Dodaj do ulubionych

Kaszak/Czyrak

18.06.17, 01:02
Witam, z góry mówię że jeśli jest to niewłaściwy temat, czy coś w tym rodzaju, to bardzo przepraszam.

Od kilku dni pojawiło mi się niedaleko miejsca intymnego (mniej więcej w miejscu oznaczonym czerwoną kropką: i.imgur.com/NNbTVGi.jpg ) coś w rodzaju bąbla albo małego guza. Jest to uciążliwe, bo dosyć boli, nawet przy wstawaniu, siadaniu, jeździe na rowerze, czy nawet jeśli spodnie otrą delikatnie to miejsce. Nawet przy leżeniu w piżamie da się to odczuć.
Dzisiaj na dodatek ten "guzek" zaczął pobolewać w różnych momentach, zazwyczaj niedługo po sobie. Tak jakby przez kilka sekund szczypie, boli nieco mocniej, i później przestaje. I to w takich kilku "seriach", co parę minut, później jest przerwa.
W przeszłości (~ 2 lata temu) miałem coś podobnego, coś w stylu kaszaka, czy może czyraka, ale z tego co pamiętam to nie bolało to tak mocno, albo nawet w ogóle, i było generalnie mniejsze. Od kilku miesięcy co jakiś czas (średnio raz, dwa razy w miesiącu) zacząłem zauważać zazwyczaj jeden taki "bąbel", pojawiający się w mniej więcej tym samym miejscu, który jednak był mniejszy niż to co mam obecnie, i nie bolał.
Co to może być? Czy jest to kolejny czyrak/kaszak? Jak się przed tym mogę zabezpieczyć?

Pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc.
Edytor zaawansowany
  • 18.06.17, 08:35
    Internista coś powiedział czy odesłał do dermatologa/chirurga?
  • 18.06.17, 12:39
    Jeszcze do nikogo z tym nie szedłem. Zawsze te "bąble" znikały po niedługim czasie, więc liczyłem na to, że to co teraz mam też niedługo zniknie.
  • 19.06.17, 16:08
    To po co piszesz
    my nie leczymy przez internet
  • 18.06.17, 19:30
    Kaszak, ani czyrak nie znika samoistnie by znów się pojawić. Czyrak byś pamiętał, bo w żaden sposób "samo nie przechodzi". Na ogół trzeba naciąć, nieraz włożyć sączek, i bardzo, bardzo boli, szczególnie w tak delikatnej okolicy.
    Kaszak tak nie boli, ale nie znika samoistnie. Obstawiam przepuklinę pachwinową.
    Pokaż lekarzowi pierwszego kontaktu.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • 18.06.17, 20:45
    Dzięki za odpowiedzi. Chcę jak najszybciej iść z tym do lekarza.
    Dodatkowo, niedaleko tego całego "bąbla" pojawiło się coś, co wygląda właśnie jak czyrak (małe, białe, dookoła czerwone), i widzę, że zaczyna coś podobnego pojawiać się na tym "bąblu".
  • 18.06.17, 21:00
    To, co opisujesz teraz, nie "pasuje" do przepukliny. Idź do lekarza zanim coś się zacznie dziać.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • 19.06.17, 16:10
    I napisz co powiedział lekarz
  • 20.06.17, 16:38
    Na ogół takie rzeczy powstają, jak się ma nieodpowiednie gacie, obcierające delikatne miejsca. Czasem jeszcze jakieś zanieczyszczenie wetrze się w skórę i stan zapalny gotowy.

Profilaktyka polega dobraniu odpowiedniej bielizny - nie tylko krój ma znaczenie, ale i rodzaj włókna (zdarza się, że sztuczne włókno może powodować odparzenie). No i higiena też jest ważna; zarówno mycie się, jak i częsta zmiana bielizny.
  • 22.06.17, 23:21
    pewnie ci zwyczajnie tam wlos wrasta i robi sie wielki syf.

Minnie

--
    * Można tak powiedzieć, ale po co tak mówić. *
    Stanisław Tym

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.