Dodaj do ulubionych

kamica nerkowa - co robić

15.01.19, 12:21
Hej! Piszę tutaj bo mam nadzieje, że znajdzie sie jakaś dobra dusza, ktora mi pomoże :( ostatnio nad ranem chlopak wziózl mnie do szpitala z okropnym bólem, nigdy wczesniej takiego czego nie mialam i bylam przerazona. ostatecznie sie okazalo ze to kamica nerkowa i szczerze - nie wiem nic o tej chorobie i sie tym stresuje, dostalam leki, jakies zalecenia od lekarza, naczytalam sie tez ze ta choroba moze powracac :( mega sie stresuje. Chorowal ktoś na to? jak sobie z tym poradziliście??
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: kamica nerkowa - co robić 15.01.19, 15:50
      anabellaa napisał(a):
      > dostalam leki, jakies zalecenia od lekarza
      -----
      I te zalecenia są mniej ważne od wymądrzających się na forum?
      Nie czytaj byle czego, internet jest pełen śmieci. Tu znajdziesz wartościowe informacje
      www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/51945,kamica-nerkowa
      • anabellaa Re: kamica nerkowa - co robić 30.01.19, 10:58
        nie są mniej ważniejsze - ale chciałabym dowiedzieć się od ludzi, którzy też się na to leczą jak się tego pozbyć - boje się nawrotu po prostu. Na własną rękę zrobiłam sobie analizę kamienia i poszłam z tym do lekarza a oni jak zwykle bladego pojęcia nie mają co ja do nich mówię i rozkładają ręce, mówią, że bez sensu takie badania. Więc po porostu chce sie dowiedzieć czegoś, co mi pomoże....
        • koziorozka Re: kamica nerkowa - co robić 30.01.19, 11:08
          Zrobiłaś analizę składu kamienia, wiec chyba dostałaś też ogólne zalecenia, jakich potraw unikać?
          Tu masz dokładnie opisane - uniknięcie nawrotu nikt nie zagwarantuje.
          www.urologica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=106
          • anabellaa Re: kamica nerkowa - co robić 13.02.19, 14:32
            zrobiłam analize chemiczną najpierw, ja sie na tym nie znam zupełnie, a poszłam do lekarza i on mi nic z tym nie pomógł. Jedyne co się teraz dowiedziałam to że są jakieś metody rozbijania kamieni, w Stanach np, ESWL, URS-L, PCNL i że to jest skuteczniejsze ale nie wiem czy to u nas można zrobić więc koło się zamyka :)))
            Dzięki za artykuł!
            • koziorozka Re: kamica nerkowa - co robić 14.02.19, 08:52
              anabellaa napisał(a):
              > zrobiłam analize chemiczną najpierw, ja sie na tym nie znam zupełnie
              -------------------------
              Czytać umiesz, więc przeczytaj
              1. jakie bywają kamienie:
              wylecz.to/badania-laboratoryjne/kamienie-moczowe-analiza-chemiczna/
              2. porównaj z tymi, jakie ty masz. Szczawianowe? Moczanowe? Fosforanowe? Inne?
          • koziorozka woda Jana 17.01.19, 16:04
            kumi napisał(a):
            > woda Jana? co to
            -------------
            Woda lecznicza, w aptekach lub przez internet.
            www.medonet.pl/zdrowie,woda-jana---sklad--wskazania--dawkowanie,artykul,1728936.html
          • horpyna4 Re: kamica nerkowa - co robić 17.01.19, 20:10
            A po piwie Ci dobrze? To pij piwo, też pomaga wypłukiwać piasek.

I jeszcze jedno: pomaga... grawitacja. Jak najmniej leżeć, jak najwięcej chodzić. W okresie nasilonych bóli spać w pozycji półleżącej, nie na płasko. Im szybciej kamyczki przemieszczą się w dół, tym krócej człowiek będzie się męczył.
            • sp9tcu Re: kamica nerkowa - co robić 17.01.19, 22:28
              Masz absolutną racje
              powiem wam coś
              to było chyba w 2010 roku

duża kamica ech jeszcze nie wiedziałem o no spie

no i poszedłem w sobotę na dyzur
              mało pić
              w poniedzsiałek do lekarza
              to moze być niewydolność nerek

wiec coraz mniej piłem

w niedziele cały dzień leżałem
              i spałem
              bół coraz większy
              wkurzyłem się i trafiłem na sor

był znajomy lekarz
              jesteś odwodniony
              dostałem 2 litry lub litr płynów
              no spe i pyralgine
              wyszło
              kamica z krwią
              nerki w porządku

albo wczoraj
              bół jadra i pecherza
              wiedziałem ze to piasek
              1,5 litra herbaty
              i dwie nospy
              dziś zdrowy

• ken-ya Re: kamica nerkowa - co robić 17.01.19, 22:02
      Wiecie ja mialam psa mini sznaucerke. Miala kamirnie w pecherzu, Weterynarz wyjol jej te kamienie. I mi je dal. Ja z nich zrobilam doswiedczenie a mianowicie kupilam jednakowej wielkosci male sloiczki , I do kazdego wlalam inny plyn- sok z cytryny ,ocet jablkowy, wode z wit c, Nie pamietam z czego jeszcze- W kazdy sloiczek wlozylam kamyczek z pecherza mojej suki - mniej wiecej jednakowej wielkosci- zaznaczam ze kamyczki byly sturwitowe . Te sturwity zalalam-oznaczajac- jakim plynem - Wynik - najszybciej rozpuscily sie te co byly zalane octem jablkowym . Nie bylo widac zeby wit c pracowala,i sok z cytryny tez nie Najszybciej rozpuscil sie kamyczek w occie jablkowym, bo juz na drugi dzien byla z niego metna woda. Oczywiscie w organizmie moze to potrwac troche dluzej bo kwas octu bedzie bardziej rozrzedzony. Od tej pory podaje moim psom I kotom troszke octu jablkowego Sama tez chetniej go uzywam . Jak macie okazje to poproscie u weta taki kamyczek, I sami zrobcie takie doswiadczenie. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka