Dodaj do ulubionych

Pomocy! Czy ktoś słyszał kiedyś o takiej chorobie?

Jak w temacie.
Od 14 roku życia ogromnie cierpię z powodu przewlekłego bólu gardła o nieznanej przyczynie. Jest to dla mnie naprawdę ogromne cierpienie, po prostu życie dla mnie straciło sens, każdy dzień z tym okropnym bólem jest dla mnie dniem straconym i koszmarem. Podejrzewam nawet, że jestem dręczona przez Boga albo przez szatana, sama już nie wiem. Leczyłam się u wielu lekarzy różnych specjalności (poz, laryngolog, gastrolog, alergolog, immunolog, psychiatra, ) miałam mnóstwo badań (m.in.wymazy bakteriologiczne i mykologiczne, phmetria przełyku, gastroskopia), brałam mnóstwo leków (m.in. antybiotyki, leki na refluks, psychotropy)
uczestniczyłam w wielu psychoterapiach, byłam u hipnoterapeuty, obecnie leczę się homeopatycznie, byłam na różnych Mszach z modlitwą o uzdrowienie itp. I nic!!! Nic mi nie pomaga!!!
Czy ktoś słyszał kiedyś o takim problemie i wie, co można z tym zrobić?! Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • 13.06.17, 19:36
    Jakie są wyniki tych badań?
    Posiew wymazu z gardła - jakie szczepy wyrosły? Zrobiono przy okazji antybiogram?
    Wymaz mykologiczny - oglądany tylko pod mikroskopem czy był tez posiew i hodowla? Jakie wyniki?
    Jakie miałaś testy immunologiczne i z jakim wynikiem?
  • Dziękuję za odpowiedź.
    Najgorsze jest właśnie to, że ze wszystkich tych badań wynika, że wszystko jest ok. No, prawie ze wszystkich, bo na gastroskopii wyszła mi przepuklina rozworu przełykowego, a na jednej z dwóch wykonanych ph-metrii refluks żołądkowo-przełykowy, ale już na RTG klatki piersiowej z kontrastem wyszło, że nie ma cech refluksu ani przepukliny.
    Natomiast na wymazach nie wyhodowano nic absolutnie, tylko flora fizjologiczna.
    Co do testów immunologicznych, to, szczerze mówiąc, nie pamiętam, czy w ogóle jakieś miałam. Napiszę więcej, jak wygrzebię moją dokumentację medyczną, bo niektóre badania miałam kilka lat temu i nie pamiętam wszystkiego.
  • No więc tak:
    - wymaz bakteriologiczny- na jednym wyszło, że "wyizolowane bakterie stanowią florę fizjologiczną górnych dróg oddechowych", a na drugim "wyhodowany drobnoustrój H. Influenzae świadczy o nosicielstwie, nie zaleca się stosowania antybiotykoterapii" i antybiogram- kilka substancji podanych
    - wymaz mykologiczny- "po 7 dobach inkubacji posiew mykologiczny- ujemny"
    - testów immunologicznych chyba żadnych nie miałam, w każdym razie nie pamiętam ani też nie znalazłam wyników; a jakie ewentualnie powinnam mieć?
  • 14.06.17, 13:40
    Przeczytałaś ten wątek?
    forum.gazeta.pl/forum/w,22,163958704,163958704,refluks_gardlowy_szklo_w_przelyku.html
    Widzisz podobieństwa?
  • 14.06.17, 17:31
    koziorozka napisała:

> Przeczytałaś ten wątek?
    > forum.gazeta.pl/forum/w,22,163958704,163958704,refluks_gardlowy_szklo_w_przelyku.html
    > Widzisz podobieństwa?

Zgadza się
    nie przyjemne uczucie
    ale ja mam od 10 lat przepukline przyłyku coś w tym stylu
    ale mozna z tym żyć trzeba pić stale lekarstwa i już
  • 14.06.17, 00:20
    alergia
    albo ucisk kręgosłupa na nerw który unerwia gardło
    albo po prostu nerwica
  • 17.06.17, 19:31
    przyczyna Twojego bolu gardla jest refluks, niestety mam to samo

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.