 11:18
    solwer napisał:

> ekser4 napisał m.in. "Ja posiadam ubezpieczenie tylko szkolne za które zapłaciłem na początku roku szkolnego." Nie wiem co twoje ubezpieczenie obejmuje ,lecz powinno być ważne do 1 września.

Przecież wiadomo, że nie jest to ubezpieczenie zdrowotne, a więc kosztów leczenia nie obejmuje.

> Pod linkiem www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz/ znajdziesz oddział NFZ (dane do kontaktu telefonicznego) w województwie w którym mieszkasz.Zadzwoń tam i przedstaw swoja sprawę.Być może skierują cię do oddziału NFZ w twojej miejscowości,lub jej pobliżu,wtedy udaj się tam osobiście.Stawiaj sprawę tak :nie mam pieniędzy, a operację mieć muszę.Nie daj się spławić:)

Nie ma żadnego muszę. Osoby nieubezpieczone za świadczenia medyczne płacą. Gdy będziesz głodny to pójdziesz do restauracji i powiesz, że muszą cię darmo nakarmić?

S.
    --
    Kometa
  • 01.06.17, 16:58
    snajper 55 napisał m.in "Nie ma żadnego muszę. Osoby nieubezpieczone za świadczenia medyczne płacą. Gdy będziesz głodny to pójdziesz do restauracji i powiesz, że muszą cię darmo nakarmić?"
    Nietrafny przykład. Bezrobotni zgłoszeni we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie pracy mimo, że nie ubezpieczeni maja prawo do świadczeń. (nie tylko medycznych)Ma 18 lat więc może być bezrobotnym.
    Do ekser4 Dzwoniłeś? Operacja i rekonwalescencja to problem .lecz kto cię będzie utrzymywał?Dasz sobie rade sam?
  • 01.06.17, 18:32
    solwer napisał:

> Nietrafny przykład. Bezrobotni zgłoszeni we właściwym dla miejsca zamieszkania
    > urzędzie pracy mimo, że nie ubezpieczeni maja prawo do świadczeń. (nie tylko m
    > edycznych)Ma 18 lat więc może być bezrobotnym.

Przykład był na to, że jedynie z powodu istnienia potrzeby nie wynika obowiązek jej darmowego zaspokojenia. Dotyczy to potrzeby leczenia, jedzenia i innych potrzeb.

S.
    --
    Kantyczka z lotu ptaka
  • 01.06.17, 12:23
    ekser4 napisał(a):

> Witam otóż jest taka sytuacje mam planowaną operacje już od ok. 3 miesięcy na k
    > oniec lipca tego roku. Zakład w ktorym pracowała moja mama został zamknięty ube
    > pzieczenie ma do konca czerwca i wylatuje na 3 mies do pracy za granice. Ja pos
    > iadam ubezpieczenie tylko szkolne za które zapłaciłem na początku roku szkolneg
    > o. Dodam że operacja na nfz, wiadomo.Czy mogę iść normalnie na te operacje czy
    > trzeba będzie płacić . Z góry dzięki za jakieś odnośniki informacje itd na tem
    > temat.

Ubezpieczenie szkolne nie jest ubezpieczeniem zdrowotnym i nie zapewnia darmowego leczenia.

Osoba ubezpieczona (wraz z osobami zgłoszonymi do ubezpieczenia) ma przez 30 dni prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych licząc od daty wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia. Inaczej mówiąc, masz prawo do bezpłatnego leczenia przez 30 dni po rozwiązaniu twojej mamy umowy o pracę.

Matka pracując i mając ubezpieczenie zdrowotne za granicą może tam zgłosić cię do ubezpieczenia.

www.prawapacjenta.eu/?pId=3527
    www.rp.pl/artykul/1134897-Swiadczenia-zdrowotne-dla-dzieci--ktorych-rodzice-pracuja-za-granica.html#ap-1

Czy jest możliwość, aby ojciec zgłosił cię do ubezpieczenia?

Ile masz lat? Dzieci do 18 roku życia mają prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych niezależnie od tego, czy są ubezpieczone/zgłoszone do ubezpieczenia.

S.
    --
    Five miles out
  • 01.06.17, 13:51
    mam 18 od kilku miesiecy. Matka właśnie dziś już nie pracuje a do końca czerwca ma to ubezpieczenie, wiedziałem o tych 30 dniach co do ojca to nie ma opcji
  • 01.06.17, 18:30
    ekser4 napisał(a):

> mam 18 od kilku miesiecy. Matka właśnie dziś już nie pracuje a do końca czerwca
    > ma to ubezpieczenie, wiedziałem o tych 30 dniach co do ojca to nie ma opcji

Babcia lub dziadek też cię mogą zgłosić do ubezpieczenia choć tu będą padać pytania o rodziców (Od 1 stycznia 2013 r. dziadkowie mogą zgłaszać wnuki, tylko w przypadku, gdy żaden z rodziców nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego lub nie jest osobą uprawnioną do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji z tytułu wykonywania pracy lub pracy na własny rachunek albo ubezpieczeniu dobrowolnemu.).

Matka może się zarejestrować jako bezrobotna i zgłosi cię do ubezpieczenia. Będziesz przez pewien czas ubezpieczony.

Można też wykupić ubezpieczenie dobrowolne (395,15 miesięcznie).

Niedługo wakacje. Możesz sam zarejestrować się w Urzędzie Pracy i będziesz mieć ubezpieczenie.

S.
    --
    Flowers of the Forest

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.