Dodaj do ulubionych

bol w dole brzucha

02.07.18, 09:33
Witajcie, jest tu mnostwo madrych ludzi wiec i tu popytam. Otoz dwa miesiace temu przydarzylo mi sie czestsze siusianie. Ale to sie czasem zdarza, wiec olalam. Pech chcial, ze pojechalam wtedy na baseny, w sumie bardziej sluzbowo. Pare dni pozniej sie zaczelo. Szczypanie bol przy siusianiu, bol w dole brzucha ciagnacy jak na okres/to bol jajnikow. Ginekolog stwierdzil zapalenie pecherza, kazal brac furagine a jak ona nie pomoze cipronex. Pomoglo, na kilka dni. Bole brzucha byly najbardziej dokuczliwe po porannym siusianiu, wtedy z dwie godziny mnie tez pobolewalo. Badanie moczu nie wykazalo leukocytow ani nic. Pod odstawieniu lekow zrobilam posiew. Wyszedl watpliwy, 3 rodzaje bakterii, 40 tysiecy. Usg brzucha w normie. Robione dwa a nawet trzy razy, bo pierwszy raz przezpochwowo. Zdesperowana bralam furagine dalej, ktora nawet pomagala. Na dzien dzisiejszy dalej nie wiem co jest. Bol wlazl w lewy jajnik jakby, boli na wylot. Bol podobny do tego owulacyjnego, ale tak mnie boli tylko przy ruszaniu sie intensywniej i przy siadaniu, a to rwie non stop prawie. Moja lekarka POZ twierdzi, ze to nie pecherz, moze chlamydia a moze jelita? Wypisala skierowanie do urologa i na kolonoskopie. Tylko jak jelita, jak wszystko zaczelo sie od pecherza;///?? CO robic:((
Edytor zaawansowany
  • wadera3 02.07.18, 12:16
    Brać furaginę, pić pokrzywę, poza tym pić bardzo dużo i robić ciepłe okłady na pęcherz.
    W czasie brania furaginy nie rób posiewu moczu, bo to bez sensu.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • glamorous2 03.07.18, 15:24
    DLugo bralam z ponad tydzien :/ teraz rwie tylko w tej lewej czesci wciaz, az do nogi promieniuje
  • snajper55 03.07.18, 14:59
    glamorous2 napisał(a):

> Tylko jak jelita, jak wszystko zaczelo sie od pecherza;///?? CO robic:((

Czasem dwie choroby występują jednocześnie. Problemy z pęcherzem nie wykluczają innej jeszcze choroby.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • glamorous2 03.07.18, 15:25
    n oby nie, bo zwariuje. poza tym nie wiem juz do kogo mam isc generalnie i co to moze byc za przyczyna:/ teraz nie wiem czy brac furagine czy robic znow posiew, poki co nie biore nic. bol wlazl w posladek i lewa pachwine i koniec:// wredny i paskudny
  • glamorous2 03.07.18, 15:26
    dodam, ze bol sie nasila wlasnie gdy siusiam i rano jest najgorzej gdy mam pelny pecherz
  • glamorous2 03.07.18, 15:29
    Dodam jeszcze, ze wlasnie ten rwacy bol wystepowal wczesniej na zmiane z bolem calego dolu tym ciagnacym, czasem czuje go tez lekko w drugiej czesci brzucha. i mijal znaczaco a nawet znikal na pare dni gdy bralam furagine a wczesniej gdy wzielam cipronex wiec cos jest na rzecz z tym pecerzem chyba :/
  • wadera3 03.07.18, 17:37
    To ja dodam, że furaginy nie bierze się "okazjonalnie" bo nie jest to lek przeciwbólowy, jeśli w trakcie jej brania następuje wyraźna poprawa, to w/g "starej szkoły" powinno się ją brać co najmarniej miesiąc, ewentualnie schodząc z dawki 3x1 do 2x1 i aż do 1 tbl na noc - przewlekle, wtedy ma to sens.

--
  • koziorozka 03.07.18, 17:53
    glamorous2 napisał(a):
    > Badanie moczu nie wykazalo leukocytow ani nic. Pod odstawieni
    > u lekow zrobilam posiew. Wyszedl watpliwy, 3 rodzaje bakterii, 40 tysiecy.

Leukocytów nie masz? :)))
    A serio. Jak długo po odstawieniu furaginy?
    Co to znaczy "wątpliwy"? Nie wyhodowano ≥105 CFU/ml (czyli 100 000) żywych bakterii na ml jednego rodzaju czy chodzi o coś innego?
    Jakie bakterie poza Escherichia coli?
  • glamorous2 04.07.18, 08:26
    nie mam. w posiewie nie nazwano jakie to bakterie- napisane tylko ze wynik watpliwy, ze powtorzyc, 3 rodzaje bakterii 40 tysiecy/ml czy jakos tak. Moja lekarka POZ stwierdzila ze to nie bakteriuria czy jakos tak. Tzn tak. Ja bralm furagine ze 3 dni, a potem sie przerzucilam na ten cipronex. Jakies 10 dni po ostatniej tabletce zrobilam ten posiew. Planuje nie brac juz nic i zrobic posiew ponownie, bo juz na glowe dostaje. Dzisiaj juz nie boli w lewym boku za bardzo a znow caly dol ciagnie :/
  • sp9tcu 03.07.18, 21:09
    Zapalenie pęcherza moczowego powikłane
    albo zapalenie dróg moczowych
    albo piasek kamica nerkowa

Przerabiałem kilka razy
    zapalenie pecherza i kamice piasek

cipropol pije się minimum 10 dni
    furagina jak tak jest nie pomoże

proponuje kuracje

amoksilaw przez 10 dni lub 7 dni

potem novicil

do tego cały czas nospa forte forte
    2 razy dziennie po 1 tabletce
    nospa jest lekiem numer 1 na kamice i na piasek

2 lata temu miałem zapalenie najpierw pęcherza potem prostaty
    byłem truty lekami albo ze mam hipohindrie
    ból stawał się coraz silniejszy
    w końcu trafiłem do mojej pani onkolog
    która jest też chirurgiem
    gdyż podejrzewano u mnie przepuklinę a nawet raka

okazało się
    1- przewlekłe zapalenie jąder ( cipropol pomógł )
    i przede wszystkim ostrą kamicę nerową i zchodzący piasek

nikt z ośrodka zdrowia nie wpadł na pomysł by mi przepisać nospę

pani doktor przepisał ami nospę
    którą brałem przez piersze 5 dni
    nospa forte 2 razy dwa
    a potem przez miesiac
    2 razy 1
    i cipropol
    piłem też przez kilka dni ibupron przeciw bólowo

wiem boli to strasznie
    moze sugerować zapalenie wyrostka lub chorobę jelit

dla tego teraz zawsze w domu mam nospę
    jak coś zaczyna się od razu nospa i pomaga
    do tego nalezy duzo pić
    ja pije 1,5 litra do dwóch herbaty ( na noc staram się unikać zgaga )
    oraz do 1 litra wody cisowanika gaz lub mało gazowana
    żadnych pepsi czy coca cola
    bo tam jest duzo środków pobudzajacych i cukier

A wiec pij nospę forte 2 razy jeden

• glamorous2 04.07.18, 08:29
    dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, wlasnie moja lekarka zdaje sie tez ignorowac moj glos jako pacjenta;/ mnie boli po lewej to chociaz wyrostka mi nie wmawia. ale dzisiaj boli mnie znow caly dol od lewej do prawej bol jak na miesiaczke (domyslam sie ze panowie doswiadczaja go przy problemach z pecherzem, takie ciagniecie krecenie itp czasem uklucie). Nospa srednio mi pomaga, tzn w sumie wcale, ale sprobuje takiej kuracji coz mam do stracenia. Co ddo antybiotykow, to kto mi je przepisze? jEdnie na pogotowiu mi przepisala kobita jedna saszetke monuralu ale nie wiem czy to brac, czy to cos da czy nic nie brac i zrobic kolejny posiew. Na glowe juz dostaje mija 3.miesiac aj an ic nie wiem. Za tydzien mam urologa prywatnie, to dobry pomysl chyba
  • glamorous2 04.07.18, 08:30
    I wlasnie mam znajoma i tezm iala ble w pachwinach i inne i dopiero jakies rtg z kontrastem czy tk wykazalo kamyki czy piasek wrecz;/ usg normalne tego nie pokazuje za cholere
  • sp9tcu 04.07.18, 21:33
    glamorous2 napisał(a):

> I wlasnie mam znajoma i tezm iala ble w pachwinach i inne i dopiero jakies rtg
    > z kontrastem czy tk wykazalo kamyki czy piasek wrecz;/ usg normalne tego nie po
    > kazuje za cholere

Czy tomografia była z kontrastem
    jeśli tak to szkoda
    ja jestem alergikiem
    na usg piasek nie wyjdzie

• glamorous2 06.07.18, 20:09
    znajoma miala, ja nie mialam TK :/ ide do urologa po niedzieli
  • wadera3 04.07.18, 09:16
    Monural, to antybiotyk o przedłużonym czasie działania. Jednak widzę, że należysz do ludzi, którzy leczenie traktują dość lekko. Nie ma jednej tabletki, która coś wyleczy. Jeśli Ci lekarz daje jakiś lek, a Ty zastanawiasz się czy pomoże, to takie leczenie o kant du.y potłuc. Piszą Ci ludzie(w tym ja), że jeśli masz objawy(co potwierdzają lekarze) zapalenia pęcherza, to powinnaś to leczyć, takie leczenie jest długotrwałe i raczej nie przyniesie trwałego efektu po tygodniu. Jeżeli przerywasz leczenie i odczekujesz żeby zrobić kolejny posiew(po co?!) to osłabione leczeniem bakterie "odżywają" i namnażają się ze zdwojoną siłą. Zacznij stosować rady z forum, które wyjątkowo są sensowne, weź ten Monural a potem bierz PRZEWLEKLE Furaginę i No-Spę, popijaj wywar z pokrzywy, a na efekty długo czekać nie będziesz. Szukanie kolejnych rad pt. "co robić" pozbawione jest sensu i tylko przedłuża proces leczenia i zdrowienia.

--
  • sp9tcu 04.07.18, 21:31
    Witaj
    typowa kamica lub piasek
    gdyby była kamica wyszła by krew i inne bzdety w moczu
    podaj wyniki moczu
    Nikt cię nie chce otruć
    lekarstwa czeba pić systematycznie
    sam antybiotyk nie wyleczy kamicy czy piasku
    on niszczy tylko bakterie nic wiecej nie dział przeciw bólowo nie rozluźnia dróg moczowych
    a to jest podstawa

NOSPA jest u mnie numerem jeden
    zawsze z dwa opakowania przy moich sprawach
    rozkurcza mięsnie
    rozkurcza drogi żółciowe jest bardzo dobra na woreczek żółciowy i wątrobę
    ( niestety jak już jest atak od woreczka to już trzena się pomeczyć )
    troszkę działa na trzustkę i na jelita
    ale przede wszystkim działa na ukąłd moczowy
    roźlużnia układy w nerkach
    drogi moczowe i pęcherz moczowy
    jest stosunkowo najmniej toksyczna
    są silniejsze środki
    zacznij pić przez dwa dni 2 razy po 1 tabletce
    zoabczysz czy ją tolerujesz dobrze
    potem do 10 dni 2 razy 2 tabletki
    WSZYSTKO DOTYCZY NOSPY FORTE
    aha gdyby się xle czułaś po nospie nie pij jej
    idz do innej doktorki niech przepisze ci inny lek rozkurczowy
    co jeszcze gdyby ci pomogło nie przerywaj picia
    pij przynajmniej przez te 3 tygodnie
    po tym mozesz i musisz wiecej sikać
    o to chodzi to jest najlepsze rązwiązanie
    to jest podstawa
    mocz przez pewien czas może ale nie musi być innego koloru do kokoloru czarnego
    to świadczy o ciężkiej kamicy nerkowej
    sama nopsa nie pomoze
    sa tam już bakterie i silny stan zapalny
    musisz trafić do dobrego urologa jak lekarz domowy nie może cię poprowadzić

jak cię strasznie boli ale strasznie możesz wypić ibupron
    oczywiscie jak wypijesz nospe dorywczo nic nie zrobisz
    dużo pij to podstawa
    ja ostatnio nie miałem problemów
    wróć trochę było w maju
    no spa przez 3 dni i przeszło
  • glamorous2 06.07.18, 20:07
    Nie biore lekko, antybiotyk wybralam a furagine bralam chyba z 10 dni tez, ale tez mam problemy zoladkowe i inne po usunieciu pecherzyka, wiec zazerac sie tabletkami tez nie moge. co do posiewu, chodzi mi o to by miec celowane leczenie a nie na chybil trafil, jak z cipronexem. Od dwoch dni objawow nie mam prawie w ogole wiec predzej podejrzewam jakis piasek czy kamyki, ale jesli nawroca to zrobie jak mowisz. ale przewlekle brac furagine, to jak dlugo mozna maksymalnie??
  • wadera3 06.07.18, 22:13
    Są ludzie, którzy furaginę biorą latami, ja z powodu innej choroby, miewam podrażnienie cewki moczowej i nadkażenia pęcherza, więc tez furaginę biorę od blisko roku(pęcherzyka nie mam już hohoho ponad 30 lat:) ), raz więcej, raz mniej w gorących okresach brałam 3x2 tabletki, potem schodziłam, teraz od paru tygodni biorę tylko na noc. Co do No-spa, określenie "piłem" użyte przez forowicza Sp9tcu, on jest z tych osób, które o wszystkich tabletkach też powiedzą "piłem", nie wiem skąd to się bierze, ale niektórzy tak mawiają. No - spa używa się w tabletkach, na ogół, bo są również zastrzyki, i chyba czopki, przynajmniej kiedyś były. Po Monuralu powinnaś odczekać chyba ze trzy tygodnie, bo to lek o przedłużonym działaniu, jego największe stężenie, a zatem działanmie następuje w trzciej, bodaj dobie po przyjęciu, więc i czas "wyczyszczenia" z niego organizmu jest pewnie dłuższy.
    Wiem jednak, że takie szukanie i "cykanie" z lekami nie jest dobre, bo może zamazać obraz kliniczny. Sp9tcu, pisze dużo rzeczy i stawia diagnozy, brzmiące wiarygodnie, nie sugeruj się jednak tym. (poczytaj różne jego posty i wątki). Nie wiem skąd Twoje nagłe przeświadczenie o piasku czy kamieniach, chyba niewiele na to wskazuje. A jak badanie ogólne moczu?

--
  • sp9tcu 06.07.18, 22:51
    Wadera jesteś głupia
    nie jestem lekarzem
    piszę tylko o lekach które piłem
    a no spa to podstawowoy lek poczytaj
    wkurzyłem się
    piszę skargę na ciebie do snajpera lub drugiego
    moderatora
    Jak możn a mieć tyle lat i nie znać no spy ludzie
    gdzie wy żyjecie

• wadera3 06.07.18, 23:50
    No to się doigrałam, kurde , przecież to już któraś Twoja skarga na mnie. Teraz Snajper nie ma wyjścia, musi mnie zastrzelić :(
    A na urlop miałam jechać.

--
  • sp9tcu 07.07.18, 01:48
    wadera3 napisała:

> No to się doigrałam, kurde , przecież to już któraś Twoja skarga na mnie. Teraz
    > Snajper nie ma wyjścia, musi mnie zastrzelić :(
    > A na urlop miałam jechać.
    >

Hehe
    podobno snajper jest na urlopie
    ja się go też boję
    odsztrzelił mnie już kilka razy ( dostałem bana )

• glamorous2 07.07.18, 19:26
    Hej hej, ogolne tez wyszlo spoko. Przeswiadczenie niekoniecznie, po prostu te bole w pachwinach mi to sugerowaly, ze moze cos tam utyka, sama nie iwem. trzeci dzien jest spoko, nic juz nie rozumiem. pobolewa po porannym siku tak to nic. Dziekuje Ci za odpowiedz, wlasnie moja lekarka mowila zebym nie brala ciagle tej furaginy, bo sie grzyba nabawie czy cos, ale ona mi serio pomagala. A teraz nie biore nic i odpukac tez jest calkiem ok. Nie wiem nie wiem, nic nie rozumiem ale ciesze sie:)
  • sp9tcu 07.07.18, 22:57
    Jak nie bedziesz piła no spy i duzo piła napojojów
    bóle powrócą
  • wadera3 08.07.18, 00:16
    No, to niezła lekarka(z całym szacunkiem), skoro po furaginie przewiduje grzyba, podobno możliwe są jakieś powikłania, ja jednak z tym się nigdy się nie spotkałam. Chyba to jest tak, jak z ostrzeżeniem żeby nie suszyć kota w mikrofalówce.

--
  • glamorous2 20.07.18, 07:53
    Hej kochani. Dziekuje za rady. Nie wiem jakies czary nastapily, ale juz prawie dwa tyg zero objawow. Wydaje sie, ze infekcja wyleczona?? Na wszelki wypadek staram.sie dalej duzo pic i podjadam zurawine. Nic nie biore. 11go bylam.u urologa, na usg nic nie stwierdzil. Powiedzial to co ja mowilam, ze w posiewie wykazalo wydtarczajaco duzo bakterii wbrew temu co moja p.doktor stwierdzial, zeby przypuszczac, ze musialo byc zakazenie bakteryjne. Czyms co bralam zostalo wyleczobe ale widocxnie sluzowka potrzsbowala czasu by wrocic do normy. Najlspsza okazala sie jednak furagina w leczeniu:) mam nadzieje ze bede miala jiz z tym spokoj. Pozdrawiam Was i dziekuje jdszcze raz bardzo
  • sp9tcu 20.07.18, 14:53
    Pij no spę
    musisz ją pić
    rozluznia drogi moczowe
    i złogi sie wydalają
    to na pewno powróci

mnie wczoraj coś wzieło
    ból cewki moczowe i pęcherza
    na razie zadysponowałem no spe
    mam też w domu cipropol
  • glamorous2 06.07.18, 20:08
    Dziekuje, a nospa jest do picia tez?? bo pierwsze slysze. Widze, ze tez sie nacierpiales. Te choroby to dranstwo, niby nic az tak powaznego ale jednak i cholernie paskudnie przewlekle
  • mini123 27.08.18, 00:24
    iśc do lekarza, możesz mieć zapalenie pęcherza i przydatków, nie ma żartów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.