Dodaj do ulubionych

Pomóżcie mi :( Nie mam sił..

07.06.17, 21:08
Witam, mam pewien problem, który strasznie utrudnia mi normalne życie. Szczerze, to nie raz miałem "myśli samobójcze" bo po prostu nie mam już sił.
Nie wiem od czego zacząć, nie wiem czy o wszystkim spamiętam, ale postaram się. Tak więc chodzi mi głównie o nadmierną potliwość, bardzo nadmierną, wręcz nienaturalną. Wiem, że jest dużo takich tematów na internecie, ale moja przypadłośc jest chyba szczególna. Przejdę od razu do konkretów i przykładów. Pocę się bardzo mocno, nieważne w sumie co robię, jest strasznie. Nieważne, czy siedzę przy komputerze, czy wyjdę do sklepu, z psem, czy pograć w piłkę, po kilku minutach jestem spocony jakby ktoś wylał na mnie wiadro wody (dosłownie). I tu nie chodzi o mase ciała, (fakt, nie jestem najchudszy, ale też nie najgrubszy) bo problem ten jest od małego, gdzie byłem no po prostu mały :) Jakoś z tym żyłem do tej pory, ale nie mam już siły. Nie mogę wyjść normalnie na dwór ze znajomymi/do znajomych, przyjść na krótki rękaw w ciepłe dni do szkoły (po przyjściu do szkoły, poce się przez jakieś 5/10minut i wyglądam jak po WF'ie) , znaleźć pracy (bo nie chcę przez mój problem). To naprawdę mnie ogranicza, bo nie za fajne to uczucie, widzieć ludzi i wiedzieć, że widzą mnie całego mokrego, dosłownie - całego (nieważne co bym nie robił).

Teraz coś o sobie, może to pomoże w zdiagnozowaniu/pomocy:
wzrost: 180
waga: coś w okolicach 90 (problem był nawet przy wadze 60kg)
przykładowy plan dnia:
8-14 szkoła, 2-4/czasem 5 godzin przy komputerze (często w nocy, oglądam filmy itp.), ~2godziny na orliku / wyjścia na dwór z kolegami (o ile jest chłodno i mogę wziąć bluze, aby się aż tak nie krępować..) / spacer z psem 5-15minutowy ~2/3x dziennie
wypijam średnio lekko ponad 3l płynów (tak mi się wydaje)

Dodam, że ostatnimi czasy (~2 miesiące) często miewam bóle brzucha, wydaje mi się, że strasznie szybko trawie to co zjem.

Gdyby jakieś informacje były potrzebne, dopiszę. Prawdopodobnie muszę wybrać się do lekarza, ale chciałbym wiedzieć mniej więcej do jakiego i z czym..
Edytor zaawansowany
  • 08.06.17, 09:31
    To się nazywa nadpotliwość.
    najpierw lekarz poszuka przyczyny. Nieodpowiednie ubranie, zaburzenia hormonalne?
    W 25% przypadków przyczyna nie jest znana. Wtedy wkracza dermatolog.

www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/nadpotliwosc-jak-sobie-z-nia-radzic_33904.html
    portal.abczdrowie.pl/nadpotliwosc-przyczyny-i-leczenie
  • 08.06.17, 10:46
    Sprobuj kapac sie 3 razy dziennie(prysznic) Znam osobiscie osobe z takim problemem i wyszlo na to , ze prysznic 3 , a nawet 4 razy w ciagu dnia z czasem pomogl.Rezultat nie nastal natychmiast , ale po pewnym czasie potliwosc bardzo sie zmniejszyla.Prosze kupic dobre w miare zdrowe mydlo i probowac.
  • 09.06.17, 21:51
    Psychiatra i dobry psycholog
    bez komentarza
  • 15.06.17, 10:22
    Najprawdopodobniej masz skórę o odczynie zasadowym. Im więcej się myjesz mydłem, tym bardziej powiększasz zasadowość skory.
    Pot ma odczyn kwaśny. Organizm wydziela pot aby zakwasić skórę.
    Odczyn kwaśny powodują jony wodoru (protony). Protony są potrzebne komórkom do produkcji energii w postaci ATP i dlatego komórki są wyposażone w pompy protonowe, które niektóre konowały próbują blokować. Jak zacznie brakować protonów w organizmie, to rozpocznie się kaskada najróżniejszych chorób.
    Należy zakwasić skórę. Możesz to zrobić poprzez moczenie się w kwaśnej wodzie. Wlej do wody we wannie ze dwa litry octu i mocz się w takiej wodzie przez około 1/2 godziny przed pójściem do łózka. Nie używaj żadnego mydła do kąpieli.
    Cytat:
    "Do niedawna uważało się, że pH skory jest 5,5. Najnowsze badania pozwoliły stwierdzić, że nasza skóra jest jeszcze bardziej kwaśna – ma współczynnik pH 4,7."
    Źródło:
    mowimyjak.se.pl/zdrowie/profilaktyka-i-leczenie/ph-skory-jak-zachowac-wlasciwy-odczyn-skory-sprawdzone-rady,168_78225.html
  • 15.06.17, 16:27
    Może cukrzyca albo problem z tarczycą.Jest taki zżel do mycia ciała Medispirant może sprobuj.I idź do lekarza może zleci jakieś specjalistyczne badania.Wiem że na nadpotliwosc stosuje się botulinę/czyli jad kiełbasiany/ ale to jest stosunkowo droga metoda.
  • 16.06.17, 00:04
    Popatrz jaki jest skład proponowanego przez ciebie antyperspirantu.
    Związki aluminium są bardzo trujące. Wykrywa się aluminium w mózgu u chorych na Parkinsona.
    Z powodu trujących właściwości aluminium wycofano garnki aluminiowe z użycia i produkcji.

www.retromoderna.pl/2014/09/czy-antyperspiranty-eliminujace.html
    jeden z wpisów na tym blogu:

Anonimowy5 maja 2015 17:40
    najlepszy i tani jest ocet jabłkowy....działa na 100%......i to na długi czas.przez conajmniej 10 wieczorow wcierac tam gdzie sie najwiecej czlowiek poci czyli stopy i pod pachami...jedyny mankament to zapach...ale szybko wietrzeje...pozdrawiam.
  • 17.06.17, 19:01
    Witam,
    Czy robił Pan badanie krwi w celu ustalenia jej składu chemicznego. Może w Pana organizmie brak jakiegoś pierwiastka chemicznego (lub jakiejś witaminy). Mogą być dwie przyczyny: Albo w pokarmach Pan go nie dostarcza, albo organizm nie przyjmuje lub ich nie wytwarza.

Jeśli lekarz rodzinny nie chciałby dać Panu zlecenia na jakieś badanie krwi, może warto zrobić je samemu w prywatnym laboratorium. (W zeszłym roku za kilkadziesiąt złotych zrobiłem badanie krwi i dzięki niemu wykluczyłem u siebie alergię na gluten.)

A może to pocenie jest wywołane przez alergię na jakieś spożywane produkty, dlatego moim zdaniem warto przyjrzeć się diecie. na przykład: w zeszycie notuje Pan swoje posiłki, aby po pewnym czasie mógłby im się przyjrzeć dobry dietetyk.

Dwie rzeczy Panu podpowiem, może się to przyda:

Pierwsze: Do mycia warto spróbować stosować: Mydło hipoalergiczne w kostkach "Biały Jeleń". Uwaga są różne wersje tego mydła. Na przykład przed sobą mam: mydła z głogiem i lnem; z owsem i lnem; z kozim mlekiem i lnem.Choć nie stwierdzono u mnie alergii chętnie je używam mimo, że jest droższe od zwykłych mydełek.. To mydło kupuję w aptekach. Można je trafić także w sklepach wielkopowierzchniowych.

Druga: Może zamiast tak popularnych energetizerów warto pijać naturalny energetizer jakim jest woda kokosowa. (szczególnie w upalne dni). Wodę kokosową nieoczyszczoną można kupić w sklepach zielarskich. W zeszłym roku wodę kokosową oczyszczoną w małych opakowaniach trafiłem w sklepie wielkopowierzchniowym "Piotr i Paweł". Zamiast pijać wodę kokosową chętnie jadam pokarmy z olejem kokosowym. Ale większe upały będę też pijał wodę koksową.

Bardzo proszę nie rezygnować i szukać przyczyny tej nadmiernej potliwości. Na przykład: badania zlecone przez lekarza rodzinnego, a jeśli to nie pomoże trzeba udać się do dermatologa.
    Pozdrawiam,
    dickkor

ryszrosz.blogspot.com

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.